Syphon Filter: Logan’s Shadow PS2’ye Geliyor

Hayır, başlıkta bir yazım yanlışı yok. Sony, hala yaşlı dostumuz PlayStation 2’yi unutmadı ve görünüşe bakılırsa; üç yıl önce PSP’ye çıktığında gelmiş geçmiş en iyi stealth action oyunları arasında giren Syphon Filter: Logan’s Shadow, PlayStation 2 yolunda hızla ilerliyor. Hatta gelen son haberler, Sony’nin oyun için ABD ve Kanada’nın dahil olduğu ESRB sınıflandırmasını (Teen) bile aldığını gösteriyor.

İlk olarak Matt Stanyon isimli bir şahsın kendi blogunda duyurduğu ve daha sonra Joystiq’in bu konuda Sony ve ESRB’ye ulaşarak teyit aldığı bu gelişme, Syphon Filter serisinin daha önceki beş oyununun PlayStation 2 platformuna da çıktığını düşündüğümüzde pek de şaşırtıcı değil aslında. Zira Syphon Filter: Logan’s Shadow, serinin bir önceki oyunu Dark Mirror’ın devamı. Asıl şaşırtıcı olan durum, Sony’nin bu adımı atmak için üç yıl beklemiş olması.

Hal böyle olunca insan kendi kendine sormadan edemiyor; “Sony, bu oyunu PS2’ye aktaracağına bir PS3 oyunu üzerinde çalışsaydı daha iyi olmazmıydı” diye. Ubisoft’un kıl kuyruk Sam Fisher’ının son macerası, şimdilik PS3’e gelmeyeceğine göre sağlam bir Gabriel Logan macerası PlayStation 3 sahiplerini fazlasıyla sevindirebilirdi.

Logan’s Shadow’un PlayStation 2 sahipleriyle ne zaman buluşacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak oyunun bir port olacağını düşününce bu sürecin çok uzamayacağını tahmin etmek pek de zor değil.

Bir cevap yazın