Team Fortress 2 Güncellemeleri Bitecek Gibi Durmuyor

Bu güne kadar en çok hangi oyun için güncelleme (update) çıkarıldı diye bir soru sorulsa: cevabım hazırdır, Team Fortress 2.

Valve, sadece temmuz 2009’dan beri 20 güncelleme için çıkardı TF2 için. Yeni silahlar, oyuna yeni eklenen craft sistemi, şapkalar, kapatılan hatalar v.s… Soldier ve Demoman güncellemelerinden sonra geriye Engineer güncellemesi kaldı. Merak edilen soru şu: acaba Valve, Engineer güncellemesinden sonra da TF2’yi destekleyecek miydi?

Bu sorunun cevabı communityfortress.com sitesinin Valve çalışanı Robin Walker ile yaptığı uzun söyleşide.

Röportaj bir hayli uzun, bütün röportajı çevirerek sizleri sıkacak değilim. İsterseniz cevaplarını aradığımız sorulara Robin Walker ne cevap vermiş ona bir bakalım.

-TF2 güncellemeleri Engineer’dan sonrada devam edecek.

-Robin Walker, TF2 liglerini ve 6vs6 olarak oynanan rekabetçi oyunu daha fazla destekleyeceklerini söylemiş. TF2’nin en meşhur ligi ETF2L ödüllerine Valve’nin de sponsor olmasını bunun ilk adım olarak görebiliriz.

-TF2’nin rekabetçi oyun modeline alışmak için bir hayli zaman ve çaba gerekiyor. Valve, bunun farkında ve rekabetçi oyuna yeni oyuncular kazandırmak için bazı alıştırmalar hazırlıyor. Nasıl oynanır, amaç nedir gibi…

Söyleşinin geri kalanına buradan ulaşabilirsiniz. TF2 ve rekabetçi oyun hakkında sorularınız olursa bize yazmaktan çekinmeyin.

1 Yorum

Bir cevap yazın