Taşınabilir DirectX 9, Bölüm II: ATi Mobility Radeon 9600

Kuzu Kılığındaki 3D Kurdu: Visionary XP10

Kuzu Kılığındaki 3D Kurdu: Visionary XP10

Visionary XP10’un gümüş-mavi renklerindeki kasasından, dizüstü bilgisayarın yüksek performanslı bir grafik işlemcisine (ATi Mobility Radeon 9600/ 64 MB) sahip olduğu ilk bakışta anlaşılmayabilir. Bunu işaret eden tek şey, bileklikteki tipik ATi çıkartması.

Bu dizüstü bilgisayarın bir diğer özelliği ise, sistemi açmadan bir MP3 çalar olarak kullanabilme imkanı sunan entegre MP3 oynatma fonksiyonu. Bunun için tek gereken müzik dosyalarının önceden bir diske aktarılması. Aynı zamanda MP3 dosyaları içeren bir CD-ROM da optik sürücüye yerleştirilebilir.

 Visionary XP10'daki ses kontrolleri

Visionary XP10’daki ses kontrolleri

MP3 oynatma düğmeleri bilgisayarın ön tarafında bulunuyor ve ekran katlanıp kapandığı zaman bile düğmelere erişim mümkün. Bir LCD göstergesi parça numarasını ve uzunluğunu gösteriyor. Stereo hoparlörlerden oluşan ses sisteminin kalitesi ise bu fonksiyonelliğe ters düşecek seviyede. Taşınabilir bilgisayarlarda yaygın olduğu gibi, yüksek ve orta frekanslı sesler düzgün çıkarken bas sesler devre dışı kalıyor.

Kuzu Kılığındaki 3D Kurdu: Visionary XP10

Kasanın sol tarafında PC card slotu (1x Type-II), FireWire portu ve RJ-45 network bağlantısı (10/ 100MBit) bulunuyor. Bunlara ek olarak Visionary XP10 bir de WLAN modülüyle (802.11b) donatılmış.

Bir cevap yazın