Superonline Fiber İnternet Limitsiz Bağlantısına Sınır Getirdi

Birçok internet kullanıcısının heyecanla beklediği ve bir çeşit özgürlük olarak gördüğü, ışık hızında internet bağlantısına sonunda kavuştu. Superonline firmasının Türkiye’ye getirdiği ve altyapı çalışmalarını devam ettirdiği fiber optik hat üzerinden sunduğu internet bağlantısı yüksek hızları ile dikkat çekiyordu. Superonline, sadece internet değil aynı zamanda IP telefon ve Lig TV maçlarını fiber optik hat üzerinden sağlaması ile birçok yeniliğe imza attı. Bunlarla kalmayan Superonline en son yeniliği ile kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Superonline, ADSL bağlantılarının 10 katı hızında interneti bir süredir kullanıcılarına uygun fiyata sunuyordu. Genelde indirme (download) yapan internet kullanıcılarının ilgisini üzerinde toplayan firma yeni bir adım atarak, kullanıcılarına “Adil Kullanım Koşulları” çerçevesinde hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. Burada bir yenilik daha getiren Superonline, sadece dosya indirmeye (download) değil dosya göndermeye de (upload) kota getirdi.

Web sitesinde bu uygulama için yapılan açıklamaya göre örnek vermek gerekirse, 10 Mbps limitsiz tarifesini satın alan kullanıcılar, indirme hızlarının 5 katı kadar GB boyutunda indirme yapabilirlerken, gönderme hızlarının 10 katı kadar GB boyutunda gönderim yapabilecekler. Bu şartları aşan ışık hızında internet kullanıcılarının hızları; indirmede 512 Kbps’ye, göndermede 128 Kbps’ye düşecektir.

Bu durumda 10 Mbps hızını kullana kullanıcıların limitsiz tarifelerinin sınırları 50 GB indirme ve 10 GB yükleme olacaktır. Bu uygulamaya ise 15 Nisan 2010 tarihinde geçileceği belirtilmiştir.

Yazarın notu: Bu uygulama ile Superonline firmasının (fiber optik üzerinden) gerçek anlamda hiçbir limitsiz tarifesi kalmamıştır. ADSL bağlantısı kullananlar daha fazla para vererek, gerçek limitsiz internet alabiliyorlar. Ancak bu firmanın müşterileri, daha fazla para vermek isteseler bile gerçek anlamda limitsiz paket alamayacaklardır.

Yazarın notu iki: Superonline müşteri hizmetleri ile yaptığımız görüşmeye göre; bu bilginin çok yeni olduğunu ve müşteri hizmetlerinin de bu konuda bilgilendirilmemiş olduğunu öğrendik. Kesin bilgi olmamakla birlikte müşteri temsilcisini, bu uygulamadan etkilenecek kullanıcıları 15 Nisan 2010dan sonra hizmet satın alanlar olabileceğini bildirdi. Diğer aldığımız bilgiye göre; limitsiz tarifeden faydalanan kullanıcıların imzaladığı sözleşmelerinde “Adil Kullanım Koşulları” ya da “Superonline Tarife İçeriğinde Değişiklik Yapma Hakkında Sahiptir” gibi ibarelerin geçmediğini ve eskiden hizmet alanların bu durumdan etkilenmesinin düşük ihtimal olduğudur.

Superonline Web Alıntı

230 Yorum

 1. Tahir Meylani

  İşim gücüm yok bir de kota mı takip edecem. 50 GB limit 10 mbit bağlantı için hiç bir şey. Steam’den satın aldığım bir tek oyun bazen 15 GB ı buluyor.

  • ardantv

   7 AY ONCE BAYII OLAN ASYA NET (MALTEPE)GELDI.KURULUMU YAPTI.SOZLESME YI IMZALAMADAN BIRKAC AY SONRA TASINACAGIMIZI BELIRTTIGIMIZDE HIC SORUN DEGIL HIZMETE DEVAM EDILIR DENDI.BU GUN ARADIM ALT KATA INIYORUM ADRES DEGISIKLIGI VERICEM DEDIGIMDE MUSTERI HIZMETLERINDEN BANA 100 TL NAKIL UCRETI VERICEKSINIZ DEDILER.ASYA NET BU SEKIL KONUSMADI DEDIGIMDE BIZI BAGLAMAZ ONLARI ARAYIN DEDILER.ASYA NET I ARADIGIMIZDA SIZ MUSTERI HIZMETLERINI ARAYIN BIZ SOZLESMEYI YAPARKEN BU TARZ BI YUKUMLULUK YOKTU ODEMEK ISTEMIYORUZ DEYIN DEDILER.TEKRAR DONDUK MUSTERI HIZMETLERINE KUSURA BAKMAYIN BU PARAYI ALICAZ DEDILER.ABONELIGIMI IPTAL EDIN DEDIM.TAAHHUDUNUZ VAR KAPASANIZDA KALAN AYLARIN PARASI NI ODERSINIZ DEDILER.BU KADAR TERBIYESIZLIK OLABILIRMI.ALLAH HEPSININ BELASINI VERSIN BU TARZ HIZMET VERENLERIN.SUPERONLNE I LANETLIYORUM.KURUSUMUDA HELAL ETMIYORUM.ADILER ARADA HATLARIMIZ KOPTU 1-2 GUN GELMEDIGI OLDU AMA SIZ BU GUNLERDE BIZDEN KAYNAKLANAN SORUNLARDAN DOLAYI INTERNET KULLANMADINIZ PARASINI EKSIK ODEYIN DEMEDILER.MART AYINDA SAYFALARINDA BILDIRMISLER NAKIL UCRETINI.ISIM YOKTU ONLARIN SAYFALARINA GIRIP ONU MU KONTROL EDECEKTIM.ORDAN YEDIREMEDILER FATURANIZDA YAZAR DEDILER.YOK FATURALARIMDA OYLEBIR IBARE DEDIM KEM KUM ETTILER.O COCUKLARI FILMI VARDI SEYRETTINIZMI..ANLAYAN ANLADI ARKADASLAR..KUSURA BAKMAYIN COK ZORUMA GITTI……

  • Tahir Meylani

   hehe

   Türkiye’de yaşamanın güzel bir avantajı var; başına gelen hiç bir şeye şaşırmıyorsun 🙂

   Böyle bir şeyi önceden tahmin etmeliydim aslında.

   • Ziyaretçiultrausta

    NASSSSSYY BENDE FİBER NET ALCAKTIM ŞİNCİ CAYDUM BİRİLERİ HA BU KABLOLARI DEBELLEŞİYO BENDE VİN ALDUM YAVAŞ AMA ÇESİLMEYİ EN EYİSİ PC Yİ HAMSİLERİN ARASİNA ATMAK UŞAGUM )))))))):

 2. Semih Yılmaz

  Superonline da yalan oldu demektir. 1 mb bağlantıyla ciddi bir download yapmadan bile geçen ay 46 gb download’ım var. 10 mb bağlantıda 50 gb limit bence ttnet’in arkasında kaldı. Diğer şirketleri sınırlayan hizmeti ttnet üzerinden veriyor olmalarıydı. Superonline’ın ise herhangi bir bahanesi yok. O da piyasayı hizmetten ön planda tuttu. Yazık oldu… Tahir arkadaş ta doğru söylemiş artık Türkiye’de kalp krizi olmaması lazım. Şaşırtıcı bişe kalmadı ve olmayacak herhalde…

  • Ziyaretçi

        ya  arkadaşlar haklısınız T.C de hiç bişi şaşırtmamalı,pek şaşırtmıyorda.adamlar hep kotadan bilmem neden bahsediyor.”KURULUM ÜCRETİ YOK.İLK İKİ AY 9.99TL LİRA DİYOR REKLAMINI YAPARKEN.KURULUM YAPILDIKTAN 20 GÜN KADAR SONRA NETDE BAKIYORUM>>BANA 35 LİRAYA YAKIN BORÇ GÖRÜNÜYOR.” VE HİÇ BİR YETKİLİYE ULAŞAMIYORSUN.MÜŞTERİ HİZM.DESEN ALLAHLIK.ULAŞMA GBİ Bİ ŞANSIN YOK.BEKLETİP DURUYO,DÜNYA KONTÖR YİYOR VE PES EDİYORSUN.KURULUM ÜCRETİNİN YANI SIRA BİRDE BİŞRSÜRÜ TEL PARASI GEÇİOR.NE GAYRİ CİDDİ BİR FİRMA İMİŞ.

   • Ziyaretçi

    benzer durum bendede mevcut. Satarken ttneti kapatın, sözleşmenizi fes edin 150 tl sini biz karşılayalım ardından iki ayda 10tl ödeyin dediler 150 tl yi karşılamaya karşıladılar kendi hesaplarına göre ama diğer 10 tl lik faturaları 50tl olarak yolladılar konunun üzerine düştüm, yaklaşık 5-6 ayrı kişi 2-3 saatlik masrafı bana ait tel konuşması ardından biz sizi arıycaz dediler ertesi gün, Çözüm Merkezinden bi bayan aradı ve İşte kampanya değiştirmişiniz sisteme sizin kampanyanız başka girilmiş diye Çok hanım hanım konuştu, Kampanyayı ben ne zaman değiştirmişim kime söylemişimde değiştirmişim ne imzalamışımda değiştişrmişim diye sorunca yapabilceğimiz bişey yok diye cevaplayıp, peki siz çözüm merkeziyseniz neden çözemiyosunuz şimdi ben şirketiniz tarafından dolandırıldım mı? gelip evime kadar siz sattınız bu vaatleri vererek, ben kalkıp ayağınıza gelmedim, müşteri olmadım, kapıdan internet aldık suçlumu olduk dediğimdede cevapsiz kalıp susmayı tercih ettiler mahkeme yolunun açık olduğunu onayladılar. Ancak ertesi gün sanırım bu uzun konuşmamın meyvesi olarak kısa ve öz bi mail geldi “belirttiğiniz konuda hesaplanan tutar gelecek faturalarınızda düşülmek üzere mahsup edilmiştir.” Çözüm merkezinin çözemediğini çözen bi merkez daha varmış anlaşılan. Ama bağlantı kalitesinden gerçekten memnunum yiğidi öldür hakkını yeme.

 3. dearfalas

  çok saçma olmuş, 10mbit bağlantı ile 5 günde dolacak kota verilmesi çok saçma… Adana’da fiberoptik kabloları döşediklerini görünce sevinmiştim, yıktılar hayallerimi, ttnet’e devam sanırım…

  • tolga

   evet haklısınız arkadaşlar bu sahtekarların adi tuzağına bende düştüm…tesadüfen bir süperonlıne görevlisi bana 3 ay kampnya var tanutum amaçlı hiç bir ücret ödemeyeceksiniz istediginiz an kapattırabilirsizin dedi bende evimde pc yok dedim..bana olsun nasıl olsa 3 ay bedava evinde dursun ne zararı var dedi bende bu adinin sözüne aldanıp peki bu 3 ay dolmadan kapattırdığım an bir sorunla karşılaşmıyoir arum degil mi deyince evet karşılaşmıyorsun..Bu süperonlıne nin tanıtım amaçlı verdiği bir kampanya daha önce bu kampanya bir aydı 3 aya çıkradılar dedi…bende tamam dedim o gün gelip bağladılar yalnız herhangi bir sözleşme imzalamadım kimlik istediler kaybettim dedim..sadece hizmet formunu imzaladım..3 ay dolmadan aradım bana 300 tl fatura kestiler beni  çok kötü bir tuzağa düşürdüler yahu evimde pc bile yok nasıl enayi yerine kondum anlamış degilim hepsinin Allah belasını versin..Devlet bu sahtekarlara artık dur demeli..Bu ülkede böyle sahtekar şirketler olduğu sürece bu Ülke bir adım bile ilerlemez..

   • Ziyaretçi

    O değilde senn ewde pc yok bişe yokmuş sen hangi akla hizmet ederek bağlatın diyosun ben şaşıyorum vlla onlrın yaptıklarıda piçlik ama sende de hata var pc yok kardeşim nereye bağlıyon deseymişin ne paran gidermiş ne bişi nese akıllanmşsndır artk

   • ufuk

    kardeş aynı tuzağa bende düştüm 5 ay once butun borcu odeyıp kapattırdım sımdı gene aradılar 130 tl borc gorunuyor allah bın turlu belalarını versın
    hortumcu şerefsizler

 4. Tamer KARAKAN

  Al birini vur ötekine yav. Aslında bu yaptıkları tüketiciyi yanıltmak. Bir bağlantı tipini sınırsız diye etiketleyip sonrada eşit kullanım hakkı diyemezsin. Cisco gibi ciddi network eğitimi alanlar bilirler. Bir bağlantı hızı varsa ve o bağlantı hızı belirli ise sen ancak bütün kullanıcılar bağlıymış gibi bu şu hızda internet sağlayacak şeklinde düşünürsün. Bu da belirli bölgeye bakan bir donanım toplamda ne kadar çıkış veriyorsa o kadardır. Sen birine çok kullandın diğerinin hızını düşürüyorsun diye biliyor musun. Bana şunu diye bilirsin. Ben dışarıya bit başına para ödüyorum. Doğal olarak bende veri miktarını kısıtladım. Ancak siz hızlı sörf yapın diye böylede tarife getirdim dersen ve sonuçta 4 farklı seceneğin var.

  1. Adsl kotalı
  2. Adsl sınırsız
  3. Fiber kotalı
  4. Fiber sınırsız

  Sen bana fiber kotalı-sınırsız internet veriyorum dersen ben de sana faturanın yarısını gerçek yarısını oyuncak para ile öderim.

 5. mert

  50 gb limit ne yahu, upload limiti bile var., 10 mb hız sunarken koyduğu limite bak, bir de limiti geçince 512’ye düşecek, “ışık hızında internet “diyorlardı, şimdi ona “ardından kağnı hızı” diye eklesinler. Hevesle superonline aboneliği için bekliyordum, ama arkadaş doğru demiş, “burası Türkiye”. En azından adsl’de bedelini ödersen gerçek limitsiz internet var, telekom korkmasın, superonline artık bir daha ona rakip olamaz, hatta fiberoptik abonelerinin adsl’ye geçeceklerini tahmin ediyorum. Yazık superonline, esefle kınıyorum, bence bu kararınla internette marka olmak kararından vazgeçmiş oldun..

  • Ziyaretçi

   Sen sanıyomusunki adsl sınırsız gerçek ondada 25 gb geçince 512 ye düşüyo merak etme arkadaşım süperonlıne de diyelim hızın 10 mgbt 5 katı yani 50 gb geçince düşüyo zaten bu yöntem trafiği durdurmak o kadar kolay değil ışık hızında internet biraz düşünün

   • Ziyaretçi

    ki en sınırsızı da 1 mgbt ama o istediği kadar sınırsız olsa ne olur amq :D:D ondan da şüpheliym:DDd

 6. Ziyaretçi

  Walla telekom lübnanlılara satıldı diye çok üzülmüştüm.Ama Adamların (teleokom’un) verdiği hizmet, diğer tüm firmalara göre mükemmel kalıyor.Bizim firmaların,yöneticilerin hepsi yalan dolan peşinde,kazıklama peşinde.Doğruyu açıklamıyorlar.Ya da sonradan açıklıyorlar.Neden böyleyiz ben bunu merak ediyorum.Neden?Var bişey

 7. woodo

  Haberi yaparken eski kullanıcıların bu durumdan etkilenmeme ihtimali olduğunu öğrenmiştim. Ancak son bilgiye göre kesinlikle bütün kullanıcılar bu durumdan etkilenecektir.

  Eğer siz okurlarımız bu durumdan şikayetçi iseniz;

  – 4442220 numaraya şikayetinizi bildirebilirsiniz.
  hizmet@superonline.net e-posta adresine şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

  – Şikayet sitelerine bu durumu iletebilirsiniz.
  – Tüketici haklarına şikayetinizi bildirebilirsiniz.

  • woodo

   Ben şikayet sitesinde çözüm arama yoluna gittim. eğer bu yolla şikayetimiz çözülmez ise, tüketici haklarına başvuracağım.

