The Sims 3 – World Adventures

Bireyler oluşturup yönettiğimiz ve bu bireylerin sanal hayattaki yaşam evrelerinin her anına tanık olduğumuz ünlü simülasyonumuz The Sims 3 için ilk genişleme paketi çıktı. World Adventures adını taşıyan genişleme paketi hoş ve Sims severleri bir sonraki yeni pakete kadar oyalayacak yenilikler içeriyor. The Sims 3’ü bir çırpıda soluyan severlere yeni içerik titremelerinin geldiğinden eminim.  Çok gecikmeyen ilk genişleme paketimiz ana oyuna ne gibi yenilikler katıyor hep beraber bakalım.

The Sims 3 – World Adventures

World Adventures? Hadi Oradan

 The Sims 3 – World Adventures ile simlerimiz yeni beceriler kazanacağı gibi seride ilk diyebileceğimiz “Advanture” öğesi taşıyan uğraşlar ile yorulacak. İletişim araçlarını (Bilgisayar ve telefon gibi) kullandığınız zaman yeni bir sekme olan Travel’i göreceksiniz. Travel seçeneğine basarak gitmek istediğimiz yeri seçiyoruz. Gidilebilecek yerler arasında Fransa, Mısır ve Çin bulunuyor. Paketin adı ile içeriği cidden uyumsuz olmuş. Daha fazla ülke olmalıydı! Ayrıca gezilerimizde gerçek mekanlar yerine bu ülkelerin önemli şehirlerinin yanında yer alan Sunset City gibi yapma yöresel şehirleri ziyaret ediyoruz. Şehir isimleri ise tebessüm oluşturucu. Fransa’da Camps Le Sim, Mısır’da Al Simhara ve Çin’de  Shang Simla şehirleri acentemizin bizim için belirlediği yerler.

Sunset’de geçen yaklaşık 6 aydan sonra simlerimiz tatili hak etti, öyle değil mi? Her şey bir tuş ile olmuyor, belli protokoller var. Gerçek hayatta olduğu gibi Vize olayını da unutmamışlar. Vizeler başlarda kısa süreli, benim gibi şuursuzca oynarsanız sınır dışı edilirsiniz. Önce etrafı gezin, sonra iletişim kurduğunuz kişiler sayesinde maceralara atılın. Eve bir iki fotoğraf karesi ile döneceğinizi mi sandınız? Yukarıda bahsettiğim seri içerisinde yenilik sayılabilecek macera öğeleri işte bu anda devreye giriyor.

The Sims 3 – World Adventures 2

Anıt mezarlar, labirentler, mağaralar ve kazı alanları gibi halkın girmesi yasak olduğu bölgeleri didikliyoruz. Belli başlı bulmacaları ve bubi tuzaklarını geçip hazinelere ya da değerli eşyalara ulaşıyoruz. Bu eşyaları koleksiyonumuza ekliyor ve bireyimizi geliştiriyoruz. Macera öğeleri seri için cidden güzel bir gelişme. Bilgisayar başında bağdaş kurmuş, ileri geri sallanan ve simini bir oraya bir buraya yürüten bireyler istemeyiz öyle değil mi? Gerçek zamanlı mini oyun tadında maceralar gayet güzel bir fikir.

Bir cevap yazın