Team Fortress 2 MAC İle Buluştu

Valve, yayınladığı son güncelleştirme ile Team Fortress 2’yi MAC kullanıcılarına da sunuyor.

Bildiğiniz gibi Valve, bir süredir Steam platformunu ve Source oyunlarını MAC platformuna taşımanın telaşı içerisinde. Valve’in Portal ile başlayan MAC serüveni, şimdi PC kullanıcılarının favori çoklu-oyuncu oyunlarından Team Fortress 2 ile devam ediyor.

Yeni güncelleme sadece TF2’yi MAC kullanıcılarına açmıyor, aynı zamanda TF2’e bazı değişikliklerde getiriyor. Yeni güncelleştirme ile gözümüze çarpan en büyük değişiklik ise, TF2 menüsünün değişmesi ve oyuna bir alıştırma (training) bölümü eklenmesi. Alıştırma bölümü genel oyun oynayışı hakkında bilgi verirken, karakter tanıtma bölümü (şimdilik sadece Soldier destekleniyor) ise, oyundaki sınıfların oynanış dinamiklerini tanıtıyor.

Team Fortress 2 Earbuds

Ayrıca TF2’nin bu hafta sonu ücretsiz oynanabileceğini ve oyunun fiyatı da hafta sonu boyunca %50 indirimle 9.99 Dolar olacağını hatırlatalım.

Son olarak, TF2 oyuncularının bu yeniliklere pek sıcak bakmadığı da kulağımıza gelmedi değil. TF2 oyuncularının, alıştırma bölümü ile ilgili bir sıkıntısı olmasa da oldukça basitleştirilmiş ve adeta kör göze parmak sokan yeni TF2 menüsünün tepki topladığını işitiyoruz.

TF2’e yeni başlayacak olası MAC kullanıcıları için düşünülmüş bu yeni TF2 menüsünün yakında biraz daha makyajlanabileceğini ya da eski menüye dönme seçeneğinin geleceğini tahmin ediyorum.

Son bir not: Valve, TF2 MAC kullanıcılarına özel birde oyun içi kulaklık sunuyor. PC kullanıcıları ise öldürdükleri MAC kullanıcılarından bu kulaklıkları alabilecek. Valve’in, TF2 MAC için hazırladığı videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın