THQ Warhammer 40K: Dark Millennium Online İçin Yardım Arıyor

Oyun iptal edilmedi; ancak THQ’nun sıkı bir partnere ihtiyacı var.

Bir süre önce THQ’nun yaklaşık 5 yıldır yapım aşamasında olan Warhammer 40K MMO’su Dark Millennium Online ile birlikte 2014 mali yılı içinde çıkmasını beklediğimiz tüm oyunları iptal ettiği söylentileri ortaya atılmıştı. Ancak THQ bu söylentileri yalanlamış, geçtiğimiz günlerde ise 2013 ve 2014 mali takviminde çıkarmayı planladığı oyunların listesini yayınlamıştı. Dark Millennium Online da bu listedeydi elbette. Ancak görünüşe bakılırsa THQ’nun bu zorlu projede ciddi bir desteğe ihtiyacı var.

THQ’nun patronu Brian Farell, Gamasutra‘ya konuşmuş:

Projenin içerdiği büyük finansal taahhüt ve riskler nedeniyle kaynaklarımız konusunda gerçekçi olmaya ve bu zorlu MMO projesi için bir ortak aramaya karar verdik.

Geçtiğimiz Mayıs ayında THQ finansal direktörü Paul Pucino, Dark Millennium Online’ın tamamlanması için 50 milyon dolar civarında bir bütçeye ihtiyaç olduğunu açıklamıştı. Bakalım THQ, aradığı ortağı bulabilecek mi?

Oyun şu an Darksiders’tan tanıdığımız Vigil Games ile Company of Heroes ve Warhammer 40K: Dawn of War serisinden tanıdığımız Relic Entertainment tarafından ortaklaşa geliştiriliyor.

1 Yorum

Bir cevap yazın