Tomb Raider’dan Yeni Detaylar

Eidos’tan Karl Stewart, Eidos’un resmi forumlarında hayranlardan gelen soruları yanıtladı.

Bizleri Lara Croft’un 20’li yaşlarının başına; üniversiteden mezun olduğu yıllara götürecek ve Japon adalarında gizemli ve heyecan dolu bir maceraya atılacağımız yeni Tomb Raider oyunu, bir aksilik olmazsa bu yıl içinde karşımızda olacak. Özellikle Uncharted vari sinematik hikaye anlatımı ile oldukça iddialı olan oyundan son zamanlarda pek haber alamamıştık. Neyse ki Eidos’tan Karl Stewart, resmi forumlarda hayranlardan gelen soruları yanıtlamış ve ortaya birkaç yeni detay çıkmış.

  • Oyunda serinin geleneksel aksiyon öğelerinin yanı sıra yakın dövüş ve gizlilik (stealth) öğeleri de önemli rol oynayacak. Daha fazla detayı Haziran ayında E3 2012’de açıklayacaklar.
  • Oldukça farklı ve çeşitli çatışma sahneleriyle karşılaşacağız.
  • Oyunda bir takım mistik öğeler de olacak.
  • Lara oyunda herhangi bir duygusal ilişki yaşamayacak. Oyun daha çok Lara’nın hayatta kalabilme savaşı üzerinde şekillenecek.
  • Bu özünde bir hayatta kalma hikayesi olsa da Lara, düştüğü bu adada çok büyük bir keşifin de peşine düşecek. Ayrıca etrafta toplayabileceğimiz çeşitli eşyalar ve tarihi eserler de olacak.
  • Oyundaki tırmanma mekaniğini daha organik ve doğal olacak. Elimizde tırmanmamızı sağlayan ufak bir balta da olacak ve bununla birçok yere tırmanabileceğiz. Karl, kendimizi yeterince özgür hissetmemiz için önceden ayarlanmış birçok tırmanma noktası olduğunu belirtiyor. Ancak bu sınırsız bir özgürlük değil elbette. Sarp bir kayaya tırmanamayacağız elbette.

Şimdi bu güzel detayları E3 2011’de yayınlanmış iki güzel video ile süsleyelim. Önümüzdeki periyotta yeni detaylar bekleyebiliriz.

Bir cevap yazın