The Elder Scrolls V: Skyrim’den Yepyeni Ekran Görüntüleri

ve Todd Howard açıklıyor: “Skyrim, PC ve konsolda aynı görünecek”.

Redguard ve Battlespire’ı da sayarsak The Elder Scrolls serisinin yedinci oyunu olacak Skyrim, kış aylarının Mass Effect 3 ile birlikte en çok beklenen rol yapma oyunlarından biri kuşkusuz. Bizleri Oblivion’ın 200 yıl sonrasında Skyrim kralının öldüğü ve ülkenin umutsuz bir iç savaşa sürüklendiği döneme götürecek oyun, Elder Scrolls’ta bahsi geçen kehanetin son parçasını oluşturan enteresan hikayesi kadar görselleriyle de büyük ilgi toplayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz Şubat ayında yayınlanan enfes videoyu izlediyseniz ne demek istediğimi çok iyi anladınız sanırım. Üstelik Bethesda’dan oyun direktörü Todd Howard’a göre Skyrim, konsollarda da PC platformundaki kadar iyi görünecek.

The Elder Scrolls V Skyrim 1

Geçtiğimiz hafta bir demo gösteriminde Xbox 360 versiyonunun PC’ye göre nasıl görüneceği hakkında gelen bir soru üzerine Howard şu sözleri sarf etmiş.

Beklediğiniz her anlamda gelişmiş bir konsol versiyonu olacak diyebilirim. Bütün sanatsal tasarımlarımız yüksek çözünürlüklü.

 

PC’deki tüm oyunlarımız için yaptığımız ufak tefek şeyler var tabii ve PC’de kullanabileceğimiz en büyük kaplamaları kullanacağız, dolayısıyla çözünürlüğü de bir hayli yükseltebileceksiniz.

 

Fakat günün sonunda yapmak istediğimiz şey oyunun tüm platformlarda aynı görünmesini sağlamak. Oyunu PC’de oynarken ekrana biraz uzaktan bakarsınız; ancak evinizde konsolunuzun başına geçtiğinizde koltuğunuza oturup çok daha uzaktan oynarsınız. Böylece oyun aynı görünür.

Görünüşe bakılırsa Howard, bu sözleri söylerken teknik detaylardan çok oyuncuların oynayış alışkanlıklarını vurgulamak istemiş. 🙂

The Elder Scrolls V: Skyrim, bir aksilik olmazsa 11 Kasım’da raflarda olacak. Bugün yayınlanan 5 yeni ekran görüntüsü sizi ne kadar oyalar bilemem; ancak kayda değer yeni ekran görüntüleri geldikçe Skyrim galerimizi güncellemeye devam edeceğiz.

Buraya tıklayarak galerimize gidebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Hakan YILMAZ

    İlk RPG oyunum Oblivion’du. 25 günde yan görevlerin çoğunu ve ana görevi tamamlamıştım. Çok eğlenmiştim o 25 günde. Geçim derdi, dersler… Unutmuştum hepsini. Sonrasında Mass Effect1-2, The Witcher, Dragon Age Origins ile RPG iştahımı bastırmıştım. The Witcher Assassins of Kings ile Kasım’a kadar RPG’nin dibine vurup Skyrim ve Mass Effect 3 ile doruğa ulaşırız artık. İyi, güzel, şahane… Gelişmeleri Sizin haberleriniz sayesinde merakla takip ediyorum Uğur Bey. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın