The Walking Dead Video Game İnceleme

Seçimlerinizin sonucunda üzülür müsünüz bilmiyorum ama ben doğru olanı yaptığıma inanıyorum. İlk bölüm biterken ekrana gelecek bir görsel sizi şoke edebilir. Yine ilk bölüm bittiğinde beni diğer bir etkileyen Telltale Games’in Credits’ine BENİ eklemesi oldu. Buradan kendilerine çok ama çok teşekkür ediyorum. Ah birçoğunuz ne demek istediğimi anlamayacaktır, oyunu bitirin anlarsınız…

The Walking Dead Video Game’in iki kötü yanı var. Sıkı durun itiraf geliyor! Aslında bahsi geçen iki eksi hususun nedeni, oyun çıkana dek türüne bakmamış olmam. Ben cellshade bir aksiyon tps bekliyordum ama son anda bir macera oyunu olduğunu öğrendim, bu yüzden midir bilemiyorum oyundaki aksiyon anları bana az geldi. Ayrıca dizinin de yan etkileri yok diyemeyiz… Bir de hareket alanlarımız çok kısıtlı, biraz daha büyük ve özgür alanlar olsaydı atmosferi daha iyi soluyabilirdik diye düşünüyorum. Fakat bu durumun adventure’lara özgü bir tarz olduğu için pek yadırgamıyorum.

Değindiğim ve benim nezdimde eksi yanlar olarak beliren hususlar dışında oyun, tam kıvamında olmuş. Ne sıkıcı diyaloglar, ne aptal karakterler ne de bildiğimiz Walking Dead atmosferine aykırı öğeler oyunda bulunmuyor. Daha 3 saatlik bölümüyle 80’i hak eden The Walking Dead Video Game, çıkacak olan 4 yeni bölümüyle çıtasını nereye kadar yükseltir tam bir merak konusu.

Oyun hakkında sorularınızı yorumlarınızla buradan iletebileceğiniz gibi twitter.com/talhaturhal üzerinden de bana ulaşabilirsiniz. Sitemizle alakalı tüm haberler için twitter.com/THGtr’yi takip edebilirsiniz.

The Walking Dead Video Game ile taşlar yerine oturuyor… Popüler karakterler hakkındaki cevapsız sorular aydınlanırken bir yandan da kıyamet senaryosunda yerinizi alıyorsunuz. Telltale Games’in bölüm sonundaki sürprizleri ise suratınızda farklı ifadelerin oluşmasına vesile oluyor.

Editör Puanı: 80

Oyun PC platformunda incelenmiştir.

3 Yorum

  1. onur_

    Ben de çok beğendim oyunu. Beklediğimden de çok farklı çıktı. Telltale’i bilsem de böyle Left4Dead çakması birşey beklemiştim. Şaşırdım açıkçası Devamını bekliyorum merakla. Dizi zaten şahane 😀

  2. fatih

    Seçimler arttıkça insan düşünmeden edemiyor ulen şurda şunu değil de bunu kurtarsaydım nolurdu diye. Fakat durağan gibi görünmesine rağmen sürükleyici bir oyun. Fakat epsiodeler uzun olsaymış iyiymiş.

Bir cevap yazın