Theresa Duncan ve Jeremy Blake Film Oluyor

Benim Güzel Idahom (My Own Private Idaho), Can Dostum (Good Will Hunting), Fil (Elephant), Paranoid Park ve oskar ödüllü Milk gibi zihnimize kazınan filmlerin usta yönetmeni Gus Van Sant ve Amerikan Sapığı kitabının yazarı Bret Easton Ellis, 2 yıl önce intihar eden Theresa Duncan ve Jeremy Blake çiftinin son günlerini anlatan bir sinema filmi için kafa kafaya verdiler.

Peki bunun oyun dünyasıyla ne ilgilisi var? Gayet mantıklı bir soru bu. Tabi Theresa Duncan’ın ilk bayan oyun geliştirici olduğunu bilmiyorsanız.

Theresa Duncan

Amerika ve Avrupa sanat camiasında oldukça popüler bir çift olan Theresa ve Jeremy’nin bir hafta arayla intihar etmesinin üzerinden iki yıl geçmiş olmasına rağmen olayda hala gizemini koruyan bir trajedi var. Özellikle Theresa’nın alkolle beraber aldığı yüklü dozda ilaçla evinde ölü bulunmasının ardından Jeremy’nin bir hafta sonra Atlantik Okyanusu’nda kayıplara karışması…  Onları bu sona sürükleyen olaylar… Öncesiyle, sonrasıyla Theresa ve Jeremy çiftinin yaşadığı sıra dışı hayatın beyazperdeye oldukça yakışacağını tahmin etmek çok da zor olmasa gerek.

Filmin yönetmeni ve oyuncuları hakkında  herhangi bir bilgi duyurulmuş değil Şimdilik Gus Van Sant ve Bret Easton Ellis’in harıl harıl filmin senaryosu üzerinde çalıştıklarnı biliyoruz. Beklemedeyiz…

Bir cevap yazın