   Şikayetimin kopyası:

   Superonline firmasının her yerde “gerçek sınırsız” diye reklamını yaptığı ve sözleşmemizde “Limitsiz” diye imzaladığımız fiber internet bağlantısına KOTA getirilmiştir. Kota getirmesine de Adil Kullanım ismi altına sokarak, fazla download yapan kullanıcıların diğer kullanıcıların haklarına gasp ettiğini iddia etmiştir. Bu iddianın gerçek olduğu varsayılsa bile, diğer kullanıcıların bağlantı kalitelerinin sorumluluğu Superonline firmasınındır. Diğer kullanıcıların kandırılıp limtisiz internet diye satılan internetlerine kota getirmek, diğer kullanıcıların haklarını savunmak değildir.
   İmzaladığımız sözleşme içerisinde Superonline firmasının internet hız, kota ve diğer değişkenleri, değiştirme hakkını saklı tuttuğunu düşünsek bile, tüketici haklarına göre tüketicinin alehine olan sözleşme maddeleri geçersiz kılınabilmektedir. Bunun yanında reklamlarda söylenen gerçek sınırsız internet sloganının yerine getirilmesi gereken bir yükümlülük olduğunu, kullanıcılar olarak bildiğimizi belirtmeliyim.
   Tüm bu düşüncelerin ışığında Adil Kullanım diye uydurulan gizli kota uygulaması ile satılan hizmetin bağdaşmadığı ve ileride uygulanacak olan uygulamanın, kusurulu hizmete tekabül ettiğini düşünüyorum. Hizmetimin değiştirilemeden devam edilmesini talep ediyorum. Eğer hizmetim değiştirilirse bütün hukuki haklarımı sonuna kadar arayacağımı belirtmeliyim.

   Şimdiden söleyeyim, kanuni hakkım olan; tarifemin hizmet sağlayıcı olan Superonline tarafından değiştirildiği için, sözleşmemi cayma bedeli ya da tazminat ödemeden iptal edebileceğimi biliyorum. Müşteri memnuniyeti için beni bu konuda arayacaksanız hiç aramayın sayın Superonline yetkilisi.

 8. levis

  Az önce süperonline müşteri hizmetleriyle konuştum. Adil kullanım olayını sordum. 15 Nisandan itibaren tüm abonelere bu kota geleceğini söylediler. Örnek olarakda bana türktelekomun 8 mbit e kadar diye satılan aboneliğini gösteriyor. Tabi ben bunu yemem. Adı üstünden 8 mbite kadar orada diyor 8 mbit demiyor dedim ve o zaman hemen aboneliğimi iptal edin. Bana abone olurken bunları söylemediniz. Abonelik ücretinden başka parada ödemem bana fatura falanda yollamayın diye bastım fırçayı. 

  Türk telekomdan 2048 e devam. Neyseki iptal ettirmemiştim

 9. AhmetS

  Turkcell iştirakleri kara doymuyor… Görünen o ki Turkcell, “kamu her yöne 1200 dakika tarifesinde atmaya çalıştığı ancak kalesine giren “tarifeyi değiştirdim oldu bitti” golünü internetten de yiyecek… Ziraati verdim mahkemeye, Başak Sigortayı verdim mahkemeye… seni de veririm quiknet hiç merak etme… Dingonun ahırı sanıyorsunuz, ama memleket eski memleket değil!

 10. Tahir Meylani

  Anlamadığım şey şu: tamam, beceremediniz alt yapınız bu kadar yüksek çıkışlara izin vermiyor, bu yüzden limitsiz internet kullananlara da sınırlama getiriyorsunuz. Bu kısıtlamaları, müşteriye gizli saklı olmadan açıkladıktan sonra bir sorun yok, müşteri ona göre ADSL, kablo net ve fiber optik arasında seçim yapacaktır ama bir yıl taahhütlü abonelik verdiğiniz müşterilerin tarifeleriyle oynamak ancak “şark kurnazlığı” ile açıklanabilir.

  Ama bu karar tüketici mahkemelerinden dönecektir hesaplarını iyi yapamamışlar, sadece itibar kaybettikleri ile kalacaklar.

  Turkcell, bir zamanlar Wall Street borsasında olmakla övünüyordu şimdi düştüğü hale bak…

 11. woodo

  Yüksek downloadlar yüzüden düşündükleri kapasitenin üstüne çıkınca kullanıcılar, kullanıcılara kelepçe vurmaya çalıştılar. Madem kalkamayacaksın altından.. Neden o zaman Türkiye için aşırı yüksek olan 100 Mbps hizmetini sundun? Sanırım 10 – 20 Mbps ile piyasaya girseydin yine herkez bu duruma sevinirdi sayın Superoffline (terim alıntıdır.)! Durum herneyse bilinçli tüketici olarak bize sunulan ve taahüt edilen hizmetleri sonuna kadar almak  boynumuzun borcudur.

 12. dtman

  Böyle saçmalık mı olur! adam hizmet alabilmek için abone oluyo 24 ay tahhüt yapıyolar sonra da limitsiz bağlantılara sınır koyuyolar.bence bu yalan haber.ancak gerçekşirse hiç iyi olmaz.çoğu kullanıcı superonline ı mahkemelik edecektir.

  • mine pınaroğlu

   BENCE GAYETDE DOĞRU HABER..BEN 23 NİSANDA ABONE OLDUM.İLK 2 AY 9,99 TL. 49.00TL LİMİTSİZ.KURULUM ÜCRETİ YOK <<DİYOR..ULUBAY DİGİTAL TEKNOLOJİLERİ İLE YAPILIYOR ÇALIŞMA..AMA 20 GÜN OLMADAN DAHA NETDEN BAKIYORUM 35 LİRAYA YAKIN FATURA ÇIKARMIŞLAR..ORDA ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMDAN ÖĞRENİYORUM (KURULUM ÜCRETİ ALIYORLAR) VARMI BÖYLE BİŞİ YA..BUNA RESMEN DOLANDIRICILIK ŞEREFSZLİK DENİR.REKLAM BROŞÜRLERİ DURUYOR.TURKCEL İ SÜPER ONLINEYİ HERKESE ANLATIYORUM VE HAKKIMIDA ARAYACAĞIM SONUNA KADAR.SAYGILAR.

   • Ziyaretçi

    bu arkadaş eminim bu bahsettiği faturayı ödememiştir.çünkü gelen faturada indirimler vs yazacak ve eline geçen fatura yine 9,99 tl olacak.eğer aktivasyon bedelide varsa ve bu bedel 24 ay içerisinde ödenecekse  ortalama 11 tl civarları bir fatura olacaktır.daha eline fatura geçmeden millete dolandırıcı şerefsiz demek bir şerefsizliktir bence.adamlar o kadar para harcadı size hizmet getirdi.ama senin gibi insanlar bu hizmeti hak etmiyor.

 13. Ziyaretçi

  HAH HAH HAH HAH HAA,

  Yaw benim komiğime giden, herkesin farkında olduğu ama firmanın mühendislerinin ve fikir üreticilerinin “BECEREMEDİĞİ” hatta “BECEREMEYECEĞİNİ ANLAMADIĞI” olay…Yaparız, başarırız, piyasaya hakim olacağızz naraları arasında…yaptılar…ama nereye :))))))))))))))))

 14. NeocorteX

  Bu işin arkasını bırakmadım.
  TÜM ARKADAŞLARA : MUHATTABIMIZ VE ŞİKAYET MERCİİMİZ;
  “Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu” dur. !!!
  http://www.tk.gov.tr/Tuketici/Si … riler/sikayet22.htm
  Adresine derhal bir şikayet dilekçesi yazınız.
  Benim yazdığım dilekçenin örneği :

   

  Öncelikle, devletime bizim hakkımızı fütursuzca gaspedenlere karşı kendimizi savunma fırsatı sunduğu bu makam için teşekkür ediyorum.

  Superonline Fiber internet abonesiyim. Diğer onbinlerce internet kullanıcısı gibi, ben de Süperonline Firmasına, daha önce anlaşma yaptığım bir firmadan cayma bedeli ödeyerek, kapıma kadar gönderdikleri satış elemanları aracılığı ile abone oldum.

  Abonelik şartları (isterseniz sözleşmenin dijital bir kopyasını derhal gönderebilirim) açık ve seçik olarak belirtildiği üzere : 1 yıl boyunca LİMİTSİZ – 10mb/ps internet kullanmayı taahüt etmem durumunda, istedikleri ücreti (49 YTL/ay) vermem karşılığında bu hizmeti bana sağlayacakları şeklinde özetlenebilir. TV’ler ve diğer basın yayın organları, tüm internet kaynakları ve kendi dağıttıkları broşürler ve de en önemlisi benimle karşılıklı imzaladıkları abonelik sözleşmemde yukarıda özetlediğim şart açık seçik belirtilmiştir.

  Ancak, Süperonline Firması, bu ay yaptığı bir duyuru ile, 15-Nisan-2010 tarihi itibari ile, TEK TARAFLI OLARAK, tüm limitsiz kullanıcılara sahip olduğumuz hat potansiyeli yanında komik sayılabilecek miktarda KOTA getirdiğini açıklamıştır. (Benim durumumda 10mb/ps bağlantı için aylık 50GB kota).

  Durumun böyle olacağını bilse idim, asla eski firmamdan vazgeçmez ve bu şartlarda kullanmak zorunda bırakılacağım bir sözleşmeye imza atmazdım ancak firma devlet kanunları ve tüketici haklarını hiçe sayarak benim ve daha onbinlerce abonesinin hakkını GASPETMİŞTİR.

  Sizden ricam, bir hukuk devleti olan ülkemizde gerçekten hukuk kuralları içerisinde yaşadığımızı bu firmaya göstererek, devletimizin otoritesini hiçe sayarak vatandaşlarının hakkını gaspeden bu kuruluşun cezalandırılması ve benim sözleşmem gereği sahip olduğum haklarımın devletim tarafından bu fırsatçılara karşı korunmasıdır.

  Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumunun elindeki yetki ve otoritesini, bu gücün kaynağı olan devletin vatandaşları için en iyi şekilde kullanmak için kurulduğundan hiçbir şüphem olmadığı gibi, bu dolandırıcılığa müsade edebilmesini tahayyül dahi edememekteyim.

  Yukarıda belirttiğim telefonum ve mail adresim aracılığı ile ulaşılarak bu işin ardına düşmeyi dört gözle bekliyorum. Sizlere de düştüğümüz bu durumda bize muhattap olduğunuz için teşekkür ediyorum.  İyi günler dilerim.

 15. NeocorteX

  Superonline’ın KANUNİ yoldan RESMİ olarak suçlanıp hakkımızın aranabileceği en uygun yer burasıdır. Eğer yüzlerce – binlerce mail giderse işin üzerine ciddi eğilecek yegane SORUMLU kurum burasıdır !!!!! 

  Lütfen ÜŞENMEYİNİZ. Sadece linke tıklayıp 2 dakikanızı ayırıp resmi makamları bu kanunsuzluktan haberda ediniz ki, onlar da gerekeni yapabilsin. Bu tepki çok önemli ve gerekli. Yoksa yıllarca sadece forumda tartışırsak hiçbir faydası olmaz !!!! 

  http://www.tk.gov.tr/Tuketici/Sikayetler_ve_Oneriler/sikayet22.htm

 16. Ziyaretçi

  Arkadaşlar kesinlikle hakkınızın peşine düşün ve sesinizi duyurun. İlgili yerlere şikayet edin, email yazın, faks çekin, gerekirse sözleşmelerinizi iptal edin, 24 aylık abonelik sözleşmesi yapmanız önemli değil, sizden ücretin tamamını isteyemezler. TÜKETİMDEN GELEN GÜCÜMÜZÜ KULLANALIM..

 17. can

  Arkadaşlar ben ttnet’i kapatıp kabkonet 2mb sınırsız bağlantıya geçmiştim 6 ay önce. Sonra çok ciddi sorunlar yaşadım ancak bu sorunları güç bela da olsa aşmayı başardım. Tam dedim ki yakın zamanda Superonline’a geçeyim de rahat edeyim şimdi görüyorum ki onlar da Türkiye gerçeğibe uymuşlar önce sat sonra kazıkla! O yüzden kablonetten vazgeçmeyeceğim ayda 54 liraya 250-300gb download yapıyorum. Kısmet değilmiş ne yapalaım demek ki bizim ülkemiz daha böyle teknolojilere hazır değilmiş. Bence kullanan herkes hakkını sonuna kadar aramalı hatta bir araya gelip bu firmayı mahkemeye toplu bir şekillde vermeli ki sonucu daha belirgin olsun. Gerçekten üzüldüm herkese geçmiş olsun.

 18. can

  şimdi sitesinden baktım tekrar adil kullanım koşullarından etkilenmeyen 10mbit sınırsız internet fiyatı 99tl olarak açıklanmış arkadaşlar. Herkese yeni fiyat tarifesinde geçmiş olsun:(

  • Tahir Meylani

   Evet, bende gördüm. Asıl niyetleri belli oldu. Abone topladılar sözleşme yaptırdılar şimdi fiyatta oynayamayacakları için böyle bir “şark kurnazlığı”na girişiyorlar.

   Tarifeler %100 ila %400 arasında değişen fiyatlarla zamlanmış. Pes yani…

    

 19. can

  Tebrik ediyorum gerçekten superonline’ı bunca yıl sinsice beklemiş sanki böyle bir kurnazlık için. Kim bilir belki işin arkasına ttnet’in baskıcı tavırları da olabilir onlar bu kadar pahalı internet hizmeti sunarken nasıl olur da birileri ellerindeki müşteri potansiyelini çalmaya kalkışır? İşte o zaman böyle bir durum ortaya çıkıverdi kapalı kapılar ardında neler konuşulduğunu kimse bilemez.

 20. Ziyaretçi

  Ttnet’in tavrı fln olduğunu sanmıyorum, superonline dial-up dönemden beri internet sektöründe adı olan bir firma, öyle kolay baskı altına girip de böyle abuk sabuk kararlar verdirilebilen bir firma olsaydı uzuuun yıllar önce piyasadan silinirdi. Kapalı kapılar ardında konuşulanlar, ttnetin müşterilerinin çalınmasını önlemeye çalışması, bunların hepsi senaryo. Superonline’nın savunulacak br tarafı yok, bu açık seçik bir kurnazlık (asıl tabiri kazık) ve karşısındakini adam yerine koymama durumu. Sen sözleşme yaptığın abonelerinin tarifelerini hangi hakla danışmadan, sormadan, “ben yaptım oldu” mantığıyla değiştirirsin. Ha yaparsın, ama haksız duruma düşersin. Ki öyle de oldu, sözleşmenin altında yazan o mini minnacık “tarifeyi aklımıza eserse değiştiririz, aklımıza eser şirketi kapatırız depozitolar yanar” benzeri satırlara göre belki yasal olarak da haklılar ama markalarını zedelediler, isimlerinin değerini küçülttüler, müşteri gözünde prestij kaybettiler. Öyle şu bastırdı, bunun müşterisini çaldı durumu değil, düpedüz kar amaçlı, kısa vadede kar getiren, uzun vadede ne getireceği pek de düşünülmeden verilmiş bir karar.

 21. can

  Aman ne haliniz varsa görün size yorum yapanda kabahat okumadan araştırmadan salak gibi sazanlama atlarsanız bir şeye işte böyle olursunuz. Oh beter olun yaşasın kapitalizm !

 22. Ziyaretçi

  heycanla adanaya yapılan fiber interneti bekliyordum 2 gun oncesine kadar gelir gelmez gecicem diordum simdi hayatta gecmem 50 gb icin ne duzenimi bozucam evimi matkapla deldirip kablo cekicem fiber internetle 512 kbps indiriyoruz desek yabancılar gulmekten altına …ar bu durumda telekomlar 1 ayda cok daha fazla indiriyorsun ben gecen ay 100 gb a yakın indirmisim

 23. woodo

  Bu kadar yüksek hızlar, download yapamıyorsan zaten ne işe yarar ki?

  1 Mbps hızında ADSL bağlantısıda gayet internette gezinmek için yeterli. Download yaparken internette gezinmek bu hızda pek mümkün olmasa da, 10 – 20 – 50 – 100 Mbps hızında internetle kotalı olunca ne işe yarar? Özellikle 100 Mbps hızında internete 199 lira para vericeksin ve 500 GB download hakkın olucak. 12-13 saat içerisinde kotanın dolması demek bu. Sanırım Superonline’ın bu yaptığı Türk alemine onyılların içerisinde ki en büyük kazık.

