Team Fortress 2 Yapımcılarından Anlamlı Mesaj

Orange Box’ı ilk aldığım zamanı hatırlıyorum, Half life 2: Episode 2 ve Portal’ı bitirdikten hemen sonra Team Fortress 2’e sarmıştım hemen. Daha önce sınıf tabanlı orijinal Team Fortress oyununu duymuş fakat oynama şansı bulamamıştım, Valve’nin geliştirdiği ikinci oyunla birlikte………

– Uğur Yurtsever: Abi yine roman yazmaya başlamışsın.

– Tahir Meylani   : Harbi ha… Neyse dur… Kesip biçeyim biraz.

Evet, baştan roman yazmaya gerek yok. Team Fortress 2 oynayanlar zaten oyunun hikayesini ve Valve’nin yayınladığı güncelleştirmeler ile  Team Fortress 2’yi nasıl sürekli ayakta tuttuğunu biliyorlar.

Valve’nin yayınladığı son güncelleştirme ise, adeta Team Fortress 2’yi yalnız bırakmayanlar için bir vefa borcu gibi. Öyle ki, Team Fortress 2’yi çıkış tarihinden itibaren ilk üç ayda oynamış olanlar altın, üç ila bir yıl arasında oynamış olanlar gümüş ve son olarak bir yıldan sonra oynamış olanlar bronz madalya ile ödüllendiriliyor.

Team Fortress 2 madalya

Peki neden 120. güncelleştirme değilde 119. güncelleştirme ile böyle bir ödül sistemi geldi? Kesin bir fikrim yok ama sanırım Valve, 120. güncelleştirme için özel bir şeyler düşünüyor.

Peki, başlıkta yazan “Team Fortress 2 Yapımcılarından Anlamlı Mesaj” da neyin nesi? Team Fortress 2 blog sayfasını takip edenler, 119. güncelleştirme sayfasındaki şu mesajı görmüşlerdir: “Siz olmadan yapamazdık”. Blog sayfasına daha da dikkatli bakanlar ise, muhtemelen şu yazıyı görmüşlerdir: “Kayıtlara geçsin diye söylüyoruz, sizde biz olmadan yapamazdınız, biz olmasak siz hala de_dust haritasında öylece dolanıyor olurdunuz”.

Team Fortress 2 Update

İşte Valve’yi bu yüzden seviyoruz. Valve, kendi hayranları ve oyuncu topluluğuyla nasıl iletişime geçeceğini çok iyi biliyor.

4 Yorum

  1. CodeMachine

    Valla COD MW2 nin mp si CS:Source kadar zevk vermiyor. TF2 yi oynama şansım çok az oldu(bir ara steam de hafta sonu ücretsizdi o araoynadım)   ama oda güzeldi.

Bir cevap yazın