The Witcher 2: Assassins of Kings İçin Önerilen Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Bilgisayarınız The Witcher 2’yi çalıştırabilecek mi?

Bizleri, ilk oyunun kaldığı noktadan alarak Kral Foltest’e düzenlenen gizemli suikastin ardından yaşanan karanlık olaylara konuk edecek The Witcher 2: Assassins of Kings, CD Projekt’ten Tomasz Gop’un deyimiyle “tüm zamanların en iyi görünen rol yapma oyunu olacak”. Peki emektar sistemlerimizi nasıl bir sürpriz bekliyor?

Aslına bakarsanız; geçtiğimiz haftalarda özel gerçekleştirdiğimiz uzun soluklu röportajda bu sorunun yanıtını aramıştık. Ancak Bay Gop, bu konuda oldukça ketum davranmış ve henüz önerilen sistem gereksinimlerinin belli olmadığının altını çizerek yalnızca minimum gereksinimleri tekrar etmekle yetinmişti.

Neyse ki, cevabını merakla beklediğimiz bu sorunun yanıtını alabilmek için daha fazla beklememiz gerekmiyor. Zira The Witcher 2: Assassins of Kings’in önerilen sistem gereksinimleri belli oldu. İyi haber: Bu oyunu adam akıllı oynayabilmek için bir süper bilgisayara ihtiyacımız yok.

The Witcher 2: Assassins Of Kings 17

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

 • Intel Quad Core veya AMD eşdeğeri
  1 GB bellekli Nvidia GeForce 260 veya Radeon HD 4850
  Windows XP için 3 GB, Windows Vista ve Windows 7 için 4 GB bellek
  En az 16 GB boş sabit disk alanı

 Minimum Sistem Gerekisinimleri:

 • Intel Core 2 Duo 2.2 GHz ve AMD eşdeğeri
  512 MB bellekli Nvidia GeForce 8800 veya Ati eşdeğeri
  Windows XP için 1 GB, Windows Vista ve Windows 7 için 2 GB bellek
  Oyun için 8 GB’a ek olarak bonus içerik için de 8 GB boş sabit disk alanı

8 Yorum

 1. Rhaim

  Beklenen oyun. Bence Diablo 3’e eşdeğer. Sistem konusuna gelince konsollar için ceviz kabugundan kavun çıkarıyolar demek oluyor sistem gereksimleri bunu fısıldıyor…

 2. mert

  ya günümüz oyunlarının sistem ihtiyacı gittikçe artıyor mu bana mı öyle geliyor ? daha geçen senesine kadar core 2 duo 2gb ram ve 8800 gt ekran kartımla çoğu oyunu yüksek ayarda oynatırken artık orta ayarda bile kasan oyunlar çıktı 🙂 bu gidişle the witcher ı da düzgün oynayamıyacağız gibime geliyor

Bir cevap yazın