The Lord of The Rings Online – Siege of Mirkwood Röportaj

J. R. R. Tolkien’in yazdığı, üçleme olarak yayınlanan fantastik edebiyatın şaheserlerinden olan Lord of the Ring’i bilmeyen yoktur heralde. Türkçesi Yüzüklerin Efendisi olan kitabı tüm dünyada büyük sükse yapmıştır ve halen etkisi devam etmektedir. Kitapların yanı sıra Lord of the Rings’in film ve dijital plataformlarda oyunları da bulunmaktadır.

SoM9.jpg

MMORPG yani devasa çevrimiçi rol yapma oyunu türünde  2007’de piyasaya sürülmüş olan The Lord of the Rings Online için yeni bir genişleme paketi duyuruldu. Çıkması beklenen Siege of Mirkwood genişleme paketi hakkında oyunun topluluk menajeri ile küçük bir röportak yaptık. Katkılarından dolayı Aral İthalat’a ve sorularda yardımcı olduğu için Emrah “Julius Cassander – JC” Yılmaz’a  teşekkür ederiz.

Röportaj Başlıyor

THGTR: Lord of The Rings Online – Siege of Mirkwood ile var olan classlarda denge için neler yapıldı, daha iyi ve dengeli bir oyun bizleri mi bekliyor?

TM: Bu ek paket ile iki özelliğe dikkat ettik, Combat ve Legendary eşyalar. Combat değişiklikleri savaşların ve otomatik atakların daha etkili olmasına vesile oldu. Legendary eşyalar tanımında en önemli iki legacynin (Mirkwood güncellemesi) gösterilmesine dikkat edildi. Bunlar Mirkwood paketi ile gelecek iyi yönde birçok değişikliklerden bir kaçı.

09_chambers_instance.jpg

Sınıflara gelirsek, Legacyler tekrar gözden geçirildi. Bazı Legacyler  güncelleme listesinden çıkarılırken aldığımız geri dönüşler üzerine bazı Legacyler ise tamamen oyundan kaldırıldı.

Skillere söz konusu olduğunda, bazı skiller elden geçirildi. Oyuncuların istekleri üzerine bunun yanında savaş sistemini bazı sınıflar için daha elverişli kılındı. Burada yazılan durumları ya ekledik ya da tekrar elden geçirdik.

– Critical Defence: Yakın Dövüş, uzak mesafeli ve taktik kritik vuruşlarına karşı defans.

– Outgoing Healing: Heal skilleriyle yapılan miktarı artırır.

09_scuttledells.jpg

– Vulnerability: “Defence” olarak adlandırıldı. Değişik rating sistemlerine çevirtildi ve artık zamanla etkili olan skileri de etkileyecek.

– Incoming Healing: Bu da ayrıca daha iyi hale getirildi.

– Bu getirdiğimiz yenilikleri daha iyi kontrol edebilmek için karakter ekranına birçok eklenti yaparak detayları gösterdik.

– Healing Rank: Minstreller, Captainler, Loremasterlar ve Runekeeperler için zamanla heal (can basmak) yapan ve anlık heallerinin yanında zamanla olunan heal miktarını değiştiren oyuna yeni bir Legendary eşya legacysi ekledik.

-Tactical Rank: Minstrel, Loremaster ve Runekeeperlar için taktiksel hasar ve zamanla verilen hasar miktarını etkileyen yeni bir Legendary eşya legacysi ekledik.

– Shield Rank: Guardian sınıfının kalkanla yaptıkları atağa gelen bir özel bonus.

Bir cevap yazın