THQ: “Homefront Call of Duty’i Geçemez”

THQ, yeni oyunları için gerçekçi bir yaklaşım benimsiyor.

Battlefield: 1942 modu olan Desert Combat ile ismini duyuran ve hemen ardından THQ ile anlaşarak çoklu oyuncu ağırlıklı Frontlines: Fuel of War’u geliştiren Kaos Studios’un yeni oyunu Homefront’un E3 2010 videosunu sizlerle paylaşmış ve hemen ardından gelen son detayları da sayfalarımıza taşımıştık.

Kaos Studios’un Frontlines’ın aksine bu sefer senaryoya da büyük önem verdiğini biliyoruz. Zira 2027’de Kore Halk Ordusu’nun ABD’yi işgal ettiği alternatif bir gelecekte geçecek oyunun senaryosu için Apocalypse Now gibi bir şaheserin altında imzası olan John Milius kalem sallıyor.

Homefront, senaryoda olduğu kadar çoklu oyuncu modlarında da iddialı bir FPS olsa da yayıncı THQ’dan pazarlama sorumlusu Jon Rooke, bu yeni IP için temkinli konuşuyor:

“Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Markadan çok eminiz; ancak çıkıp da Homefront, Modern Warfare’den büyük bir oyun olacak diyemeyiz. Bunu yapmayacağız. Belki bazı firmalar yapar ve kendilerini bir başarısızlığın içine bırakırlar.”

GameIndustry.biz’e konuşan Rooke, Call of Duty ve Medal of Honor gibi markaların bugün oldukları yere gelmek için uzun yıllar harcadıklarını vurguladıktan sonra sözlerine şöyle devam ediyor:

“Oyun pazarında yeterince potansiyel olsa da ve bu iş için para da harcasak ilk oyunla bir gecede 15 milyon satamayız. Bunu yapamayız. Hayran kazanmak için zaman gereklidir; müşterinin ilgisini çekersiniz ve onlara oyunu satın almak için bir neden verirsiniz. Daha sonra da devam oyunları için sizinle kalmalarını sağlamanız gerekir.

 

Sanırım bu sözlerden gelecek yıl en çok satan FPS oyunu olacağımız anlaşılıyor. Ancak olamayacağız. Çünkü bunu yapacak başka bir Call of Duty oyunu olacak.”

Homefront 3

THQ’nun yeni oyunları için mütevazı bir tavır takınmış olması gerçekten güzel bir yaklaşım. Ancak dozunu kaçırmasalar fena olmaz. Zira yaratmaya çalıştıkları markanın çok daha iddialı tanıtımlara ihtiyacı var. E3 2010’da yaptıkları baskın gibi…

Bu arada Kaos Studios’un her fırsatta, Homefront’un Modern Warfare’den ziyade Half-Life tadında bir anlatıma yakın olacağının altını çizdiklerini belirteyim.

Homefront, Xbox 360, PS3 ve PC platformları için 18 Şubat 2011’de raflarda olacak. Yeni detayları beklemeye devam…

1 Yorum

Bir cevap yazın