The Elder Scrolls Online Resmen Duyuruldu

Yıllardır kaynayan dedikodu kazanı sonunda patladı! Bir hayal gerçek oluyor…

Bethesda’nın The Elder Scrolls evreninde geçecek bir MMO üzerinde çalıştığı söylentileri çok uzun süredir gündemdeydi aslına bakarsanız. Henüz Skyrim’in resmi duyurusu yapılmadan bile çok önce. The Elder Scrolls hayranlarının bir MMO beklentisi ise daha da önceye dayanıyor olsa gerek.

Söylentilerin son ve en güçlü parçası, geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı hatırlarsanız. Tom’s Guide, güvenilir kaynaklardan aldığı sağlam bilgilere dayanarak çok özel bir haber yapmış ve The Elder Scrolls Online’ın Mayıs ayında duyurulabileceğini ortaya çıkarmıştı. Öyle de oldu! Bethesda’dan bugün gelen resmi açıklama, The Elder Scrolls Online’ın PC ve Mac platformları için yapım aşamasında olduğunu gösteriyor.

Oyun hakkında şimdilik herhangi bir detay paylaşılmış değil. Aldığımız bilgilere bakacak olursak, ilk detaylar için Game Informer dergisinin Haziran sayısını beklememiz gerekiyor.

Tom’s Guide’ın daha önce ortaya çıkardığı bilgilere dayanarak, oyunun Skyrim’in 1000 yıl kadar öncesinde geçeceğini ve İmparatorluk tahtı için mücadele veren üç tarafa (faction) sahip olacağını söyleyebiliriz. Hikayenin ise Daedric prensi Molag Bal’in Tamriel’i ele geçirmek için yaptığı şeytani planların etrafında şekilleneceği öngörülüyor.

ZeniMax Online Studios’un baş geliştiricisi Matt Firor’ın The Elder Scrolls Online için “bugüne kadar yapılmış en iyi MMORPG olacak” dediğini de belirtelim.

Daha fazla detay için beklemedeyiz.

Bir cevap yazın