The Witcher 2 Türkçe Oluyor

CD Projekt RED ve Oyun Çeviri işbirliğiyle The Witcher 2 Türkçe altyazı desteğine kavuşuyor.

En son Total War: Shogun 2 ve Borderlands için hazırladıkları başarılı Türkçe yamalardan tanıdığımız Oyun Çeviri ekibinin yeni rotası Polonyalı geliştirici CD Projekt RED’in Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı isimli roman ve kısa hikaye serisinden uyarladığı başarılı rol yapma oyunu The Witcher 2: Assassins of Kings. Üstelik bu kez Oyun Çeviri ekibi, çeviriyi CD Projekt RED’in yerelleştirme ekibiyle eşgüdüm içerisinde hazırlayacak. Yani yapılacak bu Türkçe altyazı çalışması resmi olma özelliği de taşıyacak ve muhtemelen CD Projekt RED tarafından da bir yama içerisinde yayınlanacak.

Oyun Çeviri ekibini daha yakından takip etmek istiyorsanız buraya tıklayarak internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

The Witcher 2 SS30

4 Yorum

  1. MendhiCS

    Oyun Çeviri ekibi gibi oluşumların ve son zamanlarda gerçekleştirdikleri projelerin tarafınızdan da destek görmesi sevindirici gerçekten. The Witcher 2 ise kesinlikle bonus olmuş!

  2. Zeratul

    Kendi içimizdeki çeviri çalışmalarından ziyade oyun yapımcılarınında bu gayreti görmesi güzel, yıllardır Türkiye piyasasını görmezden gelen yapımcılar yavaş yavaş uyanışta. Her ne kadar büyük çoğunluk oyunları orjinal elde etmesede yinede Türkçe nin oyunlarda olma hakkı var bence.
    Misal oyun kurulumunda dil seçenekleri çıkıyor Almanca Fransızca İtalyanca falan, bu 3 milleti toplasanız Türkiye nüfusuna zor yetişiyor ki ülkemizde oyun sektörünün hitap ettiği kitle diğer ülkelere nazaran geniş ve de genç. Şimdiye kadar bile bunu görmezden gelmek bir hataydı bana göre

Bir cevap yazın