THG Türkiye Sistem Önerileri, Nisan 2009

Nisan ayının özel bir önemi var çünkü birçok bilgisayar parçasının KDV oranı %18’den %8’e çekildi. Doların çok yüksek düzeylerde seyretmesi sebebiyle kaya gibi düşen satışlar bu sayede belki biraz artabilir fakat tüketicinin yeniden talepte bulunabilmesi için biraz daha beklemeye niyeti var gibi. Uygun fiyatlı parçalarda biraz düşüş görüyoruz. Özellikle AMD işlemci ve anakart fiyatları ucuz bir sistem oluşturmak isteyenler için harika bir fırsat. Öte yandan AMD/ATI ve Nvidia orta ve üst düzey sistemler için yeni kartlarını duyurdular: Nvidia GeForce GTX 275. Bununla beraber yeni kartları piyasada görmek çok zor. Üstelik şu an bol miktarda bulunsalar bile fiyatları bizim fiyat/başarım ve üst düzey sistemler arasında kaldığı için listelerimize giremezlerdi.

Ofis/internet sistemi dışındaki tüm sistemler her oyunu rahatlıkla oynayabilmenizi sağlayacaktır. Gerek fiyatı gerekse de başarımı en uygun ekran kartlarını ve işlemcileri seçmeye özen gösterdik. Dört bütçe seçeneğimiz var: Ofis/İnternet, giriş düzey oyun, fiyat/başarım, üst düzey oyun sistemi.

Sistem tablolarında göreceğiniz satış mağazalarını, Teknofiyat arama motorunu kullanarak belirlediğimiz en düşük fiyatlara göre belirledik. Yalnız büyük bir çoğunluğunuz bu parçaları ayrı firmalardan sipariş etmek yerine tek bir satış mağazasından alışveriş yapmayı tercih edebilir. O yüzden belirttiğimiz sistem fiyatlarının “şimdilik” mümkün olan en düşük fiyatlar olduğunu ve büyük ihtimalle benzer bir sisteme biraz daha yüksek para vermeniz gerekebileceğini bilin.

Yazıya ilişkin TGForumz tartışmamıza katılın…

Bir cevap yazın