The Witcher 2: Assassins of Kings Kings Version 2.0 Yayınlandı

Ayrıca Steam’de %25 indirim fırsatı.

Polonyalı dostlarımız CD Projekt RED, The Witcher 2: Assassins of Kings’ı her açıdan büyük ölçüde geliştirecek Version 2.0 güncellemesini Ağustos ayında duyurmuştu hatırlarsanız. Merakla beklenen dev güncelleme planlandığı gibi bugün ücretsiz olarak yayınlandı.

Peki bu ciddi güncellemeyle birlikte ne gibi yenilikler geliyor? Sıralayalım hemen.

 • Yenilenmiş eğitim (tutorial) sistemi.
 • Dark Mode adında yeni bir zorluk seviyesi. Adından da anlaşılacağı üzere en zor seviye bu olacak. Ayrıca bu modda Dark Items adında bir takım yeni ve ender bulunan eşyalar da düşecek.
 • Oyuncuların çok sayıda düşmana karşı mücadele edip daha fazla tecrübe puanı ve eşya kazanabileceği arcade tadında bir Arena Modu ekleniyor.
 • Arena modunda yeni bir yaratık türüyle de karşılaşacağız: Werewolf. Evet, kurtadam. 
 • Arena modunda alt ettiğimiz her düşman dalgasının ardından 3 farklı ödül arasından tercih yapacağız.
 • Şu ana kadar yayınlanmış 9 indirilebilir içerik bu güncellemede de yer alıyor.
 • Taktik ve dövüş sisteminde 20’den fazla irili ufaklı geliştirme söz konusu.

CD Projekt RED’den Adam Badowski’nin söylediğine göre bu güncelleme ilk oyunları için yayınladıkları Enhanced Edition güncellemesinden çok daha büyük. Eh kimbilir belki de Mayıs ayında The Witcher 2: Assassins of Kings incelememize bir 7-8 puan daha ekleme vakti gelmiştir.

Version 2.0 güncellemesi, The Witcher 2’nin orijinal kopyasına sahip olanlar için ücretsiz olarak indirilebilecek. Henüz The Witcher 2 sahibi değilseniz, Steam üzerinden %25 indirim fırsatıyla 29.99$’a satın alabilirsiniz.

Bu arada oyunun önümüzdeki süreçte CD Projekt RED ve Oyun Çeviri ekibi işbirliğiyle Türkçe altyazı desteğine kavuşacağını da hatırlatalım.

Bir de video paylaşalım fırsattan istifade. Daha önce dafalarca izlemiş olsak da birkaç kez daha izlesek bir şey olmaz. Frédéric Chopin (Nocturne, F minor Op.55) eşliğinde… 🙂

9 Yorum

 1. Zeratul

  Sitesinde yayınlanmış update 2.0. 907 mb gibi bi boyutu var ama Türkçe dil eklendiğine dair bişey göremedim açıkcası, ya önemli bir ayrıntı olarak görülmemiş yada eklenti yapılmamış.
  Hem çeviri çalışmaları da daha %55 civarında nasıl olacak bu iş anlamadım

 2. Uğur Yurtsever

  Evet. Kavuşacak demişim ama önümüzdeki süreçte olduğunu belirtememişim. Gerçi her halükarda gelecek bir zamanda olduğu anlaşılıyor. 😛

  2.0 yaması ise birkaç saat gecikmeli olarak Steam üzerinden yayınlandı, otomatik olarak update etmiş olması lazım. Ben retail versiyonuna sahibim ve güncelleme “launcher”dan oyunun sitesine bağlanarak yapılıyor.

   • gouranga

    Facebook sayesinde insanlar hakkında neler neler öğrenebiliyoruz, korkunç. Necip deyince arkadaş meraktan “uğur yurtsever necip” yazdım ve tataa hakkınızda birsürü şey, thgtr den bile önce facebook sonuçları.

    Bu arada Zeratul-Raynor iyiymiş (:

Bir cevap yazın