The Witcher 2: Assassins of Kings İlk Resmi Videosuyla Karşımızda

Polonyalı CD Projekt’in, Andrzej Sapkovski’nin aynı isimli fantastik öykü ve roman serisinden uyarladığı The Witcher, 2007 yılında raflara çıktığında gerek ilginç hikayesi ve karizmatik protagonisti Geralt of Rivia’yla gerekse sıra dışı dövüş ve karakter geliştirme sistemiyle RPG severlerin favori oyunları arasında yerini almıştı.

The Witcher’dan hemen sonra gözler, CD Projekt’ten gelecek bir devam oyunu haberine çevrildi. Zira, Geralt’ın hikayesi bitmemiş ve Polonyalı yazar Andrzej Sapkovski’nin eserlerinde oyun olmaya müsait bir sürü içerik, yapımcıları beklemekteydi.

Nitekim Polonyalı geliştirici; 18 Eylül 2009’da The Witcher 2: Assassins of Kings üzerinde çalıştığını duyurdu ve yeni oyundan birkaç oynanış videosu basına sızdı. O günden bugüne de CD Projekt’ten yeni bir haber alamadık. Birkaç gün önce, The Witcher resmi sitesinde başlayan hareketliliğe kadar…

Nihayet bugün, bu hareketliliğin arkasında The Witcher 2: Assassins of Kings’in ilk resmi videosunun yattığı anlaşıldı.

Witcher 2 Logo

The Witcher 2: Assassins of Kings, ilk oyundaki BioWare’in Aurora motorunun yerine firmanın kendi geliştirdiği RED Engine isimli oyun motorunu kullanacak ve yayıncı bulunduğu taktirde PC platformunun yanı sıra konsollar için de geliştirilecek. Ne var ki, Geralt’ın bu yeni serüvenine ne zaman kavuşacağımız ve oyunu kimin yayınlayacağı konusunda herhangi bir bilgi açıklanmış değil.

Şimdilik, Assassins of Kings’in henüz yayınlanmış bu ilk videosuyla yetinelim. Ancak yakın zamanda oyun üzerindeki sis perdesinin daha da aralanacağını ve yeni videolarla buluşacağımızı da hisseder gibiyim.

Bir cevap yazın