THG Türkiye Sistem Önerileri, Şubat 2009

Teknoloji dünyası 2009 senesine biraz buruk bir sevinçle girdi. Ekonomik kriz sebebiyle kazançlarını büyük oranda kaybeden, hatta eksilere düşen birçok teknoloji üreticisi var. Tüm bunlara rağmen AMD, Intel, Nvidia, Apple ve IBM gibi devler hiçbir şeyi aksatmadan yollarına devam ediyorlar. Yeni ürünler planlanan tarihlerde piyasaya sürülüyorlar.

Bir de madalyonun öteki yüzüne, yani tüketicilere bakalım. Kriz ürünlerin fiyatlarını birazcık yükseltti (özellikle bellek ürünleri) ve kendi ülkemiz için konuşacak olursak Amerikan Dolarının (USD) yüksek düzeylerden düşmemesi bütçesi sınırlı olan kullanıcıların, hayallerini de sınırlıyor. Altı ay önce 750 YTL’ye toplanabilen bir sistemi bugün 1000 YTL’ye alamıyorsunuz parçalar aynı olsa bile.

Ofis/internet sistemi dışındaki tüm sistemler her oyunu rahatlıkla oynayabilmenizi sağlayacaktır. Gerek fiyatı gerekse de başarımı en uygun ekran kartlarını ve işlemcileri seçmeye özen gösterdik. Dört bütçe seçeneğimiz var: Ofis/İnternet, giriş düzey oyun, fiyat/başarım, üst düzey oyun sistemi.

Sistem tablolarında göreceğiniz satış mağazalarını, Teknofiyat arama motorunu kullanarak belirlediğimiz en düşük fiyatlara göre belirledik. Yalnız büyük bir çoğunluğunuz bu parçaları ayrı firmalardan sipariş etmek yerine tek bir satış mağazasından alışveriş yapmayı tercih edebilir. O yüzden belirttiğimiz sistem fiyatlarının “şimdilik” mümkün olan en düşük fiyatlar olduğunu ve büyük ihtimalle benzer bir sisteme biraz daha yüksek para vermeniz gerekebileceğini bilin.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın