The Testament of Sherlock Holmes Yeni Videosuyla Karşımızda

En sevdiğiniz dedektif geri dönüyor.

Sherlock Holmes oyunlarının yanı sıra Dracula: Origin ve birkaç Jules Verne uyarlamasından tanıdığımız bağımsız geliştirici Frogwares, yeni macera oyunu The Testament of Sherlock Holmes için yeni bir video yayınladı. En son E3 2011’de haber aldığımız The Testament of Sherlock Holmes, tüm zamanların en meşhur dedektifinin karanlık tarafını da görebileceğimiz oldukça farklı ve ilgi çekici hikayeye sahip.

Oyun bizleri 1898 Londra’sına götürüyor. Holmes, çalınmış eşsiz bir mücevher setini sahibine getirerek oldukça zor görünen bir davayı başarıyla çözmüştür. Ancak kısa bir süre sonra mücevherlerin sahibi Holmes’un getirdiklerinin adi birer taklit olduğunu ortaya çıkarır. Her şey Holmes’un suçlu olduğunu göstermektedir.

Bu olayla birlikte Sherlock Holmes için büyük bir çöküş başlar. Londra halkının Holmes’a olan güveni hızla azalmaya başlar. Zira Holmes ne üzerindeki şüpheleri yok edebilmekte ne de hakkındaki suçlamaları çürütebilmektedir. Doktor Watson’ın kadim dostuna olan sarsılmaz güveni bile dalgalanmaya başlamıştır. Özellikle de Holmes’un tuhaf davranışlar sergilemeye başlamasının ardından: Şantajlar, yok edilen kanıtlar, geceleri ortadan kaybolmalar… Peki Sherlock Holmes cinayet işleyecek kadar ileri gidebilir mi?

Ne zamandır ağız tadıyla bir macera oyunu oynamıyoruz diyenler 21 Şubat’ı beklemeye başlasalar fena olmaz. Oyunun PC platformunun yanı sıra PS3 ve Xbox 360 için de geliştirildiğini belirteyim.

İyi seyirler.

Bir cevap yazın