Test Yazılımları: Oyunlar

Test Yazılımları: Oyunlar

Bugünlerde gidip yeni bir grafik kartı almanın büyük bir iş olmadığını düşünüyorsunuzdur; bunda ne olabilir ki. Önce istediğiniz kartta hangi özellikler olacağına karar verirsiniz, sonra piyasadaki çok sayıdaki kartın test sonuçlarına göz atarak size en uygun olanını seçer ve hayallerinizdeki kart için en uygun fiyatı vereni bulmak için piyasayı araştırırsınız. Sonuçta tüm bilgilendirici testleri okumuş, test sonuçlarına dayanan açık önerileri görmüşsünüzdür. Testlere güvenmezsek neye güveneceğiz, değil mi?

Yonga üreticileri için test sonuçları çok önemli ve ürünlerinin kaderini belirleyebilir. Bir yonga standart testlerde üstün bir sonuç elde ederse büyük bilgisayar üreticileri bunu not ederek ürün serilerinde kullanmayı düşünmeye başlarlar ve nihayetinde bu yongayı büyük adetlerde alabilirler. OEM pazarı olarak adlandırılan bu Pazar grafik kartı üreticileri için en büyük pazardır çünkü siparişlerin çoğu buradan gelir. Grafik yongası sektöründeki kısa ürün döngüleri (5 ila 8 ayda yenilenirler) “doğru” kararı vermeyi giderek zorlaştırıyor. Yonganın çıkış tarihinde piyasada bulunan çoğu oyun yonga ile gelen özelliklerin tümünü desteklemezken, bu yonganın, ister perakende tek kart alacak olan kullanıcıların ister büyük miktarlarda alım yapan OEM firmaların potansiyel birer müşteri olarak kalplerini kazanması kolay değil.

NVIDIA basın toplantısında yeni FX 5600 Ultra modelinin 3D Mark 2001'de aldığı sonuçları, Radeon 9600 Pro incelememizin sonuçları ile karşılaştırıyor. İşin ilginç yanı NVIDIA'nın köşede özelliklerini verdiği sistemden tamamen farklı bir sistem kullanıyorduk!

NVIDIA basın toplantısında yeni FX 5600 Ultra modelinin 3D Mark 2001’de aldığı sonuçları, Radeon 9600 Pro incelememizin sonuçları ile karşılaştırıyor. İşin ilginç yanı NVIDIA’nın köşede özelliklerini verdiği sistemden tamamen farklı bir sistem kullanıyorduk!

Bir cevap yazın