Tom Clancy’s H.A.W.X

Tom Clancy's H.A.W.X

Rainbow Six, Ghost Recon ve Splinter Cell gibi aksiyon oyunlarına hayat vermiş Amerikan vatanseverliğinin timsali aksiyon, macera ve savaş romanlarının ünlü yazarı Tom Clancy’nin 2009 yılı içerisinde kendini yeniden tanımladığını ve yelpazesini genişlettiğine şahit oluyoruz. Teknik problemler nedeniyle inceleyemediğimiz gerçek zamanlı strateji oyunu Tom Clancy’s End War’dan sonra şimdi de bulutların üstüne çıkıyoruz. Evet, PC oyuncularının uzun süredir merakla beklediği H.A.W.X sonunda raflardaki yerini aldı ve biz de bu yeni ve farklı Tom Clancy bebeğini masaya yatırdık.

High Altitude Warfare Experimental

Tom Clancy's H.A.W.X Menü

- Menü tasarımını başarısız bulduğumu söylemeliyim; ancak bu sanırım bugüne kadar çıkmış birçok uçak oyununun ortak problemi.

Yıl 2014… Dünyanın hava sahası git gide özel askeri şirketlere ve elit paralı askerlere bağımlı hale gelmeye başlamıştır…

Ghost takımına havadan destek veren ABD Hava Kuvvetlerine bağlı H.A.W.X filosunda görevli pilot David Crenshaw, Hava Kuvvetlerinin H.A.W.X’ı dağıtma kararı almasıyla birlikte Artemis Global Security adında, müşterilerine ihtiyaç duydukları şekilde askeri yardım sağlayan bir özel askeri şirketçe işe alınır… Biz ise oyuncular olarak David Crenshaw rolünde ABD Hava Kuvvetleri’nin ardından Artemis Global Security adına Orta Doğu, Orta Afrika, Güney Amerika, Orta Asya gibi birçok gerilim merkezinde görevlere atılarak başlıyoruz oyuna. Bu hükümete bağlı olmayan örgütler zamanla o kadar güçlenecektir ki küresel çatışmalar çıbanını Amerika Birleşik Devletleri’ne büyük bir saldırı planı olarak patlatacaktır.

Tom Clancy's H.A.W.X

H.A.W.X - yüksek irtifa savaş deneyimi olan filo anlamına geliyor. Resim ise pek tabi bizim savaşan şahinlerden alınmadı.

 

2 Yorum

Bir cevap yazın