Tekken 6

Konsolların ve atari salonlarının vaz geçilmez zevki Tekken serisinin yeni üyesi yolda, geliyor. Tekken 6 ile artık bir kültür haline gelen King of Iron Fist turnuvaları da başlayacak. NAMCO BANDAI Games Europe’un duyurusuyla 60 saniye başına kare sayısı (FPS) ve karakterlerin anında tepkimeye girmesiyle Tekken 6 bizleri o müthiş mücadele içine itecek. Bunlar bir yana karakter kadrosu da bir hayli fazla.

NAMCO BANDAI Games Inc. TEKKEN Proje Direktörü Katsuhiro Harada:

Ben de dahil olmak üzere tüm geliştirme ekibimiz 15 senedir bu seriye kalbimizi ve ruhumuzu adadık, şimdi oyunu hayranlarımızın ellerinde görmek için büyük bir heyecan duyuyoruz.

Ayrıca oyunumuzun medyadan ve hayranlarımızdan gördüğü ilgiden dolayı son derece mutluyuz. Tekken 6 serinin zirve noktası, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların vereceği tepkileri görmek için sabırsızlanıyoruz.

Tekken 6 Çevrimiçi Özellikler

PlayStation®Network ve Xbox Live® özellikleri:

Sıralamalı Karşılaşmalar ve Oyuncu Karşılaşmaları

 • Sesli sohbet işlevine sahip olan online versus modunda dünyanın dört bir yanındaki rakiplerinizle sıralamalarda yükselmek veya dövüş yeteneklerinizi geliştirmek için karşılaşabilirsiniz;

Veri Yükleme & İndirme

 • Dövüş stilinizi bire bir taklit eden özel hayalet karakterler yükleyebilirsiniz;
 • Dünyanın herhangi bir yerindeki bir oyuncu dilediği taktirde hayaletinizi indirerek, siz online olmasanız bile sanal halinizle bire bir dövüşlere katılabilir.
 • Önemli karşılaşmaların tekrarlarını arkadaşlarınıza veya rakiplerinize göstermek için yükleyebilirsiniz.

Senaryo Online İşbirliği

 • Oyun çıktıktan sonra ücretsiz olarak indirilebilecek güncellemeyle birlikte eklenecek bir özellik;
 • Yapay zeka kontrolündeki düşmanlara karşı iki kişilik işbirliği oyunlarına katılabilecek ve kendinizi arkadaşlarınızla birlikte aksiyonun içinde bulacaksınız.

Liderlik Sıralamaları

 • Dövüş Puanları: sadece online için, Dünya, Asya, Amerika ve Avrupa kategorilerine ayrılmış biçimde;
 • Sıralamalar: genel online ve offline sıralamalar; Acemilerden TEKKEN Tanrısına kadar;
 • Ek sıralamalar arasında Sıralamalı Karşılaşmalar, Senaryo Kumpanyaları, Zamana Karşı Dövüşler ve Hayatta Kalma Dövüşleri de bulunuyor.

PlayStation®Home için özel olanlar:

TEKKEN 6 Salonu

 • Versus ve İşbirliği Oturumları Sunumu: Arkadaşlarınızı bir araya toplayın ve PlayStation Home salonundan karşılaşmalar başlatın; Online Senaryo işbirliği modu kış aylarında ücretsiz olarak indirilebilecek;
 • Özel Ödüller: Oyuncular kişisel alanları için özel kostümler ve mobilyalar kazanma şansına sahip olacaklar.

Görüldüğü gibi Tekken 6 bizleri bir hayli oyalayacak ve ilk kez birden fazla platformda oyuncular ile buluşacak.

PlayStation®3 ve Xbox 360® için TEKKEN 6 Avrupa ve PAL bölgelerinde 30 Ekim’de piyasada olacak, PSP® (PlayStation®Portable) versiyonu ise ileriki aylarda satışa çıkacak.

Bir cevap yazın