 24. nb

  sizlere bir önemli tavsiyem var.sözleşmede imzaladığım 10 mbit limitsiz tarife idi.ve bende bu sözleşme mevcuttur.modeme sinyal verildi.ben 3 ,4 gün sonra superonline bireysel sayfasından kişisel bilgilerime bir bakayım dedim.bir de ne göreyim.tarifemde imzaladığım 10 mbit limitsiz tarife değilde 10 mbit 4 gb kotalı tarife kullandığım yazılıydı.yani bu tarifeyi imzaladığım anlamına geliyordu bu.ama ben bir ve tek sözleşme imzalamıştım o da bende mevcut olan 10 mbit limitsiz sözleşmesiydi.yani tarifemi benden habersiz değiştirmişlerdi.ben baya moralim bozuldu çünkü limitsiz tarifede imzaladığım 10 mbit limitsiz tarifede o güne kadar yani kişisel bilgilerime girene kadar dogal olarak 80 gb a yakın download yapmıştım .düşünün yani 80 gb download 10 mbit 4gb kotalı tarifede kaça malolur artık benim durumumu siz düşünün.aradım 444 0 222 yi.once yanlışlık olduğunu söylediler.resmen benim yerime sözleşme yapılmıştı.sonunda bana dedilerki bu yanlış yazılan 10 mbit 4 gb kotalı kullanıma hiçbir ücret ödenmeyeceğini ve aynı aramada benden 10 mbit limitsize şimdi gecmek istermisiniz dediler.bende en erken şekilde olayın düzene girmesi için yani daha fazla kotayı aşıp fazla meblağların gelmemesi için yani o korkuyla yani kabul ettim.ayrıca kampanya dahilinde ilk 2 ay 10 tl odeneceğini ifade ettiler bu aramada.neyse 1 ay sonra fatura gelmişti kişisel sayfama.tam 62 TL.yani ilk 2 ay 10 10 odeyeceğime ilk ayda 62 tl fatura kesilmişti.neden çünkü benim imzaladığım 10 mbit limitsiz tarife yerine nasıl yapmışlarsa 10 mbit 4gb kotalı tarifeyi işlemişlerdi sol kişisel sayfama.zaten bende bu sayfama girince haberdar oldum bu olaydan.

 25. Hakan ARIN

  Arkadaşlar.

  Sizin sözleşmeniz ile aynı koşullara sahip bir tarife pro paket altında dahi olsa bulunduğuna göre bence korkmanıza gerek yok. Zira sizin tarifenizi adil kullanım çerçevesinde değiştirmek istediklerini yazmışlar. Ancak görülüyor ki adil kullanım sınırlaması olmadan da paket satabiliyorlar.

  Kısacası eğer aynı tarifeden var iken sizi başka bir tarifeye yönlendiriyorlar ise bu yaptıkları işlem DOLANDIRICILIKTIR. Bu nedenle eğer taahhütlü abonelikleriniz var ise en azından aboneliğinizin sonuna kadar paketinizi sözleşmede imzaladığınız koşullarda kullanmakta diretin ve adil kullanım dalaverasına kızıpta haklarınızdan olmayın.

  Her şeye rağmen yeni abone olmayı düşününenler için geçmiş olsun diyorum. Bende bulunduğum yerde neden yok diye hayıflanırken bir kez daha GEÇİCİ zevklere kanmamanın önemini anladım. 😛

 26. Erden

    Allahın sevilen kuluymuşum.

  Bu gün Süper online satıcısıyla detaylı konuşup , birkaç gün sonrası kurulum için randevulaştık. Fakat araştırmayı sevdiğimden, tesadüfen bu foruma rastladım.

  Yüzyüze konuştuğum satış temsilcisi  şu an Türk telekomdaki  ev telefon numaramın aynısının süperonline sistemine hemen geçebileceğini ve sınırsız paketin 49 lira olduğunu ve 1 ay hiç ücret alınmıyacağını , beğenmezsem sistemlerini geri alacaklarını iletti.

  Şansıma bu foruma rastladım ve okuduktan sonra Süperonlina 444 222 0 nolu telefonu arayıp en yetkili kişilerden sizin bu forumda bahsettiklerinizin doğru olduğunu öğrendim. Yani bana satışı yapacak olan yetkili arkadaş açıkçası beni kandırmaya çalıştı.   Allahtan bu foruma rastladım ve Süperonlina için direkten döndüm sayılır.

  Şimdi bundan sonra almak istiyenlere ve komple oturduğum siteme bu gerçekleri ileticem. Daha önce de  5Gb  29 Lira olan paketi 4 Gb a düşürünce işkillenmiştim ama,internetin 10Mbps oluşu ve telefon numaralarının aynısını sistemimize taşıyoruz demeleri beni cezbetmişti.

  Emekli olduğm için vaktim bol. Kandırmaca ve haksızlığa hiç gelemem. Bundan sonra internet ortamında ve her yerde  Süperonline ın bu kandırmaca gerçeğini insanlara anlatıcam ve gerekli yerleri uyarma açısındana da sizlere destek olucam.

    Erden Bayraktar / Bursa

     bay.erden@gmail.com

  • woodo

   İlk önce sizin bu kadar duyarlı bir tüketici olmanızdan dolayı kutlarım.

   Superonline ve DSL hizmeti veren diğer servis sağlayıcılarının bir çoğu ilk bağlantıyı yapacakları zaman bütün ayrıntıları maalesef vermiyorlar. Bu ayrıntıların merkezinde “Adil Kullanım Koşulları” isimli ticari kaygı politikası yatıyor ve bu politikayı biz tüketiciler satış temsilcilerine sormadığımız zaman bize gerçek kullanım koşullarını açıklama zahmetine maalesef girmiyorlar. Bu yüzden sizin çevrenizdeki bu konuda bilgisiz insanları bilgilendirmeniz bir amme hizmeti oluyor. Çünkü bu hizmeti görevli arkadaşlar maalesef yapmıyorlar.

   Bunun yanında Superonline’ın telefon hizmeti konusunda bir bilgi ekleyeyim. Evdeki sabit telefon numaranızı Superonline hizmeti üzeriden almaya karar verirseniz (bir ay öncesine kadar böyleydi): Superonline üzerinden telefon görüşmelerinizi sadece Turkcell GSM hattına ve Superonline üzerinden telefon hizmeti alan kullanıcılara yönelik çağrı alıp/yapabiliyorsunuz. Sabit numara ve diğer GSM operatörlerine sesli görüşme imkanınız şuan yok.

  • mine pınaroğlu

          Erden by,

   gerçekten tbrkler önce araştrma yaptığınız için.Ben 23 nisan abone oldum,sınırsız49 tl. ilk 2 ay 9,99 tl paketine..henüz 20 gün anca olmuşken bi arkadaşım netten grdi bir baktık bana 35 liraya yakın fatura çıkarmışlar..Bende tüketiciyi koruma der. şikayette bulunmak ve bunların insanları resmen dolandırdığını net aracılığı ile insanlara duyurup kampanya başlatmak istiyorum.Muhtarlıkta görev yapmam da benim için oldukça büyük bir avantaj.burda insanlara kesinlikle abone olmamaları konusunda uyarılarda bulunuyorum.saygılar.

 27. Vernoncougar

  Abonelıkten ayrılma ımkanı varmı? Mesela TTNet ılk 2 yıl ayrılmanıza musade etmıyor, bunun ıcın sozlesme ımzalıyorsunuz.Superonlıne da durum nasıl?

 28. DoquS

  S.a valla arkdaşlar yarın gelıp bağlanacak bızım bına ya eğer bu şekıldeyse ben istemıyorum dıyıcem sınır oldukdan sonra her ınternettı kullanırım ben vazgecdım arkdaşlar sadace bına da ben bağlatıcakdım ama şimdi bağlatmıcam cok saolun bilgilerdınız için…..

   • Ziyaretçi

    evet doğuş bey arkadaş haklı.siz şu anda sömürüldüğünüz yerde kağnı hızındaki interneti kullanmaya ve her ay bedavadan 15-20 tl telefon parası vermeye devam edin.sizin ve arkadaş gibilerine fiber internet fazla zaten.siz teknoloji özürlüsü olacaksız hiç olmazsa başkalarını kısıtlamayında yalan yanlış bilgilerle milleti dolduruşa getirmeyin.saygılarımla

 29. Ziyaretçi

  20 nisandan beri fiber kullanıyorum 50gb tan çok daha fazla download yapmışımdır herhangi bir kısıtlama durumu göremedim.. Hızım da gayet yerinde.. Yani şimdilik demeliyim bu durumda.. Yeni olduğu için elbette başlarda yüksek bir mağduriyet durumu kaçınılmazdır..  Ama ne olursa olsun 1 mbit kağnı hızındaki bağlantıdan bin kat iyidir.. Varsın 50gb limiti olsun.. Senelerdir TTnet e katlanmışım buna mı katlanmıcam..

 30. ilkdrl

  2009 eylül ayından beri 10mb kullanıyorum. 12ay sözleşme yaptım ilk 3ay bedeva kullanım verdiler ve pirelli marka gayet güzelde bir modem hediye ettiler ve kullanımım limitsizdi.Aylık ücret sadece 29.90. Dedim bu işte bir iş var ama hayırlısı… Şimdi bombaları patlıyor yavaş yavaş…

  ama şunu söyleyeyim paramın ttnete gideceğine ve 1mbde sürünceğime geçerim superonline a.. şimdilik enazından..

  • üstüntürk

   arkadaşım merhaba, bende 2009 ağustos ayında seninle aynı özellikteki kampanyaya bende üye olmuştum, fakat bana 24 ay taahütlü sözleşme imzalattılar. sonra nisan ayında kurye ile yeni sözleşme göndererek bazı eksik bilgilerinizden dolayı sözleşmenizi yeniliyoruz, bütün abonelik özellikleriniz aynı kalacak dediler. şimdi ise beni sürekli arayarak abonelik süremin 12 ay olduğunu ve sözleşmemin biteceğini söylüyorlar. altında imzam olan ve süresi 12 ay olan hiç bir belgeyi bana gösteremiyorlar. bu adamlar aboneliğimi yenilersem bile 3 ay sonra sizin aboneliğiniz bitti yeni tarifeden işem yapacağız derler. forumdan da okuduğum kadar dolandırıcılık ruhlarına işlemiş bunların……..

   • Ziyaretçi

    pardon siz ne tarifesinden bahsediyorsunuz.arkadaşlar eğer sizin tarifenizi yenilerlerse şu an için 4 ay ücretsiz internet kullanacaksınız buda sizin işinize gelir.fiyatlar aynı değişme yok.eğer size ücretsiz internet vermek dolandırıcılık ise ne olur süper online benide dolandırsın hemde yıllar boyu.gayet memnunum süper onlineden adamlar çığır açtı helal olsun

 31. utku cavalier

  2009’dan beri fiber internet kullanıyorum. şu ana kadar hiç 50 gbyı geçmedim ve sanırım geçmem de bir süre ama yine de bu değişiklik çok rahatsız edici. fiber interneti bırakmayacağım tabi ttnetten hala daha iyi olduğu için ama ciddi dolandırıcılık olduğu ortada. keşke ttnetten başka alternatif olsa da tepkiyi koyabilsek.

 32. Ziyaretçi

  Neden herkeste yeni olan şeye karşı sürekli bir karalama durumu var. Senelerdir Türktelekom dan yediğiniz kazıklara hayıflanmıyorsunuz da bu kazık mı batırdı sizi. İlk çıkan çevirmeli bağlantılardan yediği parayı hiç bir firma yememiştir ttnetten başka, bilen bilir onun acısını. 29 dediler fatura 35 geldi diyenler var. TTnet bağlandığı ilk ay 50-60 tl  takmıyordu sanki. Şimdilerde 80-90a vurmuş durumda. Nerede buldunuz 10Mbps bağlantı hızını da konuşuyorsunuz anlamadım ben. Tek konuda hemfikiriz BURASI TÜRKİYE. Burda her türlü kazık bulunur. Sınırsıza kota konur, kotalıya zam konur, %200 vergi konur, her şekilde o para sizden çıkar. Maksat kar etmekse hepsi caizdir. Hangisini tercih ederseniz onu yersiniz elbette.. TTnette 8mbps (‘e kadar) – 15gb kota varsa burda da 10Mbps – 50gb kota var.. Fiyat aynı mı? aynı. Artı olarak bir ttnet sayfasında adil kullanım şartlarına bakın birde süperonline sayfasında. Biri diyor ki ”ADSL kullanım hızı” 512 Kbps olacak şekilde düşürülecektir, öteki diyor ki ”download hızları” 512k olarak sınırlandırılacaktır. Arada dünya kadar fark var.. 35gb daha fazla indiririm ”en adil kazığımı” yerim keyfime bakarım.. Üstüne söylenecek başka söz yok!

  • Ziyaretçi

   ARKADASIM BIZ BURDA HIC BI YERDEN KAZIK YEMEYELIM DIYE UGRASIYOZ SEN DIYONKI ORDAN YEDIN BURDAN YYIYINCEMI AKLIN BASINA GELDI YAHU NE SALAK MILLETSINZI ANLAMADIMKI SENIN GIBI ZIHNI BULANIK ADAMLAR YUZUNDEN BU HALE GELDI SEN ALISMISSIN YEMEYE DEVAM ET BOLE …

 33. yarasa

  dün  konuşdum   adam  dediki   50gb  gecersen hız  düşcek  ve  ayrılma  işide   hemen  iptal  olurur  dedi  anlaşmam  yokdu   kota  fazla  bilgi   vermiyolar 

 34. Ziyaretçi

  Arkadaşlar 50 gb kota koymak zorundalarmış.. Biliyorsunuz devlet te serbest piyasa diye birşey var fakat bu pek de serbest değil ticari ahlaktan dolayı sınırsız olan kota devletin ihtarı ile 50 gb çekilmştir.. Bnim bilgim bu

  • M. Gökhan Aktaş

   Yanlış biliyorsunuz. Tamamen firmanın kar amacı için yaptığı bir uygulama. Zaten hiçbir akıl mantık, devletin lafla-sözle yada baskıyla bir firmaya yaptırım uyguladığına inanmaz. İnananlarında superonline çalışanı olduğunu düşünüyorum.

   • Ziyaretçi

    ne malum seninde ttnet elemanı olmadığın..?

 35. Ziyaretçi

  Ben kullanmaya başlayalı 3 ay oldu.. Mayıs ayı download’um 80gb’ı bulmuş durumda, hatta şu saat itibariyle de hala indirme yapıyorum hızım 12MB/sec civarlarında seyrediyor… Baya kısıtlamışlar ya(!)..

 36. Ziyaretçi

  TTnett in 8mbps hızlı internetini kullanıyorum ben şuan. Hızım 6mbps yi hiç geçmedi şimdiye kadar. Geçen gün arkadaşın fiber internetini gördüm ben böyle bir hız görmedim. Evde 3 kişi bağlanıyorlar, bir yandan download yaparken diğer yandan çok rahat bir şekilde nette gezinip video fln izlediklerine de şahit oldum. Hızı da bırakın 10un altına inmeyi 15i bile gördüm bi ara. Şahsen kıskandım ben. Aylık kotaya gelince 15gb a razıyken 50gb hazine gibi gelir bana. Kesinlikle başvurmayı düşünüyorum. Gördüklerimden sonra da herkese tavsiye ederim.

 37. Ziyaretçi

  Abone olalı 15 gün oluyor. bu 15 günde normal çalıştığı toplamda 1-2 günü geçmez. malesef 24 aylık sözleşme imzalattkları için iptal edemiyorum. son 3 günde sadece 12 saat bağlıydı. 30 saattir aralıksız kesik. hergün müşteri hizmetlerini aramaktan hepsi beni tanıdı. aramak bir işe de yaramıyor tek söyledikleri genel ağrıza var ekiplerimiz çalışıyor. ttneti iptal ettiğime pişmanım alacaklar 2 kere düşünmeli

  • Ziyaretçi

   Kusura bakmayın ama her şehirde altyapı tamamen oturdu diye bişey söz konusu değil.. Yepyeni bir sisten kuruluyor sonuçta.. Siz nerdesiniz bilmiyorum ama büyük ihtimalle bu durum sizin oradaki çalışmalardan kaynaklanıyordur..

 38. Ziyaretçi

  arkadaşlar öğreninde sonra yorum yapın tt nete devam edeceklermiş tt nettt 8 mphs nin limiti nedir 15 gb den sonra hız 512 ye düşüyo bunlar kotalarda bi sınır anlamına gelmiyo bunun adı adil kullanım hakkı 50 gb de hzızınız düşüyo öyle sacma yazılar yazmıssınız ki sanki kotasızı  adamlar  kotalı satıyo gibi siz yıılardır sizi sömüren telekoma gidin orda her ay ev telefonmuna essek gibi sabit ücret veriyosunuz ona niye sesiniz< cıkmıyo süper online piyasadaki en sağlam en serefli markaadır kullanıyorum ve herkese tavsiye edeyroum adamların günahlarına girmeyin bosuna yazık ayıp

  • M. Gökhan Aktaş

   Sayın superonline çalışanı evet biz doğru biliyoruz. Kotalı interneti kotasız diye satıyor superonline. (Bu sırada bir şirketin şereflisinide ilk defa duyuyorum.)

