THQ Söylentilere Resmi Yanıtı Verdi

2014 yılında çıkması planlanan oyunlar iptal edilmedi. Warhammer 40: Dark Millennium Online için ise henüz net bir karar yok.

Oyun firmalarına danışmanlık hizmetleri veren Tiswaz Entertainment’ın kurucusu ve CEO’su Kevin Dent, Twitter’dan THQ’nun büyük bir finansal batağa saplandığını, iki yıldır geliştirme aşamasında olan Warhammer 40K MMO’su Dark Millennium Online ile birlikte 2014 yılına ilişkin tüm projeleri iptal ettiğini ve hatta firmanın bir de alıcı aradığını açıklamış, deyim yerindeyse ortalığı karıştırmıştı.

Neyse ki THQ’nun resmi açıklaması gecikmedi:

THQ, 2014 kadrosunu iptal etmedi ve MMO hakkında da henüz herhangi bir karar vermedi. Şu an devam etmekte olan iş analiz sürecinin bir parçası olarak, daha çekici pazarlara odaklanma kararı aldık. Daha önce de duyurduğumuz gibi kutulu çocuk oyunu sektörüne ilişkin planlarımızı büyük oranda küçültmüştük. 2012 ve sonrası için belirlediğimiz takvim, çekirdek oyuncu kitleye hitap eden yüksek kalite oyunlara odaklanacak ve dijital platformumuzun kurulum süreci de devam edecek. Orijinal ve yüksek kaliteli içeriğimizle birlikte endüstrinin en yetenekli isimlerinden bazılarıyla birlikte çalışmaktan dolayı heyecanlıyız.

Bununla birlikte Kuzey Amerika’da Saints Row 2’nin satışlarını üçe katlayan Saints Row: The Third’ün performansı da bizi çok memnun etti. Ayrıca WWE 12’nin dünya çapındaki satışları da daha az platforma çıkmış olmasına rağmen geçtiğimiz yıla oranla % 40 fazlaydı (WWE Smackdown vs Raw 2011 kastediliyor). NPD’nin Aralık 2011 raporuna göre THQ, satışların neredeyse %6 düştüğü bir pazarda satışlarını %18 artırarak 5. büyük dağıtımcı (üçüncü parti olarak 4.) olmayı başardı. Bu yılın ilk yarısında ise UFC Undisputed 3 ve Darksiders 2 gibi iki büyük yapım yolda.

Görünüşe bakılırsa THQ’da işler tıkırında gidiyor. Bu arada bu açıklamayla birlikte Metro: Last Light’ın 2012’nin ikinci yarısında çıkacağını da öğrenmiş oluyoruz.

Bir cevap yazın