Team Fortress 2 Engineer Update Geldi

Engineer güncelleştirmesi ile Team Fortress 2’nin sınıf güncellemeri tamamlandı (?).

Valve’in iki yıldan fazla bir süredir yeni güncellemeler ile devamlı taze tuttuğu Team Fortress 2 için son sınıf güncelleştirmesi de yayınlandı. Engineer için yayınlanan sınıf güncelleştirmesi hem engineer sınıfına yeni silahlar getiriyor, hem de engineer sınıfının bazı oynanış dinamiklerini değiştiriyor.

Team Fortress 2’i ölene kadar oynamaya yeminli olanlar (Resq ve Ales) yeni Engineer silahlarını açmak için hemen achievement haritalarına saldırdılar. Tabi böyle işlere başvurmam adam gibi achievementlarımı yapar, silahımı alırım diyen dürüst oyuncular da vardır aranızda eminim.

Her neyse öyle ya da böyle herkes Engineer’ın yeni silahlarını denemek istiyor. Bakalım yeni silahlar neymiş.

combat sentry.jpg

Mini sentry. Kurmak için sadece 100 metale ihtiyacınız var. Ve bu sentry, önceki setryden dört kat daha hızlı kuruluyor. Mini sentry tamir ve upgrade edilemiyor. The Gunslinger eldiveni ise, giyen kişiye %25 daha fazla can veriyor. Mini sentry’i kurmak için yine bu eldivene ihtiyacınız var.

Wrangler

İşte benim favorim: elle hedefleme mekanizmasına sahip sentry. The Wrangeler’in yanında iken kaçmanıza gerek yok çünkü The Wrangler size gelen hasarın üçte ikisini boşa çıkarıyor.

Frontier Justice

Yeni bir pompalı tüfek; Frontier Justice. Sentry’iniz mi parçalandı üzülmeyin, “bonus kritik” Frontier Justice ile intikam duygularınızı daha da körükleyecek.

Yeni silahların tüm özelliklerini yazmadık, zaten sürekli TF2 oynayanlar bu özellikleri keşfedeceklerdir. Şimdi de Engineer güncelleştirmesi ile gelen diğer yeniliklere göz atalım.

 • Dört adet yeni harita (Thunder Mountain, Hightower, Upward ve Coldfront)
 • Engineer artık Sentry, Dispenser ve Teleportlarını ileri taşıyabilecek. Kucağında bir şeyler taşıyan Engineerlar görürseniz şaşırmayın.
 • 35 yeni Engineer Achievement’ı.
 • Ve bazı düzeltmeler…

Peki Engineer güncelleştirmesi TF2’nin sonu muydu yoksa Valve, TF2’i yeni silah ve haritalar ile daha da genişletecek mi, hiç kuşkunuz olmasın TF2 daha çok güncelleştirme görecek. Aha şuraya yazıyorum :).

5 Yorum

   • ReBoN

    Oyuna başlayalı daha 1 ay olduğu için bu gördüğüm ilk sınıf güncelleştirmesi.Açıkçası böyle bir şey beklemiyordum.

 1. Forza

  Her update sonrası ilk 3 gün yaşanan şeyler bunlar. Tadını çıkarmak lazım. Gelen update’in zıttı olan karakter ile oyunu kendiniz için çok eğlenceli hale getirebilirsiniz , aynı benim yaptığım gibi. (Not: Demoman ile yıkım yapmak gerçekten çok eğlenceli  , özellikle karşı takımın neredeyse hepsi engineer olunca.)

Bir cevap yazın