   TTnet kotalı paketleri ise ayrı isimde satılan “ADİL KULLANIMLI” olanlardır ve isminden anlaşılır. Yani superonline gibi önce kotasız diye satıp sonradan kota getirmez ttnet. Direk satarken kotalıdır. Siz öğrenmişsinizdir umarım superonline çalışanı.

   • Ziyaretçi

    SAYIN TTNET Çİ ARKADAŞIM DİYORUM O ZAMAN.

    SÜPER ONLİNE 50 GB

    TTNET 15 GB

    SÜPER ONLİNE MİNİMUM 10 MBİT HIZDAN 100 MBİT E KADAR HIZ.

    TTNET 8 MBİT E KADAR DERLER AMA 2 MBİT İ GEÇMEZ NEDENSE.

    NEYİN TARTIŞILMASI YAPILIYOR BURADA.

    ÇOCUKLAR BİLE ANLAR SÜPER ONLİNE NİN İYİ OLDUĞUNU.

    MİLLETE KOL GİBİ TELEFON FATURASIDA SİZİN SAYENİZDE GEÇİYOR.

    49 TL 1MBİT İNTERNET 20 TL KONUŞMADIĞIM TELEFON ÜCRETİ.OHH 70 TL GİTTİ.ALDIĞIM HİZMET 1MBİT İNTERNET.YAZIK BE ALDIĞINIZ O KADAR PARA YAZIK.HAKKINI VERİN HİÇ OLMAZSA TTNET Çİ ARKADAŞ…

  • Ziyaretçi

   bizim milletimize teknoloji fazla efendim.hepsi dahil deyil tabi.vereceksin bunlara 1mbit interneti dayayacaksın kol gibi faturayı o zaman bizim milletimiz rahat eder.bende süper online kullanıyorum çok mutluyum iyikide almışım.10 tane sayfa açıyorum arka arkaya banamısın demiyor.şimdiye kadar 1 kere kesilme olmadı.müşteri hizmetlerine ne zaman arasam ulaştım.Allah razı olsun onlardan.

 39. Ziyaretçi

  Yaklaşık 1 yıldır göktürk bölgesinde süperonline , telcom fiber 20 mbit limitsiz kullanıyorum.

  Arkadaşlar bu titan saadet zincirinden ve Türktelekom’un özelleştirilmesinden sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin gördüğü en büyük vurgun.

     1 -) Limitsiz olarak sözleşmeyi yaptım beni kotalı olarak kaydetmişler ilk ödeme ayında 80 lira yerine 130 lira ödetmeye kalktılar. İmzalattıkları o kağıtları öyle bir düzenliyorlar ki sizin imzaladığınız onlarda kalıyor size farklı bir kağıt veriyorlar. Orayada limitsiz veya kotalı diye işaret konmamışsa önünüzde kendileri direk kotalıya işaret koyup limit aştırıp para alıyorlar.

   2-) ilk ayımda 60 mbit bağlantım sonra kalan bütün aylarda 15mbit ile 8 mbit arasında bağlandım

   3-) Şubat ayından beri bazı günlerde günde 20 saat internet yok. Benim bilgisayarım neredeyse 7/24 açıktır sürekli internet kullanırım işim ve okulumdan dolayı ayda 2 hafta internete giremiyorsunuz. Telefon açınca hiç bir sorununuzun olmadığını söylerler göz boyamak için eve ekip gönderirler. Onlarda geri zekalı yerine koyar modeme kablolara felan bakar sanki siz bakamazsınız gibi. Her telefon açışımda internetim düzeliyor telefonu kapadıktan 2sn ile 10 dk arasında tekrar gidiyor. Modemi açıp kapamaktan , kablo takıp çıkarmaktan belinizin ağrıyacağını göz önüne alıp modemi masa üstüne hatta klavye yanına koymanızı öneririm eğer alırsanız. 10 dk da bir koptuğu için sürekli modemi açıp kapamanız gerekiyor.

  • Ziyaretçi

   arkadaşım sıkılırda bu kadarmı sıkılır.atsaydında biraz küçük atsaydı.o kadar kötü yorum duydum ama seninki kadarını ilk defa duyuyorum.sen bence zaten bu hızı bu hizmeti hak etmiyorsun.sen git ttnet ine.1 mbit ile 15 gb kotanı kullan.sana fiber internet fazla kaldıramazsın bu hızı…

 40. Ziyaretçi

  millet maksimum 8mbps ve 15 gb sınırlı internet kullanırken insanlar 100 mbps’e kadar internete 50 gb’lık kota sınırı geliyor diye amma yaygara kopartıyor benim oturduğum yere fiber internet gelsinde varsın 50 gb limitli olsun insanlar niye elindekiyle mutlu olmasını bilmez niye bukadar doyumsuz olur niye başka insaların durumlarını görmezden gelir anlamak güç gerçekten. kotayı kafaya çok takan arkadaşlar biraz daha az oyun film  vb. şeyleri indirsin böylece rahat rahat yetecektir.  kaldıki bu teknolojiyi sizlerden daha çok iseyipte kullanamayan belkide ömrü boyunca hiç kullanamaycak insanlarda var…  sadece kendi açınızdan bakmayın millet….

  • M. Gökhan Aktaş

   Teknoloji gariban edebiyatı ile değil, “hep daha fazlası” diyenler sayesinde ilerler.

   Bunun yanında siz konu hakkında bilgisizsiniz sanırım. 50 GB kota, sınırsız internet kullananlara zorla getirildi. Yani siz konuyu derinlemesine bir inceleyin bence. Çünkü ttnet’in sınırlı/sınırsızı ile superonline’ın sınırlı/sınırsızını karşılaştırmak için yanlış yerdesiniz. Burada superonline’ın neredeyse bütün müşterileri tarafından kabul edilen ve hata olduğu dile getirilen bir uygulamasının yorumlamalarıdır. Yani 50 GB 10 Mbit internet acaba 15 GB 8 Mbit internetten dahamı iyidir tartışması yeri değil.

   • Ziyaretçi

    arkadaşım bunu geri zekalılar bile anlar heralde her zaman 50 gb 10 mbit –15 gb 8 mbit ten iyidir.hatta bu 8 mbit kesinlikle alınamayan bir hızsa.burdaki anlaşılamayan konu.ttnette 15 gb ı bitiremeyen adam kalkıp 50 gb hızı bitirmeye kalkıyor…

 41. Ziyaretçi

  Burada kesinlikle bir karşılaştırma mevcut. Yok diyen feci halde yanılır. Sadece kota karşılaştırması da değil ayrıca.Superonline’a sövecek bi yer bulmuşsunuz altından girip üstünden çıkmışsınız..Ayrıca bu haber doğru mu gerçek mi bir türlü anlayamadım. Ben nisanda bağlattım fiber interneti. İndirme durumumu da hiç kısıtlamadım her ay min 80gb rahat indiriyorum 3 aydır hiç bir hız azalması yaşamadım. Şuraya resim eklense çok rahat da ispatlardım bunu. Öyle birşey varsa allah belalarını versin ama şimdilik ses var görüntü yok gibi duruyor. Hayırlısı

 42. Perişan TTnet Mağduru

  Benim Renkli TTnet Hikayem:

  Istanbul Anadolu yakasında otururken, TTnet ADSL’nin 4Mps-sınırsız paketteydim.  2 yıl boyunca oturduğum Acıbadem’de, Telekom binası gözümün önünde olmasına rağmen asla düzgün hizmet alamadım.

  Geçen sene Avrupa yakasına taşındım ve 8Mps sınırsız pakete geçtim. Her ay 99TL ödüyorum(!)

  Şu an download hızım: 70kb (!!!!)

  Bir sayfa açmak zaman zaman mümkün değil. Lost packet’ten bazen 4-5 kez adrese çomağına basmamı gerektiriyor.  Evdeki kablolar kontrol edildi, splitter’ı 2 kere değiştim. Yüzlerce kez şikayet ettim, kayıtlar yaptılar bilmem ne yaptılar hiç bir halt düzelmedi.

  Yukarıda TTnet’i öven arkadaşlara inanamıyorum. Herhalde sıkı bir siyasi doktrin mevcut.

  TTnet dışında herhangi bir hizmet  sağlayıcıya geçmeyi düşünüyorum. Ancak Superonline’a da epey bir karalama olmuş ve fakat TTnet’e övgüler var.

  Kendi TTnet tecrübeme dayanarak bu övgülere hayret ettim.

  Hah unutmadan bir süre splitter’ı iptal edip evdeki telefonu tamamen devreden çıkardım ona rağmen her ay 27TL fatura geldi. Bu ne dedim. TTnet “efendim paketteymişiniz dedi. Dedim çıkalım paketten. En az 16 TLlik paketi kullanabilirsiniz dedi. Dedim aramıyorum kimseyi. Mecbursunuz diyip bir mahkeme kararını mail attılar. Sabit telefon  hatlarında en az 16Tl’lik pakete geçilebiliniyor diye mahkeme kararı çıkartmışlar. Konuşsan da konuşmasan da 16TL! Ne güzel İstanbul. 

  Bu mu “helal olsun TTnet’e”?

 43. magdur

  merhaba arkadslar ben yaklasık 50 gundur superonlıne kullanıcısıyım dıyecegım ama okadar kullanamadıgım ıcın demek bıraz zor 51566668 musterı numaralı superonlıne musterısıyım bana verılen pakette ılk uc ay ucretsız ınternet olduguydu ılk bır ayı kullandık sonra ınternet gıttı bu gun 20. gunu olmasına ve hergun ısrarla aramama ragmen bu kadar yavas ısleyen bır hızmet gormedım. superonlıne aılesının kendınden utanması gerekırkı 20 gundur bır tane bıle teknık servıs kapımı calmadı ısın tuhaf tarafı bursada oturuyorum ve burası buyuk sehır olmasına ragmen hızmet gelmıyor dusunuyorum ozaman fırma kucuk 🙂 evet bıde ılgınctırkı bızım bulundugumuz bolgede superonlının teknık servıs aracı sabahtan akşama kadar gezınıyor kendılerı ıkı apartman yanımda kalıyor okadar soylememe ragmen duyarsız ve ılgısız olabılıyorlar soyledıklerı ıse bız bu bolgeye bakmıyoruz ıstanbuldan ekıp gelmesı lazım cok guzel hergun aramamız gereken hattınız yuzunden kaç lıralık ınternet kullanıyorduk kaç lıra telefon faturası gelıyor sanırsam superonlıne aılesının ıstanbuldan bursaya gelecek durumu yok bence ben karsılayacagım soz verıyorum sızın yapamadıgınızı yapıp soz verıyorum oyle 7/24 acık dedıgınız 08502220222 numaralı telefonun basına dıktıgınız ınsanlara bence telefonlara bakmamaları ıcın para odenıyor olmalıkı sureklı bırazdan sıze yardımcı olacagızdan baska bısey duymadık ha hakkınızı yemıyeyım bır tane ıyı personelınız var gayet duzgun yalansız bılgı veren her aradıgımda ayrı bır yalan soylemelerı hıc hos degıl yok efendım genel kesıntı dıgerı modemın bozuk 24 saat ıcınde teknık servıs gelecegıde yalan yok oyle bı hızmet oburu bına da hasar var hasar degıl hata var hata bendekı paramla rezıl oluyorumbenden sakın kullanmadıgım ınternetın parasını ıstemeyede kalkmayın geren neyse yaparız ozaman bılgınıze olsun hergun arayıp soylemekle olmuyor gorunce belkı daha duyarlı olabılırsınız

 44. CathLiam

  Merhabalar,

  Öncelikle yaşadıklarınızı erinmeyip bu forumda ya da herhangi bir yerde ilettiğiniz için teşekkür ederim. Bende sabırsızlıkla bekleyenlerdendim. Hatta sitemize ilk geldiklerinde hemen geçecektim. Taşınırsam ne olacak dediğimde kız cevap verememişti. Daha sonrada ilgilenemedim. Ama zaten öncesinde kesinlikle araştırma taraftarıyım. Araştırdım, yazılarınızı gördüm. Kesinlikle düşünmüyorum. Sizlere hukuki olarak hakkınızı bulmanız dileğimi iletir, sayenizde dolandırılmadığım için tekrar teşekkür ederim.

 45. faruk

  Turcell ve superonline hayatta kullanmam. Zihniyet milleti yolunacak kaz zanneden bir zihniyet. DÜnyanın neresiden böyle bir sistem var. Sınırsız verdim diyorsun ama limit koyuyorsun. limit varsa 100mbit versen ne olur. sadece web de gezin diyorsan 512kbit bile yeter. Milleti Göbegini kaşıyan adam olarak gördükleri için bu normal.

  çevremde kimseye tavsiye etmiyorum sizde etmeyin hatta olumsuzluklarını yazınız..müsteri hizmetlerine bile ulasamıyorsun

 46. Ziyaretçi

  bende nisan 2010 dan beri superonline fiber int kullanıcısıyım, simdi adres değiştiriim hemide aynı apartmanda sadece daire değişikliği olacak dedim adamlar bende 100 lira para istiyolar… boğazlarında kalsın…

 47. Ziyaretçi777

  50 gb aşıldığı taktirde en azından hız 1 ve ya 2 mbite a falan düşse kimse o kadar itiraz etmez bence.sonraki günlerde sorunsuzca surf video falan izlenebilir. ama 512 kbit resmen tokatlanmak gibi bir şey.

 48. Ziyaretçi

  Ayda 50gb neyinize yetmio ya. Zaten sizin gibi ‘hep daha fazlası’ zihniyetini, sömürücülük olarak kullanan, normal paylaşım olayını abartıp bundan çıkar sağlayan, rant elde eden, yarım akıl full IQ(!) lu vatandaşlar yüzünden geldi bu sınırlama. Bir türk dünyaya bedel ya hani, işte bu yüzden böylesiniz..

  • Ziyaretçi

   kardeşim ağzına sağlık.50gb a laf atan arkadaşlar bir ay hesaplasa ne kadar kota harcadıklarını ondan sonra görürüm ben onları.4 gb yetermi yetmez mi diye hesap yapan insanlar şimdi 50 gb a yetmez diyor…

 49. Ziyaretçi

  Bir gün evde oturuyorum, kapı çaldı,kapıyı açtım karşımda güler yüzlü bir bayan.Durup duruken Daha konuşmadan İnanın istemiyorum deyip kapıyı kapatıyordum ki.Adanaya yeni süper hızlı internet geldi TT Net artık tarihe karışacak,Hat kurulum modem bedava,İlk 1 Ay bedava 1 ay sonunda beğenirseniz 3 ay daha bedava beğenmezseniz modemi alıp gidiyoruz beş kuruşta almıyoruz,yanında şunu şunu eşantiyon veriyoruz.Durup dururken.Düşündüm güzel kampanya e çekin bari dedim,çektiler…çekmez olalardı.Ama hat çekilirken bu ekibe kardeş ben vardiya üsulü çalışırım ve sürekli yorgunum bu süreleri takip etmem mümkün değil dedim.Biz takip edip sizi bilgilendiririz dediler.Sonra kullanmaya başladık.Ve tabiki zaman geçmiş ve ne arayan var ne soran.Birgün bi baktım 14 gün geçmiş.Bunların genel merkezini aradım kuran ekibin beni uyarırız deyipte uyarmadığını günün bu yüzden geçtiğini anlattım,o kişi işten çıkarıldı siz bir aylık süreyi geçtiniz otomatikman abone olmuşsunuz 3 ay bedava kampanyasından yararlanamazsınız bu ay faturanız başlayacak dediler.Bunda benim suçum ne O zaman ben iptal ettirmek istiyorum deyince 150 lira artı KDV ücreti ödemek zorundasınız dediler.Anlamalıydım bu işte bir sahtekarlık olduğunu.Bimere yazdım tüketici haklarına şikayet ettim şimdide dava açacağım.Bu hizmet değil düpedüz soygunculuk,düpedüz dolandırıcılık.Arkadaşlar sakın kanmayın söyledikleri hep yalan.

  • Ziyaretçi

   kendi işinizi kendiniz takip edecektiniz beyfendi.kurulumcunun işi gücü yok sizin evdeki hatırlayamadığınız tarihi kurulumcu ekip hatırlayacak.elinizde yazılı taahhüt var.1 ay içerisinde müşteri hizmetlerini arayıp bildireceğim diye.

