Team 17 Zincirleri Kırdı

20 yıllık bağımsız Britanyalılar, artık daha da bağımsız…

Oyun hayatımıza Alien Breed, Worms ve Superfrog gibi klasiklerle büyük renk katmış Yorkshire’lı bağımsız oyun geliştiricisi Team 17, üçüncü parti dağıtımcılarla olan bağlarını tamamen kırdıklarını ve artık oyunlarını dijital dağıtım platformlarına kendi insiyatifleriyle taşıyacaklarını açıkladılar.

Team 17 patronu Martyn Brown, MCV‘ye konuyla ilgili şu sözleri söylemiş:

“Dijital dağıtım, oyunlara kolay ve direk yoldan erişim sağlıyor ve bir anda milyonlarca müşterinin ilgisini çekebiliyor, ki bunun raflarda olması çok zor. Perakende dağıtıma geri dönme gibi bir arzumuz kesinlikle yok.”

Aslına bakarsanız bu gelişmenin ilk belirtileri, geçtiğimiz Şubat ayında yapılan Worms: Reloaded duyurusunda şu sözlerle yine Martyn Brown’dan gelmişti:

“…Bir süredir PC pazarına pek yaklaşamadık, çünkü genelde dağıtım için üçüncü parti firmalarla çalıştığımız zaman bir PC versiyonuna sıcak bakmıyorlar ve kimsenin iştahı kabarmıyor. Ancak  şimdi bir kez daha bağımsızız, daha fazla kontrole sahibiz…”

Bu arada Team 17’nin diğer bağımsız geliştiriciler için de dağıtımcı rolü üstlenebileceği gelen haberler arasında.

Sizler için hazırladığımız Worms: Reloaded incelememizi okumadıysanız buraya; Alien Breed: Impact diye bir oyundan haberiniz yoksa da şuraya tıklamanız yeterli olacaktır.

şura

1 Yorum

Bir cevap yazın