Tim Schafer Sözlerini Geri Aldı (?) Ama…

…aradan laf sokmayı da ihmal etmedi!

Actvision CEO’su Robert Bobby Kotick hakkında sarf ettiği ağır lafların ardından Tim Schafer, Develop konferansındaki konuşmasında gelen bir soru üzerine bu konu hakkında özür dilemeyi ihmal etmedi. Ancak Tim Schafer’ı tanıyanlar onun aslında ne demek istediğini çok iyi anladı.

“Ağzımı daha sıkı tutmalıyım. Oyun endüstrisinde köprüleri gerçekten yakamamak şok edici bir şey. Kendi firmanızı kuruyorsunuz ve salak bir patronun altında çalışmak zorunda kalmıyorsunuz. İsim vermiyorum. Ancak sonra her şey Empire Strikes Back’e dönüyor. Bir odaya giriyorsunuz ve masada Darth Vader var. Oyun endüstrisi gerçekten çok küçük. Aynı insanları  üst üste görmeye devam ediyorsunuz.”

Sanırım Tim Schafer’in sözleri gayet açık. Buna kendi üslubuyla dilediği bir özür olarak bakabilirsiniz (ki alakası yok). Ancak işin gerçeği Tim Schafer bir gün yine Activision ile çalışmak zorunda kalmaktan dolayı endişeli ve bu yüzden temkinli olması gerektiğinin geç de olsa farkına varmış. Ama ne hikmetse Darth Vader falan gibi göndermeler yapmaktan da kaçınmamış. işte bu Tim Schafer!!!

1 Yorum

Bir cevap yazın