 50. Tuncay

  Öncelikle İyi Günler Forumunuzu Tebrik ederim ve duyarlı yorum yazan arkadaşlarıda.Bende 2Gün Öncesine Kadar TTneti Bırakıp Süperonline ye geçicektim ama güven sorunum vardı açıkcası Türkiye böyle bir haldeyken, çoğu firmaya güvenemiyorsun.Bunun İçin Nolur Nolmaz diye internette araştırıyım dedim.ilk karşıma çıkan site sizinki oldu.Ve Gerçekten Ne Mal Olduklarını anlamış oldum.Napalım artık adsle devam edicez artık biz 10mbyi göremesekte sınırsız olarak çocuklarımız görücek sanırım :).Çok Büyük bir Hatadan Döndürdüğünüz için teşekkür ederim

  • Ziyaretçi

   merhaba.siz bu kafayla giderseniz kusura bakmayın ama teknolojiden mahrum kalırsınız ve şimdiye kadar sizi yeterince ezmişler verdiğiniz paranın hiç bir zaman hakkını almamışsınız bundan sonrada alamazsınız.bence sağa sola bakmak yerine kendiniz bizzat araştırın neyin ne olduğunu ve hesap yapın orası bana ne veriyor burası bana ne verecek.hangisi daha karlı.ondan sonra kararınızı verin.zararın neresinde dönerseniz asıl şimdi kardır.

 51. hakankurt

  daha 10 gün superonline gipon abonesi olarak anlatılanların sadece yağlanmış reklam olduğunu düşünüyorum ben super online sınırsız 10 megabit abonesiyim fakat downloadım 250 kb ı geçmiyor buda 2.5 mb e tekabül ediyor öyle bedavaya ligt tv falanda yok işin garip tarafını http://www.hizinitestet.com gibi sitelerde test yapınca 100 megabit çıkıyor ama ne garipse bu 100 megabit downloadta yok oluyor helede bir sözleşmesini okusanız frank reikardın sözleşmesinde olmayan maddeler var aklınız varsa olmayın arkadaşlar 8 megabitlik sınırsız adsl alın canavar gibi emin olun yalanfiber birde sınırsız diyorlar ama adaletli kullanım deyip 50 gigabyte dan sonra 512 k ya çekiyolar kaçın hemde arkanıza bakmadan.

  • Ziyaretçi

   hocam cevap yazmadan geçemiyorum kusura bakma.şimdiye kadar o

   8 mbit lik hızı kim görmüş bana söylesenize.tutturmuşsunuz bir adil kullanım hakkı.sizin bu 8 mbit dediğiniz sağlayıcının ki ne kadar araştırdınızmı.ben söyleyim araştırmayın,15 gb çünkü.

   bir ara ölçün bir ayda ne kadar kota harcadığınızı ondan sonra hesabınız yapın.

   50 gb mı büyük 15 gb mı?

 52. salim

  arkadaşlar yanlış anlamayın buradaki olanların çoğu kendi hatanızdan dolayı kaynaklanmaktadır (dikkat edin çoğu diyorum hepsi değil)ve araştırıp düşünmeden karar vermek milleti karalamaktır.lafta ve sözde millete dolandırıcı demek çok basittir sizin yaptığınız gibi.

  bir iki örnek vermek istiyorum hepsini cevaplayamayacağım

  süper online ekibi demiş 1 ay kullan beğenirsen 3 ay daha bedava.beğenmez isen çıkarsın hiç bir ücret vermezsin.ama 1 ay içerisinde muhakkak müşteri hizmetlerini arayacaksın.elinde imzalı taahhütte bu yazıyor okumadınmı arkadaşım 4 satır yazı.sonra neymiş ben unuturum teknik servis bana hatırlatsın.o adam nerden hatırlayacak seni günde 40 kişiye kurulum yapıyor takip etsene kendi işini bu kadar cahil olmayın arkadaşlar.imzaladığınız şeyi okuyun araştırın.

  bu arada limitsizde 50 gb sınırı süper onlinenin kararı değildir.bu işlerle uğraşan yasaların çıkarmış olduğu adil kullanım hakkıdır ve süper online ile hiçbir alakası yoktur ve tüm internet sağlayıcılarında bu karar uygulanmaktadır.ki olsa dahi bu karar şu an uygulanmamaktadır.ki hadi uygulandı dedik burada onlarca kişi laf atmış sanki kendileri 50 gb sınırı her ay aşıyorlar. 50gb ne demek bir araştırın ondan sonra yazın.arkadaşlar bu yalanlara dolanlara kanmayın herşeyi araştırıp ondan sonra buraya yorum yazın.

  yine bir örnek veriyorum arkadaş taşınacak ben gittiğim yerde ne yapayım diyor.görevli gittiğiniz yerde kullanabilirsiniz diyor doğru ama kurulum bedelide süper online sitesinde yazıyor kurulum bedeli vardır diye.kimsenin kimseyi dolandırdığı yok.ama insanlarımız 2 sayfa yazıyı okumaktan aciz olduğu için bilmediği bir şeyler ile karşılaşınca kendilerini dolandırılmış gibi hissediyorlar.bir binada 10 kişi ortak internet kullanıyor.o zaman bu dolandırıcılığın alası ve bunu yapanlarda sizlersiniz.Bende evimde süper online kullanıyorum her ay takılı olmadığı halde ev telefonuna 20 tl ödemekten kurtuldum.yılda 240 tl yapar azmı.bu arada unutmadan süper online internet fiyatları yarı yarı düşüktü ve  4gb kotalı 5gb——-8gb kotalı 10gb idi ama sizin savunduğunuz internet sağlayıcılarının açtığı davalar sebebiyle fiyatlar haksız rekabetten dolayı yükseltildi.

  10 mb hızında internetten gayet memnunum…

  saygılarımla

 53. Ziyaretçi

  50gb adil kullanım hakkı sınırı tüm internet sağlayıcıları uygulamak zorunda diye birşey yok arkadaşım. Turk.net 2mbit kotasız ADSL abonesiyim. Eylül ayında 97 GB download yapmışım. Yavaşlama filan da olmadı o ay gayet net hatırlıyorum. Nerde kaldı adil kullanım? Adil kullanım esas budur işte. Turk.net ADSL’e devam…

  • Ziyaretçi

   ttnet te adil kullanım hakkı 15 gb.türk neti in ne kadar bilmiyorum.15 gb tan sonra hızınız düşer.süper online de bu sınır 50gb.50 gb geçtikten sonra üye araştırılır.her hangibir kötü kullanım maksatı taşımıyor ise.50 gb veya 100 gb sınırı diye bir uygulama müşteriye yansıtılmıyor.ama tüm internet sağlayıcılarının maddelerinde adil kullanım hakkı diye belirtmesi gerekiyor.adil kullanım hakkı uygulamalı olarak budur.

 54. alper kalkan

  herkes gibi bende telekom un adsl kullanıcısıydım. izmire taşındım ve süperonline fiber sistemini gördüm apartın girişinde. birincisi ben her zaman sınırsız 8 mb olan tarifesini kullanırım telekomun 49 lira üstüne 20 lira telefon faturası geçirirler. bana gelen fatura 80 lira yaklaşık bu na birde aylık 2,5 lira kurulum ücretide dahil. ve hiçbir zaman 8 mb hız olmaz garanti olmadığı için ne yalan söyleyyeim 3 senedir en fazla 2 mb te ulaşmışımdır. neymiş merkeze uzakmış. istanbulda oturanlar için böyle bir sorun yok ama. aynı tarifeyle benden daha uzun mesafede oturan arkadaşım var 6-7 mb leri görüyorlar. neyse sırf telefon kullanmadığım için 20 lira ücret ödememk için superonline a geçtim bende. şu an 2 hafta oldu hız yine berbat 2 mb leri göremiyorum ödediğim miktar 49 lira olacak .ttnet gibi 80 değil. fakat 10 mb diye süperonline in satması işin kalpazanlık tarafı. Şunu unutmamız gerekiyor piyasadaki tüm şirketlerin alt yapısını telekom sağlıyor yani hiçbirisi telekomdan daha iyi olamaz. fakat telefon bağlama saçmalığı ve bunu min 20 liraya çekmeleri resmen çıldırtıyor insanı. neymiş akşam 7 den sabah 7 ye bedavaymış yerim sizi insanları aptal yerine koymayın. superonline a devam taaki telefon zorunluluğu kalkana kadar. fakat telekomda çalışa arkadaşım var söyledeği laf şu yılbaşından itibaren telefon zorunluluğu kalkacak fakat fiyatlar yükselecek.

  ALIN BURDAN YAKIN 🙁

  • salim kalay

   süper online 2 haftadır kullanıyorsunuz ve hızınız 2mp demişsiniz.bende kullanıyorum ve fiber optik üzerinde en az 9.80 mp görüyor.oda wifi kullandığım halde olmasa 11-12 mp hızı göreceğim.siz bence müşteri hizmetlerini arayın sorununuzu bildirin.bu arada pc nizdede sorun olabilir.

   • Furkan Küçük

    Hocam öyle bir şey söyledin ki tamamen MANTIKSIZ. Biraz ağır geldiyse kusura bakmayın ama WIRELESS (Wi Fi farklı bir şey için kullanılır) modemin doğal hızının limitlenmiş halidir ve genelde 54.4 mbit e kadar (mp değil mbit) destekler. 54.4 mbite kadar hızları eğer sinyal gücünüz zayıf değilse tam olarak alabilirsiniz. Yani kablolu olsa yine 9.80 olurdu. 

   • Ziyaretçi

    mantıksız dediğiniz olaya örnek vereyim.

    süper online 50 mega bit hız verdiği evde wifi adaptörü ile görülen hız 10 mega bit.

    aynı modemde kabloyla görülen hız 49 mega bit.

    wifi adaptörünün ise desteklediği hız 150 megabit.

    ama bunlar lafta sözde ve yazıda kalan rakamlar.adabtörlerin çoğu hatta geneli 10 mega bit e kadar destekliyor…

    kablo yerine wifi adabtörü kullanılıyorsa hızı önemli ölçüde etkiliyor…

  • Ziyaretçi

   merhaba yazını dikkatle okudum.bende süper online kullanıcısıyım fiber optik üzerinden kullanıyorum.

   (Şunu unutmamız gerekiyor piyasadaki tüm şirketlerin alt yapısını telekom sağlıyor yani hiçbirisi telekomdan daha iyi olamaz)

   sözü sizden alıntıdır ve yanlış anlaşılmadır.süper online fiber optik üzerinde kendi alt yapısını kurdu.yani türk telekomla alakası yok.zaten diğer internetlerdende en az 10 kat daha hızlı olmasının sebebi bu.kendi alt yapısı kurulu.hızınızın şu anda düşük olmasının sebebini müşteri hizmetlerini arayıp bildirseniz sanırım yardımcı olabilirler.muhakkak bir hata vardır.

 55. Ziyaretçi

  Sözle söyleyince 50gb sanki okadar az ki bakın halkımızın mağduriyetine aman tanrım! Küçük bir hesap yapalım. Tanesi 700mb tan yaklaşık 71 film eder. 1 ayda günde 2 bazı günler 3 tane, hiç fena değil. Tanesi 60mb tan 833 tane müzik albümü eder. ayda 49 liraya hiç te fena değil. Tanesi 10mbtan 5000 mp3 dosyası, sadece 1 ayda, waow! Tanesi 10gb tan 5 tane full oyun indirirsin ki ‘normal’ bir bireysel kullanıcıya haydi haydi yeter. Tabi bunlar evinde oturan, en az 8 saat internet kullanan, download sayısı baya bir fazla olan biri için geçerli. Rakamlar kullanıma göre biraz oynayabilir. Bundan daha fazlasını istiyorsanız, başka işler çeviriyorsunuz demektir. Ve ticarete döküyorsanız işi, bedelini ödemek zorundasınız. Siz yapmıyorsunuzdur genelleme yapmıyorum ama bundan para kazananla, para kazanmayanı ayrı tutmak gerekir. Haksızlık kavramını bir de bu yönden düşünün, bencilliği ve aç gözlülüğü bırakın derim. Superonline’ı da savunmuyorum ama bütün bu yaygara yukarda belirttiğim miktarlar içinse saçmalamaktan vazgeçin derim!

  • M. Gökhan Aktaş

   Bakıyorumda bir kaç gündür bu haberin altında ki yorumlar hareketlendi. Anladığım kadarı ile bir kaç tane superonline çalışanı kendi firmalarının reklmanı yapmak için buralarda geziniyor.

   Şimdi yukarıdaki ziyaretçiye cevap yazayım. Matematik yeteneğinizi internetten 50 Gb kota ile neler yapabılabilineceğine harcayacağınıza, neden kotaya muhtaç olmak iyidir isimli bir blog hazırlayın bence. Çünkü şu saçma kota tutsaklığını haklı çıkarmak için elinden geleni yapmışsın. Peki neden? Ya superonline çalışasınızın, ya da fiberoptik kullanamayan ttnet kullanıcısısın? Sebep bilinmez ama neden insanların sınırlandırılmasını haklı çıkarmak için 2 paragraf yazı yazarsın?

   Bunun yanında bu haberin başlığı şudur: Superonline Fiber İnternet Limitsiz Bağlantısına Sınır Getirdi

   Yani bu ne demek? Superonline “SINIRSIZ” diye sattığı internetine sonradan “SINIR” getirdi. Ve üzerine haberin yayınlandığı anda 50 gb kotalı internetini “GERÇEK SINIRSIZ” internet diye satıyordu. Şimdi bu konudan şikayetçi olmak, matematik kafasını kullanacak yetenekte birisi için neden ters bir durum oluyor? Demekki burada dolaşan bir çalışan var.

   Bu sırada madem matematik kullanıyoruz. O zaman 50 gb kotanın 10 Mbps hızında internete bağlanan bir kullanıcının 13 saatlik indirme eylemi ile doldurabileceğini de hesaplayalım. Ve madem korsan download yapıyorsun ziyaretçi, o zaman artık 720p ve 1080p film indirildiğinide iyi bilirsin. Bu dosyalarda 4 Gb’dan başlayıp 15-20 gb’a (max 50 Gb film başı) kadar çıkabilmektedir. Yani ortalama 5 filmde kota doluyor. Haftada 1,25 film aman ne harika! Tabi bunun yanında senin dediğin korsan oyunları o ay kimse çekemiyor yada internetten satın alamıyor.

    


   • Ziyaretçi

    Öncelikle, her karşı görüş bildirene ‘Superonline çalışanı’ etiketini yapıştırıyorsunuz, onu yapıştırmazsanız ciğere mundar diyen kedi sıfatı yapıştırıyorsunuz. Ya da superonline kullanan yorumcular ‘salak’ -ki sizin yorumlarınızdan bu anlaşılıyor- kullanmayan ‘bilinçli tüketici’ yorumlarınız da cabası. Bu huyunuzdan vazgeçmelisiniz bence, insanları bir kalıba sokmanız gerekmez. Süperonline kullanıyorum, bunu illaki belirtmem gerektiğini keşke yazınıza ekleseydiniz. Çok şükür çalışanı da değilim. Ayrıca ‘korsan download yapıyorsun’ cümlesini de pek sağlıklı bir tümevarım olarak göremedim açıkçası. Bütün yazdıklarımdan çıkardığınız sonuç bu mu yani? Tebrik ederim sizi.

    Şimdi 2 paragraf yazıma gelince, evet kesinlikle haklı çıkarmak durumundayım. Çünkü konumuz insan olunca ve bu insan 10mbit hızı gördüğünde kendinden geçercesine indirme yapacağından, bu hızı sadece internette rahatça ve takılmadan gezinmek amacıyla asla ve asla kullanmayacağından, asla az ile yetinmeyeceğinden sınırlama gayet doğal ve yerindedir. Ne zaman nefsi doyar -ki neredeyse imkansız- o zaman sınırlama da kalkar. Cevabınızda da bunu kanıtladınız zaten. Bluray izlemek isteyen gidip satın alabilir, illaki herşeyi internetten bekliyorsa ve lükse kaçıyorsa ozaman full sınırsız tarifeyi alabilir. Ama şu ülkede şu paraya bluray film, Allah’tan belasını istemek olur. 5tane indirilebildiği için şükredilmeli. Yukarılarda bir arkadaş demiş: Burası Türkiye diye ve gayette haklı. Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

    Ha superonline kazık atmıyor mu atıyor. Zaten onda hemfikiriz. Ama 50gb için çıkarılan yaygara gereksiz, ben bunu kanıtladığımı düşünüyorum. Yine siz yukarıda ‘ Teknoloji gariban edebiyatı ile değil, “hep daha fazlası” diyenler sayesinde ilerler’ demişsiniz. Keşke teknolojiyi bizim ülkemiz, bizim insanlarımız ilerletse. Ama böyle bişey mümkün olamayacağı için ‘zoraki gariban’ olarak devam etmek zorundayız. Yorumlara saldırmadan önce en az 1 kez daha düşünün bence….

