The Darkness II İlk Videosuyla Karşımızda

Karanlık geri dönüyor…

İsmini Enclave ve The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay gibi başarılı oyunlarla duyurmuş Starbreeze Studios’un Top Cow’un popüler çizgi roman serisinden uyarladığı ve raflara çıktığı 2007 yılında büyük ses getiren korku FPS oyunu The Darkness’ın devamı için Digital Extremes kolları sıvamıştı geçtiğimiz yıl. Yayıncı 2K Games ve Top Cow arasındaki ufak telif hakkı anlaşmazlığının giderilmesinin ardından da projeden sevindirici haberler gelmeye başlamış ve geçtiğimiz Şubat ayında The Darkness II resmen duyurulmuştu.

Bugün ise oyundan ilk video geldi.

Oyuncular, 21. yaş gününde The Darkness’ın şeytani güçlerini, bu laneti kendisinden önce taşıyan babasından devralan Jackie Estacado karakterini canlandıracaklar. Jackie ışıktan uzak durup gölgelerde kalarak The Darkness’ın inanılmaz güçlerini çağırabilecek, düşmanlarını ölümcül Şeytan Kolları ve doğaüstü yetenekleriyle yok edebilecek ve bu sırada kendisini tüketmekte olan şeytanın alaylarına dayanmaya çalışacak.

The Darkness II, oyuncuların bir yandan iki silahıyla ateş ederken diğer yandan Şeytan kollarıyla nesneleri ve düşmanları tutmasını, fırlatmasını ve parçalamasını sağlayan dört Yönlü oynanışıyla geleneksel FPS  kalıplarının dışına çıkıyor. Oyun ışığa karşı karanlığın kullanımı, derin ve sürprizlerle dolu hikaye anlatımı ve çizgiroman kökenlerine sadık kalan el çizimi grafik tekniğiyle alıştığımız oyunlardan sıyrılmayı başaracak gibi görünüyor.

The Darkness karakterini ilk oyunda da olduğu gibi Faith No More, Mr. Bungle,Tomahawk ve Fantomas gibi muhteşem gruplardan tanıdığımız Mike Patton’un seslendireceğini hatırlatalım.

PC, PS3 ve Xbox 360 platformları için geliştirilen The Darknes II, Avrupa için 7 Ekim’de raflarda olacak.

Bir cevap yazın