THQ Kaos Studios’u Kapatma Kararı Aldı

Frontlines ve Homefront’tan tanıdığımız Kaos Studios kapanıyor. THQ, Montreal’deki stüdyosunu yeniden yapılandırıyor.

Aslına bakarsanız bu çok da sürpriz bir gelişme değil. Zira THQ’nun 2010 sonbaharında Montreal’de açtığı stüdyoyu yeniden yapılandıracağı söylentileri dolaşmaya başlamıştı son birkaç haftadır. Hatta bu stüdyonun başına da her yıl yeni bir Assassin’s Creed oyunu yapmaktan bıkan eski Ubisoft Montreal kreatif direktörü Patrice Desilet’nin geçeceği ve yanında da Ubisoft’tan çok önemli birçok yetenekli ismi getireceği söyleniyordu.

Görünüşe bakılırsa bu söylentiler gerçek oluyor. Zira Patrice Desilet bugün THQ Montreal stüdyosunda işbaşı yaptı ve THQ, Ocak ayından bu yana kapanması beklenen Kaos Studios’u kapatma kararı aldı.

Develop‘un haberine göre; THQ bugün Frontlines ve Homefront gibi oyunlardan tanıdığımız Kaos Studios ekibiyle stüdyonun geleceği konusunda bir toplantı yaptı. Toplantının sonucundaysa New York’ta ikamet etmekte olan firma çalışanlarına iki seçenek sunuldu: Montreal’deki yeni stüdyoya katılmak ya da yeni bir iş bulmak… Yani anlayacağınız Kaos Studios kapanıyor ve firmaya yıllarca emek vermiş çalışanların önüne zor ve acımasız bir tercih hakkı konuyor. Homefront markasının bütün haklarının da Montreal’deki stüdyoya geçtiğini söylememe gerek yoktur sanırım.

THQ ayrıca İngiltere’deki Digital Warrington stüdyolarının da kepenklerini indirme kararı almış..

Bu arada firmanın Quebek Federal Hükümeti’nden sağlam bir devlet yardımı aldığını ve şu an Montreal Stüdyosu için 400 yeni çalışan aradığını da belirtelim.

Eh, büyük resmi görmek pek zor değil sanırım. 🙂

Bir cevap yazın