Tegra 2, Unreal Engine 3 Tabanlı Oyunları Çalıştırabiliyor

Nvidia Tegra 2Nvidia el konsolları, cep telefonları ve smartbooklar için yeni nesil Tegra 2 altyapısını duyurdu. Tegra 2 hala ARM işlemcilerinden güç alsa da eskisinden en az dört kat daha hızlı.

Nvidia’nın yeni cep altyapısının teknik ayrıntıları gayet çarpıcı: Tegra 2 sistem yongasının bağımsız sekiz adet işlemcisi bulunuyor ve bunlardan ikisi ARM Cortex A9 işlemci çekirdeği. Bu sistem yongası sayesinde günümüz cep telefonlarından en az 10 kat daha hızlı mobil aygıtlar üretmek mümkün olacak. Bunların karşılığında ise sadece 500 mW gibi bir güç harcıyor. Örneğin Tegra 2 tabanlı bir video oynatıcısı 16 saat boyunca HD video oynatabilecek.

Nvidia Tegra 2

Nvidia Tegra 2

Nvidia, tanıtımına Epic Games’in yöneticisi Tim Sweeney’i de davet etti. Sweeney  bu sistem yongasının iki ila dört sene önceki ortalama bir bilgisayar kadar hızlı olduğunu söyledi. Sweeney bu savını ipince bir tablet prototipinde Unreal Engine 3 oyun motorunu temel alan Gears of War 2’yi çalıştırarak kanıtladı. Eğer bu küçücük Tegra 2 tablet bu oyunu çalıştırabiliyorsa diğer 3B oyunların da çoğunu (3-4 sene evvel çıkmış olanlar) çalıştırabilir.  

1 Yorum

Bir cevap yazın