Thor: God of Thunder İncelemesi

Artık vizyona giren her süper kahraman filmi için, bir de eş zamanlı oyununun piyasaya sürülmesi olayına az çok alıştık. Ama, piyasaya sürülen film oyunlarının, vasatın üzerinde performans sergileyememesi gerçeğini hala kabullenebilmiş değiliz. Nasıl olur da milyon dolarlar harcanarak beyaz perdeye çıkarılan filmlerin oyunları bu derece basit, bu derece vasat, bu derece başarısız olur, anlamak gerçekten çok güç. Çok değil, şöyle yakın geçmişe dönüp baktığımızda, Transformers, Spiderman, Avatar gibi izlenme rekorları kıran filmlerin, oyunlarının çok başarısız olduğunu hemen hatırlayabiliriz. Bu oyunlar için yapımcılar, öyle ya da böyle ” aceleye geldi ” bahanesiyle başarısızlıklarını ört pas etseler bile uzun süre yapım aşamasında kalan film oyunlarının da beklenenin çok altında olduğuna daha önce şahitlik etmiştik. Örneğin bir klasik haline gelmiş olan The Godfather filmlerinin oyunlarını yapmak isteyen Electronic Arts, herşeyi eline yüzüne bulaştırmış, son derece başarısız iki oyunu piyasaya sürmüş (Özellikle The Godfather 2 oyunu çok rezaletti) firma olarak da lisanslar, film hakları derken milyonlarca dolar maddi zarara girmişti.

Thor-got-3

Tabi ki film oyunlarının genel amacı, düşük bütçe ile, büyük karlar elde etmektir. (Electronic Arts’ın ki gibi birkaç istisna olabilir) Bu bir gerçek. Adamlar az önce de belirttiğim gibi, milyon dolarlar harcayarak sinemada kapalı gişe oynayacak kalite de filmler yapıyorlar. Ardından ne kadar satsak kardır mantığıyla bu film için bir de oyun piyasaya sürüyorlar. Oyun fazlasıyla basit ve bir o kadar da kalitesiz olduğu için pek bir maliyeti olmuyor. Üstüne üstlük bu oyunlar, milyon dolarlar harcanarak yapılan kaliteli oyunlarla aynı etiket fiyatı üzerinden piyasaya sürülüyor. Filme gidip beğenenler, oyununu görünce o heyecanla bu tuzağa ister istemez düşüyorlar. Belki biraz sert bir eleştri olacak ama arkadaşlar, böyle bir düzenek, oyuncular için hazırlanmış para tuzağından başka birşey olamaz. Bilmiyorum, benim şuan filmle eş zamanlı olarak çıkmış ve gerçekten kaliteli diyebileceğimiz bir içeriğe sahip her hangi bir film oyunu aklıma gelmiyor. Eğer sizin aklınıza gelen bu tarz yapımlar varsa yorumlarınızla bana hatırlatabilirsiniz.

Thor-got-1

Gölgelerin gücü adına!

Neyse, film oyunları muhabbetini bırakıp, asıl konumuz olan ve geçtiğimiz günlerde vizyona giren Thor filmi ile eş zamanlı olarak raflardaki yerini alan Thor: God of Thunder oyununa dönelim. Heralde film oyunları ile ilgili yaptığım eleştirilerden Thor: God of Thunder’ın da ne derecede “kaliteli” bir yapım olduğunu şimdiden anlamışsınızdır. Ama yine de bu oyunu oynarken harcadığım zamana yazık olmaması adına sizlerle görüşlerimi paylaşacağım. Dilerseniz ilk olarak, Thor’un kim olduğundan biraz bahsedelim.

4 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Bir wolverine var işte. batman film oyunu değildi çizgi film serisinin oyunuydu. onu da koysak 2. bir elin parmağını bile geçmez. thorun videolarını izlemek yeter ne kadar kötü olduğnu anlamak için.

  2. Orçun .a

    Hayatımda gördüğüm en iğrenç Hack And Slash oyunu … üç gün oynadım sonunda ee yeter dedim .. ne kontrolü kontrol ne kamerası kamera bosslarla dövüşürken dayak mı yiyorum dayak mı atıyorum anlayamadım düşünün oyunun nerdeyse %70-80 nini inatla oynadım ama sabrım ancak bu kadar yetti .. Beyanotta god of war serilerinin hepsi dmc serilerinin hepsi ninja gaidenin hepsini oynamış ve bitirmişseniz bu oyunun size saçbaş yolduran unsurların zorluğu değil genel oynanış dandikliğinden olduğunu anlarsınız … Aman uzak durun

Bir cevap yazın