Team Fortress 2 İçin Yeni Bir Mod ve Yeni Silahlar Yolda

Valve, Team Fortress 2’i yeni içeriklerle canlı tutmaya devam ediyor.

pcgamer’ın, Valve’den Robin Walker ile yaptığı röportaj Team Fortress 2’nin geleceği hakkında bize önemli ipuçları sağladı. Evet, Valve, kısa bir süre önce engineer güncellemesini de yayınlayarak listeyi tamamladı ama bu, Valve’nin Team Fortress 2’i artık güncellemeyeceği anlamına gelmiyor. Aksine röportajdan Valve’nin, TF2’i bir başına bırakmaya niyetli olmadığını anlıyoruz.

Valve, önümüzdeki ay (Valve zamanı ile) TF2 için “eşya takası” (Item trading), yeni bir oyun modu, 20’e yakın silah ve şapkayı içeren bir güncelleştirme yayınlamayı düşünüyor.

Team fortress 2

Team fortress 2

Röportajda Walker, tasarım sürecinde pek çok şey öğrendiklerini, bazen çok iyi şeyler ortaya koyamadıklarını (crit-cola’yı örnek veriyor), bazen yeni silahları test etmek için yeterli zaman bulamadıklarını ve bu yüzden oyunun dengelerini değiştirmemek adına güçlü silah yerine genelde güçsüz silah tasarımına yöneldiklerini fakat bu sefer hazırladıkları silahların çok daha dengeli olacağını söylüyor.

Röportajın geri kalanında en çok dikkatimi çeken ise, Walker’ın bu sefer  facestabs (bunu nasıl Türkçe’ye çevireceğimden emin değilim) sorunun ortadan kalkacağını çünkü bu işi kıvırabilecek bir adamı işe aldıklarını söylemesi oldu.

Bu güncellemelerden herhangi birinin gelecek ay yayınlanacağına inanan var mı? Yine de Valve’nin TF2’i hala güncel tutmak istemesi takdir edilecek bir şey.

2 Yorum

  1. mesut

    TF2 süper bir oyun. ilginç olan TF3 çıkarmak yerine sürekli TF2’yi güncelleyerek ayakta tutmaya çalışmak. yanlız engineer güncellemesinden sonra tf2 büyük ölçüde kan kaybetti yada herkes tatillde 🙂

Bir cevap yazın