The Witcher 2: Assassins of Kings 1 Milyon Barajına Dayandı

CD Projekt RED, harika bir başarı yakalamış görünüyor.

Uzun süren bekleyişin ardından geçtiğimiz Mayıs ayında raflarla buluşan karanlık ve cesur rol yapma oyunu The Witcher 2: Assassins of Kings, 1 milyon barajını aşmayı başardı.

Warsaw Business Journal‘ın haberine göre oyun, 2011’in ilk yarısı itibariyle 940.000 satmış durumda. Oyun ilk haftasında 400.000 satarak muhteşem bir başarıya imza atmıştı.

İlk oyun ise bir yılın sonunda 1 milyon rakamına ulaşmış ve ismi daha önce duyulmamış bir firmanın bilinmeyen oyunu için muazzam denebilecek bir başarı yakalamıştı.

Bütün bunlar yalnızca PC platformuna çıkmış bir RPG için gerçekten inanılmaz bir başarı. Neden mi? Sanırım birkaç popüler oyunun PC satış rakamları size yeterli fikri verecektir (kaynak VGChartz).

  • Fallout: New Vegas: 700bin
  • Dragon Age II: 300 bin
  • Crysis 2: 300 bin

Oyunun Xbox 360 platformuna da çıkmasıyla beraber satış rakamlarının katlanacağını tahmin etmek pek zor olmasa gerek. The Witcher 2: Assassins of Kings’i kış aylarında Xbox 360’ta görebileceğiz.

1 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Kopya korumasını çıktıktan 2 hafta sonra yamayla iptal eden,multi’si olmayan bir oyun 1milyon satıyor.O zaman neymiş,ay pc’ye rpg mi yapılır ayol satmıyor ki diyenler (başta ea) bir hava alıp gelsinmiş.Helal olsun be cd projekt,adamlar en sevdiğim firma şu an,çok net söylüyorum.dlc’leri bedava dağıtmaları falan,süpersiniz yahu,valla süper.

Bir cevap yazın