Tim Schafer, Double Fine’ın Yeni Oyunları Hakkında, Brütal Legend 2 Hakkında Konuştu

Uğur’un sayesinde bütün site Tim Schafer’la doldu gördüğünüz üzere. Artık bu yoğunluğa dayanamadık ve Tim Schafer hakkında bütün haberleri yayınlamak için başka bir domain aldık. Bu haberden sonra hepinizi timschafer.thgtr.com’a bekliyoruz.

İngiltere, Brighton’da her sene düzenlenen 2010 Yapımcılar Konferansı’nda Tim Schafer stüdyosu Double Fine’ın yeni projeleri üzerine konuşmuş. Tim Schafer’ın sözlerine göre şu anda DF’nın üzerinde çalıştığı dört proje var ve bunlardan hiçbirisi Brütal Legend 2 değil.

Aynı zamanda Brütal Legend 2’nin iptalinin kendinin ya da firmasının kararı olmadığını, dağıtımcı firmanın kararı olduğunu belirtiyor Schafer. Projenin iptalinin ardından takımı dört ayrı ekibe bölünmüş ve bu dört takımda dört ayrı indie oyun üzerine çalışıyormuş. Ayrıca bu oyunlar için dağıtımcılarla anlaşılmış bile, yani hepsi gün ışığını görecek projeler.

Ne diyelim, bir Brütal Legend 2 fena olmazdı aslında (RTS kısımları çıkarılmak ve dövüş sistemini zenginleştirmek şartıyla tabi). Yine de Schafer’ın ekibi Double Fine’dan çıkacak indie oyunları merak etmeye başladım bile. Bir Tim Schafer haberinin daha sonuna geldik, esen kalın…

1 Yorum

Bir cevap yazın