Thief 4 Unreal Motoru Kullanacak

Bir de çoklu oyuncu modu olacak gibi.

Geçtiğimiz haftalarda Eidos Montreal’den Jean-François Dugas ile yaptığımız çok özel Deus Ex: Human Revolution röportajında Thief 4 hakkında da bir şeyler öğrenmeye çalışmış ama başarılı olamamıştık. Ancak görünüşe bakılırsa bazı Eidos Montreal çalışanları Linkedin profilleri aracılığıyla bir takım bilgiler vermeye başlamışlar.

Deus Ex: Human Revolution’ın animatörlerinden Stephane Bonetti‘nin Linkedin profilinden paylaştığı detaylar, Thief 4’ün Unreal 3 motoru kullanacağını gösteriyor. Hatırlarsanız Deus Ex: Human Revolution, daha önce Crystal Dynamics’in geliştirdiği ve daha önce Tomb Raider: Underworld ve Lara Croft and the Guardian of Light’ta kullanılan Crystal Engine üzerine inşa edilmişti. Unreal 3 motorunun karanlık ortamlar yaratmadaki üstün başarısını düşünürsek, bu motor değişikliğinin aslında çok da şaşırtıcı bir karar olmadığını görebiliriz.

Ayrıca Eidos Montreal’in çevrimiçi programcısı Colas Fievet‘in profili, Thief 4’ün çevrimiçi içeriğe de sahip olabileceğini gösteriyor. Zira Fievet’nin çalıştığı konular arasında peer to peer (kişiden kişiye) bağlantılar, matchmaking (oyuncu eşleştirip maç oluşturma) ve host migration (oyunu host eden oyuncu oyundan çıktığında/düştüğünde bağlantısı kuvvetli olan bir başka oyuncunun host olarak atanması) gibi konular var.

Öte yandan Eidos Montreal, geçtiğimiz Haziran ayında yeni bir AAA oyun üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu hatırlarsanız. Fievet ile birlikte birkaç çalışanın profilinde de bu oyunun izine rastlamak mümkün. Fakat ortada henüz herhangi bir detay yok. Fievet’nin de bu projenin içinde olduğunu düşünürsek, yine bir çevrimiçi içerik bekleyebiliriz belki.

Yine de en iyisi bekleyip görmek sanırım.

2 Yorum

Bir cevap yazın