The Witcher 2: Assassins of Kings Muhteşem Ekran Görüntüleriyle Karşınızda

CD Projeckt’in gelmiş geçmiş en iyi görünen RPG iddiası gerçek mi oluyor?

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı isimli kısa hikaye ve roman serisinden oyun dünyasına uyarlanan The Witcher için yalnızca Polonya’dan değil tüm Doğu Avrupa’dan oyun dünyasına yapılmış en büyük katkı diyebiliriz (Çeklerin Mafia’sıyla birlikte pek tabii).

CD Projeckt’in Eylül 2009’da duyurduğu devam oyunu Assassins of Kings’ten de daha azını beklemiyoruz açıkçası. Hatta Polonyalı dostlarımızın son aylarda yaptığı açıklamalara bakacak olursak, The Witcher 2: Assassins of Kings’in gelmiş geçmiş en iyi RPG’ler arasına girmesi işten bile değil.

CD Projeckt’e göre The Witcher 2: Assassins of Kings’in en kuvvetli yanı görselleri. Zira yapımcı Tomasz Gop, Assassins of Kings’in bugüne kadar bir RPG için geliştirilmiş bütün oyun motorlarından çok daha ileriye gittiği iddiasında. (BioWare’in Aurora ve Eclipse motorlarına bir gönderme mi acaba?)

Assassins of Kings, yalnızca dudak uçuklatan görsellerin kölesi olmuş oyunseverlere hitap etmeyecek elbette. CD Projeckt, ilk oyundaki dövüş ve simya sistemini bir hayli geliştirmiş durumda. Bunun da ötesinde oldukça sağlam bir devam hikayesi bizleri bekliyor olacak.

The Witcher 2: Assassins Of Kings 7

The Witcher 2: Assassins of Kings'te cinsellik öğesi, ilk oyunun aksine senaryoyla daha iç içe olacak...

The Witcher 2: Assassins of Kings’in konsollar için gelip gelmeyeceği de henüz kesinleşmiş değil. Yapımcı Tomasz Gop, oyun için bir konsol versiyonu düşündüklerini defalarca açıklamış olsa da; bu projeyi gerçekleştirecek bir yapımcı bulunabilmiş değil hala. Hatırlarsanız ilk oyunun konsol versiyonları da finansal engellere takılmıştı.

2011’in ilk çeyreğinde oyun dünyasıyla kucaklaşacak The Witcher 2: Assassins of Kings’i Kuzey Amerika’da ATARI, Batı Avrupa ve Asya-Pasifik bölgesinde Namco Bandai dağıtacak. Doğu Avrupa’daysa CD Projeckt’in kendi dağıtım kanallarını kullanması bekleniyor (bana ne be bunlardan diyen arkadaşların Torrent sitelerine çörekleneceği de gelen haberler arasında).

The Witcher 2: Assassins of Kings’in görsel gücünü kendi gözlerinizle görmek isterseniz, tam 27 adet yüksek çözünürlüklü ekran görüntüsünden oluşan çok özel galerimize bakabilirsiniz. Galerimize gitmek için buraya tıklamanız yeterli.

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Güzel görünüyor gerçekten ancak renk paletini pek beğenmedim.Biraz daha mat olabilirmiş sanki.Yeni Gerald’ı da pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim eski Gerald çok iyiydi,gereksiz bir değişiklik olmuş.

Bir cevap yazın