Tım Schafer: “Özür Falan Dilemedim”

Double Fine’ın CEO’su Tim Schafer, Bobby Kotick hakkındaki yorumlarından dolayı özür dilemediğini duyurdu.

Oyun sektörü iki gündür Tim Schafer’in Eurogamer’e verdiği röportajda Activision CEO’su Bobby Kotick için sarf ettiği “tam bir hıyar” sözleriyle yatıp kalkıyor. 

Sizlerle de paylaştığımız gibi Tim Schafer’in bu sözlerine Activision’dan cevap gecikmemiş ve hemen ardından da Tim Schafer, Develop konferansında kendisine yöneltilen bir soru üzerine yeni bir açıklamada bulunmuştu.

“Ağzımı daha sıkı tutmalıyım. Oyun endüstrisinde köprüleri gerçekten yakamamak şok edici bir şey. Kendi firmanızı kuruyorsunuz ve salak bir patronun altında çalışmak zorunda kalmıyorsunuz. İsim vermiyorum. Ancak sonra her şey Empire Strikes Back’e dönüyor. Bir odaya giriyorsunuz ve masada Darth Vader var. Oyun endüstrisi gerçekten çok küçük. Aynı insanları  üst üste görmeye devam ediyorsunuz.”

Bu sözler oyun dünyasının büyük bir kısmı tarafından bir özür konuşması olarak nitelendirildi (ve oyun dünyasından “direk çeviri” yapan Türk siteleri tarafından 🙂 ) Ancak bizim de gündüz saatlerinde belirttiğimiz gibi Tim Schafer’in bu sözlerinin bir özürle alakası yoktu. Beklediğimiz açıklama da Tim Schafer‘den geldi zaten.

“Özür dilediğimi ileri sürenler yalan söylüyor.”

Eh sanırım artık haber yaparken satır aralarını daha iyi okumayı öğreniriz. 😉

3 Yorum

  1. Ziyaretçi

    hayattan sıkıldım artık.her yerde sahte insanlar,hiçbir zaman elde eemeyeceği mutluluğu aramak…çok zor geliyor artık.beni güçlü tutan tek şey bu kadar yşey yaşamama rağmen pes etmemem.etmeyeceğim.onca yılı saçma sapan bir intiharla bitirmek için yaşamadım ben.doğdumdan beri bu hayattan öc almaya geldin.o öcü almadan yaşamayı bırakmayacağım.bu kadar.

Bir cevap yazın