The Witcher 2: Assassins of Kings’ten Yeni Detaylar

Andrzej Sapkowski’nin aynı isimli roman serisinden oyun dünyasına uyarladığı The Witcher ile yıldızı parlayan CD Projekt, Eylül 2009’da devam oyunu The Witcher 2: Assassins of Kings’i duyurduktan sonra uzun süreli bir sessizliğe bürünmüştü. Bu sessizliği bozan ise; Mart ayının son günlerinde yayınlanan “ilk resmi video” (sızdırılan bazı videoları daha önce izleme şansını bulmuştuk) ve oyunun gelmiş geçmiş en iyi görsellere sahip RPG olacağı iddiaları olmuştu.

Açıkçası bu açıklamalardan sonra da Haziran’daki E3’e kadar yeni bir detayla karşılaşmayı beklemiyorduk. Ancak The Escapist, CD Project baş yapımcısı Tomasz Gop’tan The Witcher 2: Assassins of Kings hakkında güzel detaylar almışa benziyor. Zira oyunun yeni dövüş ve simya (alchemy) sistemi büyük oranda su yüzüne çıkmış durumda.

“İlk oyundaki zamanlama odaklı dövüş sisteminden tamamen vazgeçtik ve oyunculara kendi dövüş stillerini, kombolarını, kılıç hamlelerin, büyü ve eşya kullanım tarzlarını istedikleri gibi oluşturma şansı verdik. The Witcher 2’de dövüş sistemine iki tür yaklaşım benimsedik. Eğer bunu istemiyorsanız zorluğu “kolay” yapın ve devam edin. Diğerleri için anlatılacak çok şey var.

 

Bu yaklaşım simya sisteminde de geçerli. Normal simya sistemi, The Witcher’dakinden daha basit olacak. Simya işlerine daha fazla yoğunlaşmak isteyenlerse, bir iksire mayalanma sürecinde manuel olarak müdahale edip ortaya eşsiz bir iksir çıkarabilecekler.”

Tomasz Gop’un ağzından bal damlıyor değil mi? Bir de buna bakın.

“Yetişkin içeriği yalnızca çıplaklık anlamına gelmemeli. Bu aynı zamanda hikayeyle ilgili bir şey. Oyun içinde cinselliği sunuş şeklimizi de yeniden tasarladık. Artık bu hikaye anlatımıyla daha iç içe olacak ve Geralt, yakınlık duyduğu her kadının kendine has bir hikayesi olduğunu fark edecek. Bu hikayeyi yalnızca onu yatağa atmak için çözmek istemeyeceksiniz. Oynaması gerçekten eğlenceli ve merak uyandırıcı olacak.”

Bu haberden sonra The Witcher 2: Assassins of Kings’i daha bir merakla beklediğinizin farkındayım. Biz de öyle. Ancak bu oyuna 2011’den önce kavuşma şansımız yok. Beklemeye devam…

4 Yorum

  1. güzel insan

    Hiçbir beklentim yoktu ancak bu açıklamalardan sonra çok heyecanlandım.Neydi o ilk oyundaki dövüş sistemi ya,dur bas dur bas,inanılmaz sıkıyordu bir noktadan sonra,çok uğraşmama rağmen dayanamadım bıraktım oyunu.Büyü olayını da geliştirirlerse daha da güzel olur.Hımm ya da geliştirmesinler ya witcher ı witcher yapan yakın dövüşler zaten.Umarım bu sefer at koymayı ihmal etmezler de yürü ya kulum modunda dolaşmayız.

  2. SeRkaN

    Ben the Witcher’ı kendi hali ile sevmiştim (kendi hali derken biraz açayım kombo sistemi alchemyical yerleri ve diğerleri)bence the Witcher bir hayal kırıklığı olacak çünkü the Witcher 2 nin diğer alışılagelmiş RPG lerden farkı olmayacak 🙁

Bir cevap yazın