   • M. Gökhan Aktaş

    En az sizin iki kere düşündüğünüz kadar düşünüyorum ki bu haberi yapıyorum. Bunu yanında hala 50 Gb kota yetmezmi gibi garip soruları ortaya atıyorsunuz. Neden buraya yazıyorsunuz bunu? Altına yazdığınız haberin içeriği “superonline sınırsız internetine sınırt getirdi” dir. Yani superonline sınırsız diye insanlara sattığı internete sınır getirdi. Ee burdan hala şükür edebilyatı yola çıkmak nedir? Şükret ki en azından evine sıcak aş, kuru bir ekmek azda olsa internet giriyor. Bumudur?

    Siz nesiniz allah aşkına? Hala insanların nefsini kotalarla, sınırlamalarla dizginlenmesi gerektiğine inanıyorsunuz! Bu zihniyetteki bir konuşmayı zaten bu sitede değilk, “ortaçağ avrupasının karanlık zamanlarında kiliselerin insanları, elindeki şeye şükredip daha çoğunu isterse tanrının onu cezalandırması yöntemiyle korkuttuğu” konulu bir site bulup orda tartışalım. Komik aslında.. İnsanların nefsi tükenmez, o yüzden kota getirelim:)

    Bu sırada bende superonline fiberoptik internet kullanıyorum. Bunuda yazdım burada. Yani sizin söyleminizle kendimi salak yerine koyuyorum. Sırf haklı olmak için yada bende birşeyler biliyorum diyebilmek için, buraya gelip keskin yorumlar yazmak niye? Niye şunu diyemiyorsunuz: “Evet, superonline sınırsız internetine sınır getirdi. Yine bir Türkiye gerçeği. Yurtdışından ilk ithal ettiğimiz şeyler bizi ilerletecek uygulama/teknolojiler değil, yine ve yine bir sınırlama örneği.” Bkz. sigara yasakları. Hiçbir insan hakkını geliştiren uygulama, bu sigara yasağı kadar hızlı uygulamaya sokulmadı. Neden? Neden hala eylem yapmak isteyen öğrenciler polis tarafından dayak yiyebilirken, Türk’ün bir geleneği olan sigara+nargile+kahve kültürü yasaklanıyor?

    Çünkü biz yasakçı zihniyeti seviyoruz! Örnek:

   • Ahmet Sandal

    Sayın ( Ziyaretçi (denetimsiz) tarafından 08 Aralık 2010 tarihinde gönderildi.)

    Para karşılığında alınan bir mal ya da hizmetin “şükür”ü; burası Türkiye’si olmaz dostum. 

    Ha diyorsan ki “ben başkalarının gölgesinde yaşamaktan memnunum…” o zaman evet gerçekten de sana: “… burası Türkiye!” 

     

    Benim “Türkiyem” hak ve sorumlulukların karşılıklı olduğu bir Türkiye. Superonline ile “sınırsız” diye anlaştıysam “sınırsız”dır bu. İster 1 kb kullanırım ister 10 tb… kime ne; sana ne?

     

    Ay sonunda faturamı ödemem gerektiğinde bazen 5 lira bazen 49 lira mı ödüyorum ben? Ya da superonline’a telefon açıp “ben artık ödediğim parayı adil bulmuyorum onun için bundan böyle 25 tl ödeyeceğim” diyebiliyor muyum? Diyemem; saçma…

     

    Ortada bir hukuksuzluk var, onu savunuyorsun… neyi savunduğun bile belli değil…

     

    O zaman emniyet şeridinden gidenleri de savun, ramazanda pide sırası beklerken sıraya girmeden öne geçenleri de savun, akbil gişesinde önüne geçenleri, banka sırasında önüne geçenleri… de savun. Çünkü hepsinin kendine göre bir “burası Türkiye” leri var.

     

    Evet “Burası Türkiye” ama senin gibiler yüzünden “Burası Türkiye.” Bir hakkın gasbını ayıplayacağına haklı çıkarmaya çalışmışsın. 

    Bir kez daha ve sonsuza dek “Burası Türkiye… ama sizin yaşadığınız gibi değil; benim hayat ettiğim gibi olacak bir Türkiye”

   • Ziyaretçi

    Birincisi, kim olduğumu nasıl olduğumu bilmeden yargılama hakkı sana nerden verildi bunu bana söylermisin? Neyi savunduğum belli hatta neyi savunmadığım bile belli ama sen siz bunu görmekte aşırı derecede zorluk çekiyorsunuz. Benim gibiler nasılmış arkadaşım bunu bana söyle. Burda bana kimin hakkını savunuyorsun senin ‘ülkenin’ mi? Ayrıca ne hakkından bahsediyorsun fiber internet hakkı mı? Madem öyle milyonlarca aç insan işsiz insan geziyor dışarda sen burda gelmiş sanki sana zorla fiber internet bağlamış adamların kazıklarından bahsediyorsun, az indiriyorum kısıtlıyorlar beni diye bağırıp çağırıyorsun , bu mu senin ülken! Senin hak ve özgürlüklerden bahsetmeye benim kadar hakkın yok şu yazdığından sonra! Herkesi savunurum burası ister sev ister sevme benim de ülkem arkadaşım! Yeri gelir seni de savunurum ama tutupta ..ktan bir firmanın tekelinde olan bişeyi aman efendim neden böyle yaptılar diye hak hukuk tartışmasına girmen kadar saçma bir durum yok. İkincisi, Burası Türkiye dediysem senin ya da kendimin milli duygularından bahsetmiyorum. Bana tutmuş kapitalist bir ülkede kapitalist bir şirketi şurda sayıp sövsende değişmeyecek şeyleri tartışıp duruyorsunuz.  Sen buraya yazınca da olayın hiçbir tarafı değişmiyor. Sana kimse zorla imza attırmıyor, ozaman atma kardeşim, takmışsınız bir yok sınır var aman ne anladım ben bu hızdan. Oldu ya adam benden 100kat daha fazla download yapsın, onları çıkarsın piyasada pazarlasın, interneti bedavaya getirsin, üstüne cebine para kalsın..Bunu ağzından duydum insanların ben bizzat! Burda nerde hak hukuk eşitlik özgürlük bana bunu açıklarmısın! Beni şirketin çıkarı rantı vs.  zerre kadar ilgilendirmiyor, ben kullanıyorum sen kullanıosun ben tepkimi göstersem başkası kullanıcak o para illaki heriflerin cebine girecek! Yazdıklarımı ya hiç anlamıyorsunuz, ya anlamak işinize gelmio ya da içinden 5 kelimeyle bana burda destanlar yazıosunuz. Bana aynı fiyatla başka şirketlerin kağnı hızındaki internetinden bahsetmiosunuz da getirilen sınırın kimler yüzünden ne için getirildiğinden bahsetmiosunuz da tek düşündüğünüz kendi çıkarınız, kendi mağduriyetiniz. Kim ki şuan şu ülkede gerçekten yaşantısından full memnun ise o kesinlikle bu ülkeyi zerre kadar sevmio demektir. İşte bu yüzden gerçeklerle değilde hayallerle yaşıyosunuz. Gerçek yüzünüze vurulduğunda görmezden gelirsiniz. Kusura bakmayın sizi tatlı uykunuzdan uyandırdım sanırım.

    Ve sayın Gökhan Aktaş, yasakları kimse sevmez. Sadece verilen yasağı eleştirip durur. Kendi açısından düşünür hep çünkü. Tekrar ve tekrar söylüyorum, ben burda yapılanın doğruluğunu savunmuyorum, kısıtlanmak benim de hoşuma gitmiyor. Ama ben 2 senelik taahhütname imzalamış biri olarak, artık geri dönüşü olamayacak bir konuda şukadar tartışmanın yersiz olduğunu söylüyorum. Bu sınırlamaya sebep olanların  sivri zekalı insanların var olduğunu ve buna hergün lanet okuduğumu anlatmak istiyorum! Tepkimi sürekli yanlış anlamakta  ısrar ediyorsunuz. Neyse artık bunlar yazacaklarımın son sınırı. Bunun da üstüne yine tepkiler gelicek eminim ki ama tamamen bilinçsiz değilim ve sanılanın aksine aslında söyleyemediğimi düşündüğünüz şeyi söylüyorum. Yukardaki arkadaşın tekrarlayıp durduğu kelimemim de tam olarak anlamı bu aslında!

   • M. Gökhan Aktaş

    İşsizlik olan bir ülkede, satın aldığın hizmeti eleştirmek yasak mı? Neden çünkü aç ve işsiz insanlar var, terör var. O zaman herşet dursun! Hepimiz birden bundan sonra hiçbirşeyi eleştrip ileri götürmeyelim. Çünkü işsizlik var.

    Bu paragraftan  sonra, “Türkiye’de bulduğunuza dua edin” ve “Yasaklar normaldir” mantığına dayanan ilk mesajınızdan sonra, bu ülkede herşeyden memnun olan bu ülkeyi sevmiyordur demeniz ilginç. Neden? Çünkü ben kendi adıma tutarlı davranmaya devam ettikçe siz bağrışlarınızda kendi çelişkinizi yaratacaksınız.

    Ben aslında insanların satın aldığı ve imzalarkan “SINIRSIZ” ismini görüpde kimsenin başına silah dayamadan satın aldığı hemde iki senelik taahhüt olan hizmetin, aksine sınırlı bir hizmet olduğunu bu haber sayesinde bilmeyenlere duyurdum. E konuda 50 GB yetermiye geldi. O 50 GB yetermi konusuna hiç girmedim. Konu bize “SINIRSIZ” diye satılan hizmeyin adil kullanımlı yani bir çeşit sınırlı olmasıdır. E siz ne diyorsunuz? “Başına silah mı dayadılarda aldın bunu” diyorsunuz. Yani ben iki senelik taahhüt altına girmeden muhtemelende siz dahil birçok insanı bilgilendirdim. A teşekkür etmeyin, rica ederim görevim(!).

    Bunun yanında tartışmaya ben de kendi adıma son verirken, önceki yazdığım yorumdan sonra bana “Senin hak ve özgürlüklerden bahsetmeye benim kadar hakkın yok şu yazdığından sonra!” diyerek hak ve özgürlüklerimi kısıtladığınız için teşekkür etmek isterim. Ha ben burada haber yaparken sizin gibi bu hizmeti kullanan insanları düşündüm. Ne bileyim bilgilendirmenin kullanıcıları kızdıracağını. Yoksa tüketici haklarının bana verdiği haklarla, superonline’ın iki yıllık imzalattığı taahhütnameyi nasıl iptal ettirdiğimi ve tek taraflı sözleşmemi, superonline fırmasının kendi tarafınca sözleşmeyi bozmasına dayanarak iptal ettiğimi, insanlara anlatmamalıydım. bkz adil kullanım ile gelen 50 gb kota

    A bu sırada son söz olarak şunu soliyim. şu an ayda 49 lira para verip, taahhüt vermeden, modem hediyeli, üç ay bedava ve üstüne üstlük adil kullanımsız (yani pro pakete denk gelir) superonline 10 mbps fiber internetini kullanıyorum. Nasıl mı? Hakkımı aradım ve sesimi çıkardım karşılığında da superonline bana bu hizmeti teklif etti.

   • Ziyaretçi

    Size yazdığım isminizden sonraki kısım. Oradan önceki bilip bilmeden bana saldıran arkadaşaydı. Keşke her cümleme aynı şekilde cvp verseniz, aralardan seçmeseniz!

   • Ziyaretçi

    ARKADAŞIM BOŞU BOŞUNA KENDİNİ O KADAR YORDUN VE BU KADAR GEREKSİZ YAZI YAZARAK KENDİ HAYATINDAN VAKTİNİ ÇALDIN.100LERCE İNSAN 50 GB KOTANIN KAT KAT ÜZERİNE ÇIKIYOR.BİR TANESİDE ÇIKSIN VE SÖYLESİN BENDEN KOTA AŞIMI ÜCRETİ ALDILAR DİYE.ÇIKMAZ.. ÇIKMAZ ÇÜNKÜ YOK.SEN EN GÜZELİ KULLAN 10MBPS HIZINDAKİ SÜPER ONLİNE Yİ.HIZIN TADINI ÇIKARMAYA BAK.SÜPER ONLİNE YE SANA BU HİZMETİ VERDİĞİ İÇİNDE TEŞEKÜR ETMEYİ UNUTMA BENCE.

    BENİM PARAM SAĞA SOLA ELİN GAVURUNA GİDECEĞİNE TÜRK E GİTSİN YETER.ÇÜNKÜ O PARA DÖNER DOLAŞIR YİNE BENİ BULUR.AMA ELİN GAVURUNA GİDEN PARA ARTIK GİTMİŞTİR.MİLLİ KAYIP BUNLAR YAZIK GÜNAH…

   • Ziyaretçi

    süper online fiber optik kullanıcısıyım.internetim hızlı olduğu için sürekli doenload yapıyorum.son 1 aydır yaklaşık 1.5 ile 5 gb arası 15 den fazla oyun indirdim.5tane kadar film ve 10 tane kadar yüksek kapasiteli program indirdim.normalde bunlar fazlasıyla 50 gb kotayı geçiyor.ama benim faturam hala 49 tl.buda demek oluyorki 50 gb sınırı denen bir şey var ama uygulanmıyor.müşteri hizmetlerini ararsanız size açıklayacaktır…geçenlerde bir polis arkadaşım 5 tane ps3 oyunu indirdi ve bu oyunların 1 tanesinin kapasitesinin 38 gb olduğunu söyledi ama fatura hala aynı fatura.saygılarımla aklınızda bulunsun…

   • Ziyaretçi

    Fatura değişmiyor zaten, hız değişiyor. Kota değil bu sadece sınırlama..

   • Ziyaretçi

    evet doğru söylüyorsunuz ama uygulama olarak hızda sabit. yani düşmüyor.müşteri hizmetleri ile görüştüğümde download larda herhangibir kötü maksatlı kullanım yoksa hız yine aynı sabit.

 56. Ahmet Sandal

  Arkadaşım, sevgili Gökhan Aktaş vermiş zaten cevabını. Sürekli kendinle çelişkidesin… Ben hakkımı aradım, telekomünikasyon sektöründe tüketici hakları yasasını aradım buldum. Hakkım olduğunu söyleyip sözleşmeyi iptal ettirdim.

  Sonra da ver elini 3G. Aylık kullanımım 10 tl bile olmuyor.

  Sonra kendileri arayıp aynen Gökhan’a teklif ettikleri gibi bana da teklifte bulundular… 3 ay taahhütsüz, şartsız koşulsuz bedava diye. “üç ay sonra iptal etmek üzere gelin bağlayın” dedim; ve bağlattım.

  Benim derdim kota değil “anlaşma imzalanıyor, anlaşma koşulları tek taraflı olarak değiştiriliyor.”

   

   

 57. haylahop

  selamlar.. fiber kablo döşeme işini superonline taşeron firmalara yaptırıyor, ve kendisi satıp pazarlıyor.. yani ikinci yada 3. bir rakibi yok, yani istediği gibi müşteriye istediği tarzda fantezi ve zevk vermeyen tecavüz şeklinde girişimde bulunabilir.. Adil kullanım kotası, adil olduğu için değil, sürekli artan müşteri portföyünün kullandığı bant hızını dizginlemek için verilmiş bir isim ve yine bir tecavüz olayı.. 2 katı parayı veriyorsan adil kullanım yerine Gerçek ve Adil kullanım kotasına geçmiş oluyorsunuz. Bu sadece bir pazarlama taktiğidir. Ticarette ne onur ne gurur nede halsiyet olur, tek gerçeklik müşterinin cebindeki parayı yarım hizmet vaadi ile tırtıklamaktır.. Burası Türkiye, bu millet semerin en güzelini hak ediyor.. telekomu israile garanti li kazanç sözleşmesi ile sattılar.. yahudiye kıyak yapan bir ülkenin başı, başlıktan yoksun ise, halkına teçavüz haktır.

