Tablet deyince…

Bakalım bilişim çağına mı, katılım çağına mı aitsiniz.

Sizce tabletler anketimizdeki tanımlardan hangisine daha yakın?

Tablet deyince...

 • Bilgisayarın küçülmüş halidir. (69%, 204 Oy)
 • Cep telefonunun büyümüş halidir. (31%, 90 Oy)

Toplam Oy: 283

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

2 Yorum

  • Logar

   Tabletlerin iki ürünün bazı yanlarını birleştirmeye çalışan yeni bir ürün olduğu belli zaten. Seçim yapmak zorunda bırakılması iyi olmuş, çünkü ister istemez bir yanı seçmek zorunda kalıyorsun, ben de zorlandım aslında. Ama düşündüm ve yıllardır kullandığım kasalı, ekranlı bilgisayarların gücünü tabletlerde de görmek istediğimden, bilgisayarın küçülmüşü olarak işaretledim. Ama bazıları da cep telefonuna sığdıramadığı özellikleri tablette görmek istiyor demek ki, onu işaretlemiş. Anketin sorusu da katılım mı, bilişim mi. İletişmek derdindeki adam cebin büyüğü, bilişmek derdindeki adam bilgisayarın küçüğü der zaten.

   Her ikisine diye bir şey mühendislik olarak da olanaksız, çünkü her zaman cep telefonları tabletlerden çok daha küçük ve pratik olacak, her zaman da büyük bilgisayarlar tabletlerden çok daha güçlü ve fonksiyonel olacak. “İkisi de” seçeneği olsaydı sanki tabletler her ikisini de yapabiliyor gibi yanlış bir algı oluşabilirdi, ama sen şahsen her iki üründen de beklediğini tablet birleştirmiş, mükemmel işte, daha ne olsun diyebilirsin.

   Tabletler ne cep, ne de bilgisayar, ama ortaya çıkarılmak istenen, insanlar hangi üründen daha çok özelliği tabletlerde öncelikle görmek istiyor konusu gibi geldi bana.

   Bence de bilgisayar özellikleri öncelikle artırılmalı. İki kuruşluk dosyayı değiştirmek için 10 dakika cebelleşeceksem ya da o açmaz, bu olmaz, bellek yetmez, desteklemez falan diyecekse her şeye, bana ne hangi tweet kuşu ekranın neresinde göz kırpıyor. Ben olabilidiğince işlem gücü ve kapasiteyi yanımda rahatça taşımak için tablet alasım gelir. Benim için tablet bilgisayarı andırmalı, üzerindeki üç tane sosyal ağ tuşunun pek kıymeti yok bana ne yalan söyleyeyim, istersem kendim koyarım zaten. Cebimi de ayrı taşırım olur biter.

Bir cevap yazın