Tablo Kılığındaki Sinyal Karıştırıcı

ChinaVision’ın ürettiği bu hoş görünümlü tablo aslında çevrede bulunan tüm cep telefonlarının iletişimini engelleyen bir sinyal karıştırıcı. Cep Telefonu Engelleyici Tablo (Painting Cell Phone Jammer, PCPJ) adı verilen aygıt aşağıda listesini verdiğimiz frekanslarda engelleme yapıyor. İşte bazılarının adını bile duymadığımız engellenen hizmet listesi:

CDMA: 869-894 MHz
GSM: 915-960 MHz
DCS (PCS): 1805-1900 MHz
PHS: 1900-1990 MHz
3G: 2110-2170 MHz

ChinaVision PCPJ - 1

ChinaVision PCPJ - Hınzır tablo

80 m. çapında etkili olan 211 x 170 x 52 mm boyutlarındaki PCPJ aygıtı büyük toplantı mekanları için bile yeterli, ancak çok büyük binalar için bu üründen birkaç tane kullanılması gerekebilir. Üzerinde 4 adet çok yünlü anteni bulunan tek bir aygıtla aynı anda tüm frekanslarda engelleme yapılabiliyor.

Chinavision PCPJ - 2

Chinavision PCPJ - Giriş/Çıkış bağlantıları ve göstergeler

Çiçekli koy manzarasından sıkıldığınızda kutudan çıkan diğer bir yelkenli tekne resmini de kullanabilirsiniz. Gücünü ister prizden (100-240V) isterse bir doğru akım kaynağından alabiliyor. Tablonun tüm kabloları arkasına gizlenebiliyor ve yanından bir de uzaktan kumanda çıkıyor.

ChinaVision PCPJ - 3

ChinaVision PCPJ - Uzaktan kumandasıyla beraber

Ancak sinyal karıştırıcılar yasal sorunlara da neden olabiliyorlar. Bazı durumlarda yargı bu aygıtların kullanımını haberleşme özgürlüğüne aykırı bularak yasal yaptırımlara hükmedebiliyor. Fiyatı ise vergiler ve masraflar hariç 151.40 USD.

Cep Telefonu Engelleyici Tablo

Bir cevap yazın