 58. MsTf

  ARKADAŞLAR YORUMLARI SONUNA KADAR OKUYAMADIM AMA GENEL ŞİKAYET ADİL KULLANIM HAKKININ 50 gb OLMASI.. BU ESKİDEN SUPERONLIN I KAPSAMIODU.. 15 NİSANDA BTK BU KURALI KOYDU.. AMA 15 NİSANDAN ÖNCE ANLAŞMASI OLANLARI ETKİLEMİYO.AMA DÜŞÜNCEK OLURSANIZ TTNET BU YIL 25 gb YAPTI.. AYRICA SUPERONLINE SİTESİNDEDE 512 YE DÜŞTÜĞÜ YAZIYOR AMA BEN 2-3 TEN AŞAĞI DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEDİM.. GAYET MEMNUNUM TAWSİYE EDERİM.. HÇ Bİ ŞİRKET 10MBPS İNTERNETİ 49 LİRAYA WERMİYO.. AYRICA HERHANGİ Bİ ARIZA DURUMUNDA 24 SAAT İÇİNDE TEKNİK EKİP YÖNLENDİRMELERİDE ÇOK İYİ

 59. Ziyaretçi2121

  Öncelikle internetle sık haşır neşir olan biri olarak bu adil kullanım kotasını BTK isimli devlet büyüklerimizden oluşan kurumun getirdiğini tekrar hatırlatırım.Yani BTK her şirkete , daha doğrusu tüm servis sağlayıcılara adil kullanım kotası uygulamasını zorunlu kılmıştır.Yani siz ttnetten de biri adsl den de koçnettende superonline danda nerden bağlanırsanız bağlanın şirketler bu kotayı kullanıcılara uygulamak zorundadır.Bunu bildiğimiz taktirde bu yazının başında yazılan ve ona ilişkin yazılmış olan tüm yorumların hiçbir değeri kalmayacaktır.Ama bunu bilen biri olarak bu konuda ben BTK ya sonuna kadar kızıyorum.Hatta hergün kulaklarını çınlatıyorum.Yani söylemek istediğim böyle bir forumda nasıl böyle kulaktan duyma bilgilerle yok kotayı düşürüolar yok adil kullanım kotası uyguluyorlar gibi bilgi eksikliğinden kaynaklı yanlış yazılar yazılabilinior bunu anlamlandıramıyorum.Ben hayatım boyunca internetin ilk çıktığı zamanlardan bu yana veezy netten tutun da ixirden devam edip ttnet kablonet ve şimdide superonline fiber kullanan bir kullanıcı olarak bugüne kadar en iyi aldığım hizmetin fiber olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Superonline a herhangi bir bağlılığım yok ileride ttnet daha ucuz bi fiber altyapı uygular daha kaliteli olur ttnet kullanırım.Fakat şuanda Telefon hattına sabit ücret ödemeden ve teknoloji /hız döngüsünde en yüksek imkanları sunan hizmet süperonline fiber internet, adsl fiyatıyla aynı, yukarıdaki kullanan (gerçekten kullanan) arkadaşların da memnun olduğu gibi gayet memnunum, Eğer bölgenizde altyapı anlamında destek varsa , kesinlikle hatta şidddetle tavsiye ederim. !!!!bide küçük bi ricam birşeyleri yazmadan önce biraz araştıralım derim…. 🙂

  • M. Gökhan Aktaş

   Peki, neden adil kullanım olmayan paketler satyılıyor (Superonline’ın Pro paketi)?
   Siteden alıntı yapayım:

   “*ProPaket 15 Nisan 2010 tarihinden itibaren geçerli olup Adil Kullanım Koşullarına dahil değildir.”

   Onlara BTK dokunamıyor mu? Yoksa superonline bunları 2-3 katı daha yüksek fiyatlara satabildiği için mi adil kullanıma dahil değilller?

   Araştıramadık mesela siz kaynağınızı gösterinde buraya yanlış bilgiler yazan insanlar da bilgilensin. Hangi haber yada hangi yasaymış bu BTK’nın ISS’lere adil kullanım kotası uygulayacaksın dediği? Bizi bilgilendirirseniz bu kadar yanlış bilen insanıda bilgilendirmiş ve yaptığımız bunca yanlış yorumu bir kalemde siliverelim.

   Bu sırada benim evimede BTK uğramıyor sanırım. Çünkü benimde internetimde adil kullanım uygulanmıyor ne hikmetse. Superonline bana adil kullanım uygulamayacağını söyledi, çünkü öyle bir kampanya yapmışlar. Yani adil kullanım olmayan internet verebiliyorlarmış.

 60. Ziyaretçi

  arkadaşlar peki ben superonline adsl 1 mb sınırsız paketini kullanıyorum
  10 mb fiber sınırsıza geçmek istesem kurulum ücreti ödüyor muyum?
  bilen biri var mı yardımcı olursanız sevinirim…

  • M. Gökhan Aktaş

   10 Mbps olan internet fiberoptik hatlar üzerinden sağlanıyor. Yani sizin kullandığınız telefon hattı üzerinden sağlanan ADSL teknolojisinden farklı. Sizde 10 Mbps hızında fiberoptik internet kullanmak istiyorsanız; evinizin olduğu bölgede fiberoptik internet hizmetinin kullanıcıya sunuluyor olması gerekir.

   Eğer evinizin olduğu bölgede yada apartman dairenizde fiberoptik internet var ise; superonline’ın iki yıllık sözleşmesini imzaladığınızı varsayarsak, fiber modem (bu modem şart) ve kurulum ücreti alınmıyordu en son.

 61. Alpay

  Bende yeni 10 mbit fibere abone oldum.2 gündür kullanıyorum ve çok memnunum.50 gb lik kota bana yeterde artar bile.O yüzden çok kafaya takmıyorum bunu.Hız testleri sonuçları mükemmel,download hızı harika.Online oyunlardaki performansı çok iyi.TTNet’de kullandım Uydunet’te kullandım.İkiside beni verdikleri hizmet açısından sürüm sürüm süründürdüler.Umarım bu güzellikler kalıcı olur.Arkasında Turkcell olması aslında beni biraz rahatlatıyor.Ha çok mu seviyorum Turkcell’i yoo.Ama yinede sektörünün önde gelen firması bana göre.

 62. ekrer

  ben de 10 mbit superonline abonesi oldum. hiz cok iyi. torrent ile saniyede 1 MB yada 1.2 MB ile indiriyorum. yani bazen 10 mbit in uzerine bile cikiyor. size bir sey sorucam. superonline online islem merkezinden kotaya bakilabiilyor degil mi. peki orada girilen sitelere de bakilabiliyor mu. sanirim 3 aylik bir gecmis tutuluyor diye biliyorum. dogru mudur acaba?

 63. Ziyaretçi

  bunların ALLAH BELASINI VERSİN…BUNLARDAN BİLGİSAYAR ALDIM ALMAZ OLAYDIM.24 AY TAAHHÜT İPTAL TEK SEFERDE PARALARINI İSTİYORLAR AMA VERMEM TESLİMATI BAŞKASINA YAPMIŞLAR İMZA BENİM DEİL.ŞİMDİ BEN BUNLARA ÇAKAYIM DA O BİLGİSAYARI BİRKAÇ KİŞİNİN ACISI EN AZINDAN ÇIKSIN BUNLARDAN…

 64. Erdem Ekin

  Merhabalar,

  Ben Superonline firmasından Erdem,

  Bütün yorumları irdeleyip analiz etme şansı bulamadım fakat, Bir kez daha Aziz Nesin’in Türk milletinin %70’i salaktır sözünü doğrulamış oldum…

  Türkiye’de biliyor musunuz bilmem ama Rekabet Kurulu denen bir kurul vardır. Bu kurulun aldığı kararlardan yola çıkılarak bu tip değişiklikler yapılır yada yapılmış gibi yapılır 🙂

  Örneklendirmek gerekirse, Superonline firmasında ev telefonu kullanıcıları için sözleşmede 4,99’luk bir sabit ücret bedeli mevcut. Ama isteniliyor mu ? Hayır 🙂

  İnternet Kullanıcıları için 50 GB’dan sonra hız düşürülür yazılmış. Peki ya hızı düşen var mı 🙂 Ben evimde 10 Mbit Sınırsız paket kullanıyorum. Bırakın 50 GB veri alışverişini nereden baksanız 1 TB’a yaklaşıyorum BluRay filmler sağolsun. Ama bağlantı hızım hiç yavaşlamadı…

  Size söyleyeceğim şudur; Yazılan herşeyi ciddiye almayın. Tamam bunlar yazılıyor ama yapılıyor mu diye bir araştırın ondan sonra cümle kurmaya başlayın 🙂

 65. Ziyaretçi

  arkadaşlar bende süper online mağdurumuyum acaba, beni bilgilendirirseniz çok teşekkürederim.bende mayıs ayında evimin kapısına gelen kişiler tarafından kandırıldım yani bana birsürü hizmetten bahsettiler ve bende kabul ettim ve ben evde yokken bu kişiler evime gelerek ttnet hattımı bozarak ve telekoma ait hattımı bozarak ,odanın duvarını delerek tesisatı çekip gitmişler tabiki benim adımın altında babamın imzası olarak yani ben evde yokken oluyor bu olaylar.fakat tesisatıçeken kişiler biz yarın gelip hattınızı açacağız demişler şu an tam 1hafta oldu kimse gelmedi modem ve tesisat hala bende apartmandaki komşular ise şuan işlerin normal gittiğini düşünüyorlar çünkü daha o gün onların hatları açılmış süper online olarak ben bu olaydan dolayı aramadığım yer kalmadı müşteriş hizmetleri başta olmak üzere zaten müşteri hizmetleri bile size hat verilmeden nasıl modem falan bırakılabilir diye söylediler.şu an bana tesisatı çeken kişilerin firmasını buldum, yani telefonunu, sürekli kaçıyorlar benden her aradığımda farklı yalan, işin başında iken söyledim ben süper online falan istemiyorum dedim bu karşılaştıklrım karşısın da gelip alın benden bu modeminizi falan dedim cevap yok hala bekliyorum yani şimdi düşünüyorum beni abone yapmışlarmıdır, yapmış iseler ben bu işin daha başında karşılaştığım böyle vurdum duymazlıktan dolayı süper online abonesi olmak istemiyorum . şimdi ne yapmam gerekir arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkürler

 66. Ziyaretçi

  sen öyle san sen fiber interneti, adsl ile bir mi tutuyorsun? fiber internet bambaşka bir şey ayrıca hızın düştüğü filanda yok (ışık hızında internet) superonline’ın sitesine gir bak adsl’den 20 kat hızlı Fiber internet Yazısını göreceksin.Onu okumanı tavsiye ederim.Önce bildiğin şeyin doğrulundan emin ol sonra konuş.superonline süper tabi yıllardır ttnet sizi adsl de kazıkladı.hızı düşük ücreti yüksek.ttnet gibi şirketler sömürdü sizin gibileri.Avrupadaki internet bizimkinden çok çok daha hızlı ve ücreti az.internetin bedava olduğu ülkeler bile var avrupada.siz bu kafa ile giderseniz türkiye yerinde saymaya devam eder.

 67. Ziyaretçi

  1.suanda ttnet kullanıcısıyım ve hergün ttnete küfür ediyorum boyle bişe olabilirmi kotayı geçmemiş oldugum halde hızım 1mbit altında arıyorum tmm ilgilenecekler diyorlar başka bişe demiyorlar şuanda bulundugum yere süperonline döşeniyor ttnet ile anlaşmamı hemen fes edecem santral 5 adım ötemde oldugu halde boyle oluyor bu arada süperonline 10mbit kotalı oldugunu herdefasında soyliyor bazı arkadaşlar cok mal konusuyor once bi araştırsınlar

  • yasara ağayar

   Ben çok araştırdım superonlıne aldatmacadır.TTNET ten kiralamış karını üzerine koyarak milleti kazıklıyor.dikkat et sözleşmede turkcel kelimesini kullanmıyor nedeni cep telefonunda yaptığı fahiş para tahsilidir.tepki çekmesin diye kullanmıyor.Telefon aynı şekildedir.telekomdan almış konturlü telefon gibi karını üzerine koyarak satıyor.zaten üç rakamlı telefonları arıyamıyorsun.herkes süper onlineden ayrılmak istiyor.sakın ttnet ten ayrılmayın.

 68. ozan

  panik yok, sakin olun 🙂

  turktelekom avrupanin en buyuk fiber optik altyapi saglayicisini satin aldi, web sitelerinde de turktelekom fiber internet diye duyurmaya basladi. yakinda turkcellden daha uygun fiyatda hizmete baslayacaktir, bu vesile ile de belki turkcell satmaya calistigi limitsiz fakat nasil oluyorsa ayni anda adil kullanim kotali boklu internet hizmetinde degisik atraksiyonlar yapacaktir mesela aslinda sinirsiz ama 50gb yerine 51gb adil kullanim kotali, kotayi astiginiz zamanda korkmayin hiziniz hala isik hizi seviyesinde fakat kotayi astiginiz icin kol gibi faturali ya da herkesin kotasi kendine girecek gibi ilginc kampanyalara imza atabilir…

 69. ozan

  ttnet in ucretlerine yuksek diyip yurt disi internet fiyatlarinin dusuklugunden bahsedip turkcell superonlinein iyi oldugunu soyleyen arkadaslara da bir cift sozum var, turkcellde 100mbps kotasiz internetin fiyati 600TL, japonada 1GBPS yani 1024mbps kotasiz internet Turk parasiyla 70tl civarinda. Eee simdi Turkcellin ttnetten ne farki var??

 70. Hasan KARATAS

  Hep Boş Konuşmalar. Bu Mesajımı Kim Okuyorsa, Superonline Abonesi Kesinlikle Olmayın. Çok Pişman Oldum Ve Tekrar TTnet Abonesi Oldum! Ne Bir Hizmet Ne Gerçek Söz Hiç birşey Yok Superonline’de! ilgili Yetkilimize Gönderilmiştir Felan Bunların Hepsi Boş Çünkü Ne Arayan Ne Soran Var, Kendi Bildiklerini Okuyorlar! Ne Rezil Bir Kurum Yemin Ediyorum! Fiber Felan Hikaye! Almadan Önce Kullanana Sorun Memnunmu ? inşallah Bu Yazdıklarım Birçok Kişiye Ulaşır Ve Mağdur Olmalarını Engellerim! Kesinlikle TTnet Diyorum…

 71. serdar

  Yukarıda yazıldığı üzere TTNet firması da fiber internete geçmiş ama bu kota kurnazlığını çıkaran firma olarak fiber internetede “adil kullanım koşulu” kurnazlığını yapıştırmış.Kısaca bunların alayı cebimizdeki parayı emmek üzere tasarlanmış firmalar.Çünkü parası olana “adil kullanım koşulu” uygulanmıyor.Adı bile salakça zaten, “adil kullanım” diyor ama parayı bastırdığın zaman adaletin canına okuyor.Korsan işi yapan adamlar için, gerçek kotasız internet ücretleri zaten önemli değil.Geçmişte ttnet kullanıcısıydım,şimdi uydunet kullanıcısıyım,uydu dediysek bildiğin kablo işte (uydu falan göremedik ya, o da ayrı konu).Başlarda gayet iyiydi ama artık kablocular da dökülmeye başladı.Haftada en az 3 kere gece internet gidiyor ama ucuz işte n’aparsınız…1mb limitsiz kullanıyorum…Yanlışlıkla çevremde birilerinde fiber internet falan görürüm de, hızdan dolayı aklım çıkar diye korkuyorum valla 🙂

 72. Merhaba

  yha evt bu süper online ye kanmayın evde duran yok internet kapalı (kotalıdayız) 150 tl geldi yha internet parası kanmayın bunlara!!! o olay 2 ay üst üste oldu haaaaaaa

 73. Ziyaretçi

  yaa bu süper online telefon tarifesinde aylık 100 dk bedava falan yazıyor ya işte o hangi saatler acaba,günün herhangi bir saatinde mi yoksa onu bulamadım cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

 74. Ziyaretçi

  sahtekarlar!!
  bir gün aniden fiber int gitti nedenini anlayamadan 10 gün gelmedi yapamadılar.
  2) ev taşıdım gittiğim yerde altyapı yokmuş sevinerek ayrıldığım telekomun kucağına düştüm.halbuki bana fiber altyapı yoksa sabit ücreti olmayan telefon veriyoruz demişlerdi.iptal edeyim dedim 450 tl borç çıkardılar

 75. enjoy

  karşılaştığımız en berbat hizmet superonlinda.1 ay önce telefonumuzu taşıdık geldiler kurulumunu yaptılar ama 1 aydır sadece 1 gün konuşabildik 20 günde en az 5-6 defa yetkililer eve geldiler saatlerce yapmaya çalıştılar 20 gün sonunda oldu neyse ki ama o günde elektrikler gidip geldi telefon yne iptal yne geldiler yapamadılar çünkü kullanıcı şifresi kayboluyormuş elektrikler gidince bu nasıl bir hizmettir ???.kapattırmak üzere aradık kapatmayı kabul etmiyorlar.bağlantı ücreti (sağlanamayan bağlantının??), modem ücreti (3 defa değiştirilen ve yne çalışmayan bozuk modem??)

