The Sims 3 Pets Bugünden İtibaren Satışta

Tüyler uçuşmaya başlasın! Evcil hayvan sahibi mi olacaksınız, yoksa kendiniz evcil hayvan mı olacaksınız? Artık ikisini de yapabilirsiniz çünkü evcil hayvanlar da birer Sim oluyor!

Electronic Arts bugün The Sims 3 Pets’in PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo 3DS  için tek başına oyun, PC/ Mac* için ise Genişleme Paketi olarak piyasaya çıktığını duyurdu. Ödüllü The Sims Studio tarafından geliştirilen The Sims 3 Pets oyunculara serinin tarihinde ilk kez evcil hayvan olarak oynama ve The Sims dünyasını hayvanların gözünden görme imkanını sunuyor.

The Sims 3pets console launchOyuncular tüm platformlarda kapsamlı Evcil Hayvan Yarat aracını kullanarak onlarca kedi ve köpek ırkı yaratabilecekler. PlayStation 3, Xbox 360 ve PC/Mac’te oyuncular evcil hayvanlarını tüylerinden, renklerine, vücut şekillerine, hatta burunlarından yaşlarına kadar tasarlayabilecekler. Oyuncular ayrıca arkadaş canlısı, hiperaktif, şapşal veya huysuz gibi çeşitli kişilik özelliklerini kullanarak hayallerindeki veya kabuslarındaki evcil hayvanları yaratabilecekler.

The Sims 3 Pets ile oyunlara derin ve zengin bir deneyim sunduklarını belirten The Sims Studio Genel Müdürü Scott Evans,  “Evcil hayvanlar oyuncularımızın en çok istediği temaların başında geliyordu, biz de The Sims 3 Pets ile onlara derin ve zengin bir deneyim sunuyoruz. Oyuncular oyuna başladıkları dakikadan itibaren çocukluklarındaki evcil hayvanlarını yeniden yaratma şansına sahip olacak, köpeklerini mahallenin en sevilen veya en çekinilen hayvanı haline getirebilecek, favori hayvanlarını The Sims 3 Exchange üzerinden paylaşabilecek veya Sim’lerinin hayvanları ile kurdukları o özel bağa şahit olabilecekler. The Sims 3 Pets oyunculara özel anlarla dolu olacak” diye konuştu.

The Sims 3 Pets ayrıca her bir platforma özgü çeşitli özellikler de içeriyor. PlayStation 3 ve Xbox 360’a özel olarak oyuncular New England tarzı Sugar Maple Coast şehrinde yeni mekanları keşfedip gizemlere atılabilecekler. Karma Güçleri konsol oyunlarına geri dönüyor ve oyunculara Sim’lerin hayatlarını güzelleştirme veya zehir etme yeteneğini veriyor. Yeni Karma Güçleri arasında şunlar da bulunuyor: Sim’lerin, kedi veya köpeklerin farklı ırklara dönüşmesini sağlayan Dönüşüm; gökten uzay taşları yağdıran Meteor Yağmuru; oyuncuların hayvanlarını tüylü dehşetlere dönüştüren Ele Geçirme; ve daha fazlası. Xbox 360’a özel olarak Kinect kullanan oyuncular Sim Yarat ve Canlı Mod arasında sesli komutlarla hızlı biçimde dolaşabilecek, Sim’lerinin ve evcil hayvanlarının ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

The Sims 3 pets horsesridingintosunset

The Sims 3 Pets PC/Mac Genişleme Paketinde oyuncular kedi ve köpeklerin yanı sıra, seride ilk kez atlar da yaratıp sahiplenebilecekler. Oyuncular Sim’lerini ve hayvanlarını çılgın maceralara sokabilecek, köpek parkı, kedi ormanı veya at ahırı gibi hayvanlara özel mekanları gezebilecekler. Yine PC/Mac versiyonuna özel olarak oyuncular tek boynuzlu atı bulmak için dünyayı dolaşabilecekler. Bu sihirli hayvan, yeterli ilişkiyi kurabildiğinizde ailenize katılabilecek. Tek boynuzlu atlar diğer Sim’leri kutsayabilecek, başka yerlere ışınlanabilecek ve hatta ateşler yakarak hayatın çeşitli yönleriyle eğlenceli biçimde oynayabilmenizi sağlayacaklar. Sim’lerin sahip olabilecekleri, ama kontrol edemeyecekleri diğer hayvanlar arasında kuşlar, kemirgenler, sürüngenler, kaplumbağa ve yılanlar da bulunuyor.

The Sims 3 Pets’in Nintendo 3DS versiyonuna özel olarak oyuncular içinde insan Sim bulunmayan, tamamen evcil hayvanlarla dolu evler yönetebilecekler. Ayrıca oyuncular her biri üç oynanabilir Sim’den oluşan kendi evine sahip olan üç farklı oyuna kadar kayıt yapabilecekler. Oyun sırasında oyuncular evlerine dördüncü bir üye de katabilecekler. Nintendo 3DS’teki The Sims 3 Pets, oyuncuların Nintendo’nun 3DS adım-sayar özelliği ile kazanacakları Oyun Paraları ile Karma Gücü puanı satın alabilecekler. Ayrıca oyuncular Nintendo’nun StreetPass™ özelliği sayesinde Sim’lerini ve evcil hayvanlarını menzil içindeki diğer Nintendo 3DS kullanıcıları ile paylaşabilecekler.

Bir cevap yazın