Tiger Woods Profesyonel Golfü Bırakıyor Mu?

3 ay önce 1 milyarlık kariyer gelirine ulaşan Tiger Woods, sadece dünyanın en zengin golf oyuncusu değil aynı zamanda dünyanın en çok kazanan sporcularından birisi. Golf her ne kadar bize uzak bir spor da olsa son zamanlarda bu sporun ismini EA’in Tiger Woods oyunlarının yanında tatil beldelerimizdeki ağaçlık alanların katledilerek golf sahaları için peşkeş çekilmesi olaylarında da sık sık duyduk. Devir zengin iş adamlarımızdan birer Tiger Woods yaratma devri. Aman kaderleri benzemsin tabi.

Son günlerde Amerikan basını Tiger Woods spekülasyonları ile çalkalanıyor. Ünlü golfçünün 27 Kasım günü evinin önünde geçirdiği kaza ve sonrasında ortaya atılan iddialar ünlü golfçünün Amerikan basınında ağır eleştiriler almasına, ailesiyle arasının açılmasına ve son olarak da dün, profesyonel golf kariyerine bir süreliğine ara vermesine kadar vardı.

İddiaya göre Tiger Woods kaza sabahı yol kenarındaki yangın musluğuna ve ağaca çarparak durmuş ve daha sonra araçtan çıkarak yol kenarında uykuya dalmış. Komşusu Jarius Lavar Adams’in “onu bulduğumuzda yol kenarında bilinçsiz bir halde horlayarak uyuyordu” sözleri ise dikkat çekici.

Bu kaza Tiger Woods ile ilgili diğer tartışma konularının tekrar alevlenmesine de yol açtı elbette: Tiger Woods’un parti kızlarıyla olan uygunsuz ilişkileri. E medya her yerde medya elbette.

Tiger Woods 2

Yeme bizi Woods, nereye baktığını biliyoruz. :p

Bütün bu olaylar üzerine ise Tiger Woods’un resmi internet sitesinde yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Ailemi ihmal ettim ve onlara karşı yaptığım bu saygısızlığın pişmanlığınu bütün kalbimle yaşıyorum. Kendi değerlerime ve ailemin hak ettiği güzelliklere karşı dürüst olmadım. Hatasız değilim hatta mükemmel olmaktan çok uzağım. Bütün bu olaylardaki başarısızlığımı kapalı kapılar ardında ailemle özel olarak çözeceğim. Bu hisleri yalnız ve özel olarak paylaşmalıyız.”

Tiger Woods bu olayların ardında da ailesiyle daha fazla vakit geçirebilmek için profesyonel kariyerine bir süre ara vereceğini açıkladı. İşin oyun dünyası ile ilgili boyutunda ise hepimizin bildiği gibi Electronic Arts var. EA’in FIFA, NBA ve Madden oyunları kadar önem verdiği bir isim Tiger Woods ve bu yüzden bütün bu süreçte EA’in tavrının ne olacağı merak konusuydu. EA’in konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Tiger’la olan bağlarımız 10 yılı aşkın bir süredir çok güçlü bir şekilde devam ediyor. Tiger’ın özeline saygı duyuyoruz ve onu yeniden golf sahalarında görmek için dört gözle bekliyoruz.”

Tiger Woods İsveçli model Elin Nordegren ile evli ve biri kız iki çocuk babası. Kendisine hayatını düzene koyması yolunda başarılar ve hayırlı kazançlar diliyoruz. (Kendisi bizi yakından takip eder. Selamlar Tiger *<:D )

Bir cevap yazın