Temassız Ödemenin Google’daki Adı “Wallet”

Artık kim ayak(kabı) kokan deri cüzdanlar taşımak ister ki, cebi “dıtlatmak” varken 🙂

Google Wallet Logo

Google Wallet

Aylardır süren söylentilerin arından Google en sonunda, NFC destekli telefonlarla çalışan temassız ödeme sistemi, “Google Wallet“ın (cüzdan) ayrıntılarını tanıttı. Citi, MasterCard, First Data ve Sprint’in desteklediği yeni ödeme hizmetinden şimdilik Google Nexus S android telefon kullanıcıları yararlanabilecek, ancak yakın zamanda uygulama diğer taşınabilir ürünlere de yaygınlaştırılacak.

Google ‘SingleTap‘ (tek dokunuş), adı üstünde kullanıcıların tek dokunuşla ödeme yapabildiği, hediye kuponlarını kullanabildiği, promosyonlara katılabildiği, indirimlerden yararlanabildiği, puan kazanabildiği bir sistem. American Eagle Outfitters, Bloomingdale’s, Champs Sports, The Container Store, Duane Reade, Einstein Bros. Bagels, Foot Locker, Guess, Jamba Juice, Macy’s, Noah’s Bagels, Peet’s Coffee & Tea, RadioShack, Subway, Toys’R’Us ve Walgreens mağazaları ise ilk ‘SingleTap’ üyeleri.

Önceden de haberini verdiğimiz gibi sistemin ilk denemeleri New York ve San Francisco kentlerinde yapılacak, ancak denemelerin yaz sonunda bitmesiyle birlikte, gerçek hizmetin kısa sürede yaygınlaşması bekleniyor. Bakalım hizmetin bizim ülkemize gelmesi ne kadar alacak, ya da gelecek mi demeliyiz belki de.

1 Yorum

Bir cevap yazın