Take-Two ve Rockstar: “Agent Hala PlayStation 3’e Özel”

Rockstar, merakla beklenen casusluk oyunu Agent’ı yalnızca PS3’e çıkarmakta kararlı.

Rockstar North’un (yani babaların) Soğuk Savaş döneminde geçecek gizli ajan temalı oyunu Agent, tam bir yıl önce duyurulmuştu hatırlarsanız. Ne yazık ki yalnızca PlayStation 3 için. Ancak son zamanlarda oyunun diğer platformlar için de gelebileceği söylentiler yayılmaya başlamıştı. Ancak söylentilere noktayı Rockstar’ın sahibi Take-Two Interactive koydu:

“Agent, hala bir PlayStation 3 oyunu”

Aslına bakarsanız Agent’ın diğer platformlara da geleceği söylentileri, Rockstar’ın bir diğer merakla beklenen oyunu olan L.A Noir’ı önce PS3’e duyurup sonradan Xbox 360’a da çıkaracağını açıklamasının doğal bir sonucuyudu. Ancak şimdilik Agent’ı PS3 dışında görme ihtimalimiz pek yok gibi. Eh, her oyun her platforma çıkacak diye bir kural da yok. Yine de “biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar” mottosunu da unutmamak gerek. Hele bu konuda yazarımız Oruç Dim’e pek bulaşmayın derim. 🙂

Neyse şaka bir yana, Agent hakkında detaylar açıklanmış değil henüz. Kim bilir belki de 1970’lerin Soğuk Savaş ortamındaki istihbarat savaşlarını konu edinecek bu ilgi çekici oyun hakkında bir E3 2010 şovu izleriz. Umut, uyanık adamın rüyasıdır en nihayetinde… (Aristoteles’in sözüydü bu diye atlamayın hemen, biliyorum. 🙂 )

Bir cevap yazın