 76. enjoy

  gibi bir sürü masraf çıkarcaklarını ifade ettiler veremedikleri hizmetin karşılığını bu kadar yüzsüzce istemeleri de ayrı bir marifet olsa gerek.bu hizmeti kullanıp memnun kalan varmı acaba nereye baktıysam binlerce şikayet aynı konularda.TURKCELL’E yakışmayan bir hizmet…

 77. HALİL ÖMEROĞLU

  abone yaptırıncya kadar 40 takla atıyorlar.herhangi bir sorun olduğu zaman tel.cevap vermiyorlar.ör.B.Ç.denilen satış temsilcisi ankara can….. iletişimde çalışıyor.pişman oldum

 78. Çekmeköy/istanbul

  Arkadaşlar ben Ekim 2010’dan beri 10 Mbps sınırsız Superonline Fiber kullanıyorum. Adil kullanım kotası var deniyor ama ben bugün itibariyle 79 GB indirdim hâlâ 1MB/s hızında indirmeye devam edebiliyorum. Hız olayının iki yönü vardır. Download ettiğiniz kaynak yavaş veya yoğunsa hız düşer. Ben 1 MB/s hızı torrent’te alıyorum. Selamlar…

 79. MeLaNq0Liq

  öncelikler selamlar
  Şu milliyetçilik ayaklarını bırakın artık TürkTelekomun Kaç SENEDİR türkiyeye ait olmadığını biliyormusunuz ? Türk telekom almanya başta olmak üzere türkiye hariç birçok ülkede fiberoptik ağ döşedi pei neden türkiyede bu işi superonline yaptı ? Bunu hala fark edemedinizmi ? bence şu an gelinen nokta çok güzel superonlinenin hızı olsun fiyattaki uygunluk olsun çok başarılı pireye kızıp yorgan yakan arkadaşlara sesleniyorum siz bir sorun yaşadınız diye bunu bütün firmaya yaymayın düzgün yerlerden düzgün kişilerle irtibata geçtiğinizde kaliteyi fark ediceksiniz.

  Neden dha iyisi daha uygunu varken kazık yiyeyim.Siz tt adsl ile fazla değil 3 tane sayfa açın oyun forum vs. ve daha sonra farklı bi adreste birşeyler yapmaya çalışın bakın neler oluyor.

  Saygılar.

  • mehmet karaca

   ben 4 yıldır ttnet kullanıyorum 4 limitsiz paketi bu arada 4 değil 5 e kadar çıkıyor ve kota diye bir şey yok.memnunyumum değilim ttnet i arayıp en çok küfür eden benden başka biri yoktur.arada bir kopma problemi oluyor o yüzden süperonline düşünüyordum bu olaydan sonra vazgeçtim limitsiz deyip kota koymak saçma.bazı arkadaşlar ttnet in 8 mps ye kadar hızınında kotalı olduğunu söylemiş ama ttnet baştan uyarıyor 8 e kadar diye eskiden 15 gb dı şimdi 25 gb kotası sonra sözde düşürüyorlar ama düşüremiyorlar arkadaşlarımdan 8 i kullanıp kotayı doldurduğu halde hızları düşmüyor olanlar var bazı bölgelerde ttnet müdahale edemiyor sistemleri yetersiz tekrar söylüyorum süperonline geçsem elime ne geçecek ayda 70 gb indirmem var değer mi ondan sonra sıkıntı çekmeye arada bir ttnet e küfür ederim 5 ile indiririm kota olmadan dilediğim kadar indiririm not bu denyolar fiber i ne zannediyor verdiğiniz indirme değerleri ne için kullanılır saklamaya gerek yok film için ben h264 çüyüm ortalama 2 gb bluerayciler var 25gb ortalama reklamlarında saniyede müzik dakikada film indirme diyorsun bu indirme rakamlarını kimin kullanacağını zaten biliyorsun hedef kitle belli benim gibi filmciler bazı arkadaşlarım güzel söylemiş sadece surf için kullansaydım 1 mps yeterdi ben salakmıyım surf için 50 100 indirme kullanayım

 80. serkan

  yazarın notuna cevaben adil kullanım hakkı hızının 5 katıdır sınırsız internette ttn 15 gb şuan super online endüşük hızı 20 mbps oldugu için 100 gb hiçbir zaman adsl ile fiberi karşılaştırmamak lazım (biri ferrari biri şahin) mantıksız olur.indirmeye gb göre fiatlandırma yapıcaklarmış buda aklınızda olsun .Gelelim Adsl kullanıcılarına fahiş paralar vererek dünyanın en pahalı ve kalitesiz internetini kullanmaya (yenibi enayi yerine konma olan yalın internet sabityine 15 tl hiçbir kaçar yoluyok tek el oldugu için istersen kullanmader)devam edicekler başka şansları yok.alttaki küçük yazıları iyi okuyun yalın internet için fiberde böylebişey yok hiç olmazsa ama kimin eline geçmiş fiber internet 10 şehirde varlar birde sitede en az 10 dairelerekadar gitmişler fakat yeni bi haber artık evlere kadar fiber başlatacaklar fiber kesici cihazlara gerek duymadan direk 1 kablo üzerinden baglayacaklarmış umut fakirin ekmegi ozamana kadar günahım kadar sevmedigim ttn ti kullanmaya devam yazık benim milletime en pahalı internet en pahalı et en pahalı yakıt vs vs vs not:TTN bu millete dünyanın en pahalı internetini vede sabit ücret ödemek zorunda bırakan şirket olarak hatırlanacaktır.Bakın 1 hafta kadar önce olan yüzyüze Ben:yalın internet diye bişey duydum bende buna geçmek istiyorum TTNmüşteri temsilcisi:mevcut aboneliginizi iptal edin (240 tl) 24 ay taahüt verin ilk 12 ay sabit vergisiz yalın kullanın. Ben: ev telefonu istemiyorum (evde olunca kullanılır 24 28 tl arası fiks) müşteri temsilcisi:Eeee bir hizmet veriyoz bunun karşılıgını almamız lazım ben: bu hizmeti istemiyorum superonlinede de bu zorunluluk yokmuş TTN müşteri temsilcisi: .söyleyecek bişeyleri yok

 81. aliak33

  şu an internet hızı o kadar düşük ki 20 sene önceki ile aynı. valla abone olacak komşular gördükten sonra caydılar. 10 hanelik apt.da sadece ben süperonline abonesiydim.iptal ettirip ttnet e geçecem.

  • M. Gökhan Aktaş

   Superonline 2-3 gündür AKK’sını (adil kullanım kotasını) uyguluyor. Yani artık 25/50/100… GB gibi değişik hız kotasına sahip internet paketlerinden hangisine dahilseniz, o paketlerin içeriği olan AKK’sına gerekli koşullarda tabii oluyorsunuz.

 82. İ.dede

  Superonline 10 mb fiber interneti kasım 2010 dan itibaren adil kullanım olmadan sınırsızca kullanıyordum. 2-3 gündür hızımın düştüğünü farkettim hız testi sonucu 1 mb çıktı. müşteri temsilcisini aradığımda servis sağlayıcıları tarafından ortak karar alınmış. 10 gb upload, 50 gb download hızı geçildimi 1 mb hıza düşürüyorlar. bilgilerinize

 83. M. Gökhan Aktaş

  Daha ADSL kullanıcılarının hızlarının düştüğünü duymadım. Sadece Superonline hızları düşürüyor diye duydum şu an. Hatta 15 mart 2010’dan önceki kullanıcılarını adil kullanıma sokmayacağını söylediği halde bu kullanıcılarının bazılarını dahi AKK’sına tabii tutmuşluğunu duydum. Bana da aynısını yaptılar tabii.

  3 gündür hata yaptıklarını kabul ediyorlar ama hızları düzeltemiyorlar. 3 gündür iş akışını tamamlayamadığı için problemim, bir türlü düzeltilemiyor. İlginç. Sanırım aboneliğini kapat git demek istiyorlar. Anlamadım?

 84. Depredo

  Benimde internet hızım düşürüldü. Tarife 10mbps SINIRSIZ ama adil kullanımıış hızım düşürüldü. TTnetten ayrılmak için 240 lira para verdim 10mbps SINIRSIZ tarifesini duyunca, ama süperonlinein böyle bir alçaklık yapacağını bilmiyordum. Bunun bir savunması olamaz yok Türk şirketiymiş yok kaliteliymiş bırakın bu işleri bu şirket bir tarifeyi sınırsız diyerek satıp sonra kota getirmiştir, bunun hiç bir şekilde savunması yapılamaz. Savunma yapmaya çalışan arkadaşlar (süperonline çalışanları veya daha kazıklanmamış olanlar veya bu konudan anlamayanlar) lütfen saçma sapan bahaneler bulmasınlar, söylenecek hiçbir söz süperonlinenın yaptığı pisliğe savunma olamaz. Ttnetten iyi olması veya daha uygun olması süperonlinein yaptığını değiştirmez. Neyi tartıştığımızı anlamadan yorum yapanlarada …………

 85. süleyman

  Aşırı bir şekilde kararsızlığa düştüm, ayrıca dehşet içindeyim, sanki bir Ttnet çalışanı bir de Süperonline çalışanı girmiş buraya ve birbiriyle cebelleşiyorlar,

  Şimdi ben bir Ttnet kullanıcısıyım, ve diyelim ki Türk Telekom’un attığı kazıklarlardan bıktım usandım, 1 mpbs internet için 54 tl, ev telefonu için ortalama 30 tl ödüyorum ve 79 tl ediyor.
  Beni ev telefonundan aramışlardı 8 mpbs geçerseniz zart tı zurt tu taahhüttü, ilk bilmem kaç ay şu kadar tl vs, ben adil kullanım saçmalığı yüzünden tırstım, çünkü interneti hayvani bir şekilde kullanıyorum, 8 mpbs den 512 kpbs düşmek acı verir insana diye düşündüm ve süperonline’a geçtiğimi farzedelim,

  Şimdi ben süperonline’a geçmiş olsam hangi yönlerden avantajlı, hangi yönlerden dezavantajlı olurum?

  Her ikisini de kullanan karşıt arkadaşlar dan yorum bekliyorum.

 86. uğur bakaroğlu

  kardeşim bu ……..evlatlarının hepsi aynı diyebiliriz.ama esas suç bu…venklerin at koşturabilmesini sağlayan anayasada ki kanun boşlukları bir bakıma da.adamlar verdiği sözü tutmuyor ve kanun bunlara bişey yapamıyo nasıl bir düzen bu,ayrıca tüketici hakları mahkemeleri falan da hikaye kardeşim,daha önce böyle bir sorunum için kendilerine başvurdum ama gelin görün kü adam gibi bilgi verecek,yönlendirecek ve yardım edecek bir muhatıp bulmak çok zor.ama yinede siz siz olun size yapılanları hazmedip sindirmeyin elinizden ne gelebiliyorsa o şekilde karşı koyun bu insafsızlara yapabiliyorsanız hemen kapattırın aldığınız hizmetleri ……

 87. fatih

  Superonline denen super yalancılar musterilerini sınırsız internet veriyoruz diye kesinlikle dolandırıyor.
  Adı uzerinde 20 mbps sınırsız internet deyip sonradan karsınıza 100 gb kota çıkıyor.
  Sınırsız denen birseyde sınır var (Adil Kullanım Koşulu denen adaletsiz koşul yani) .
  Ben 10 mbps internetle basladım superonline fibere 6 ay sonra aradılar sizin telefonunuza da nete tasıyalım ama ne gelen var nede soran 4 ay oldu.Aynı görüşmede isterseniz hattınızı kapatmayacağınızı tehit edin 49 tl aynı ucrete hızınızı 20 mbps yapalım herseyiniz aynı kalsın diyerek onay alıyorlar. Ama hersey değişiyormuş demek. Suan hızım 512 kb civarında ve 20mbps alışan biri için gercekten can sıkıcı bir durum .Musteri hizmetlerini aradım verdikleri cevaplar cok saçma ve mantıksız. Ayrıca utnmadan kotanız dolduysa 99 liralık 50 mbps geçin ozaman diyorlar . Tam bir komedi.Demekki alt yapın yetmiyorsa atıp tutmayacan.Abone olacak arkadaslara uyarı bizim gibi dolandırılmayın.

  • Fatih Mücahid VURGUN

   kardeş ben şunu merak ediyorum. geçenlerde superonline 20 mbps 50 gb lık ön anlaşma yaptım ve bağlanacağı günü beklemekteyim şu anda. ama kafama şu takıldı kota aşıldıktan sonra hız kesinlikle düşüyormu. ben ttnet 8mbps 25gb kullanıyorm ve hiçbir zaman kota aşıldıktan sonra hızım düşmedi.. ve bu ay çok birşey indirmeme rağmen online işlemden download miktarına baktığımda 124 gb gözüküyor. ve de hızım hala aynı düşmedi. bu kadar yüksek olmasını anlamadım ama bu demek oluyor ki superonline da kotayı hertürlü gececem ve hız 1mb olursa hiç işime yaramayacak. o yüzden kafam karıştı sen ne dersin acaba yorumunu merak ediyorum. acaba bu ön sözleşmemidir nedir bunun bir bağlayıcılığı varmı henüz eve gelip hat çekmediler.. teşekkürler..

   • M. Gökhan Aktaş

    Artık: Evet Superonline adil kullanım kotasını geçtikten bir süre sonra hızınızı düşürüyor. Hızı düşmemişler varsa da onlar bir hata sonucu hızı düşmemişlerdir.

 88. Umut Mert Savaş

  İşim gücüm yok bir de kota mı takip edecem. 50 GB limit 10 mbit bağlantı için hiç bir şey. Steam’den satın aldığım bir tek oyun bazen 15 GB ı buluyor.

 89. Umut Mert Savaş

  7 AY ONCE BAYII OLAN ASYA NET (MALTEPE)GELDI.KURULUMU YAPTI.SOZLESME YI IMZALAMADAN BIRKAC AY SONRA TASINACAGIMIZI BELIRTTIGIMIZDE HIC SORUN DEGIL HIZMETE DEVAM EDILIR DENDI.BU GUN ARADIM ALT KATA INIYORUM ADRES DEGISIKLIGI VERICEM DEDIGIMDE MUSTERI HIZMETLERINDEN BANA 100 TL NAKIL UCRETI VERICEKSINIZ DEDILER.ASYA NET BU SEKIL KONUSMADI DEDIGIMDE BIZI BAGLAMAZ ONLARI ARAYIN DEDILER.ASYA NET I ARADIGIMIZDA SIZ MUSTERI HIZMETLERINI ARAYIN BIZ SOZLESMEYI YAPARKEN BU TARZ BI YUKUMLULUK YOKTU ODEMEK ISTEMIYORUZ DEYIN DEDILER.TEKRAR DONDUK MUSTERI HIZMETLERINE KUSURA BAKMAYIN BU PARAYI ALICAZ DEDILER.ABONELIGIMI IPTAL EDIN DEDIM.TAAHHUDUNUZ VAR KAPASANIZDA KALAN AYLARIN PARASI NI ODERSINIZ DEDILER.BU KADAR TERBIYESIZLIK OLABILIRMI.ALLAH HEPSININ BELASINI VERSIN BU TARZ HIZMET VERENLERIN.SUPERONLNE I LANETLIYORUM.KURUSUMUDA HELAL ETMIYORUM.ADILER ARADA HATLARIMIZ KOPTU 1-2 GUN GELMEDIGI OLDU AMA SIZ BU GUNLERDE BIZDEN KAYNAKLANAN SORUNLARDAN DOLAYI INTERNET KULLANMADINIZ PARASINI EKSIK ODEYIN DEMEDILER.MART AYINDA SAYFALARINDA BILDIRMISLER NAKIL UCRETINI.ISIM YOKTU ONLARIN SAYFALARINA GIRIP ONU MU KONTROL EDECEKTIM.ORDAN YEDIREMEDILER FATURANIZDA YAZAR DEDILER.YOK FATURALARIMDA OYLEBIR IBARE DEDIM KEM KUM ETTILER.O COCUKLARI FILMI VARDI SEYRETTINIZMI..ANLAYAN ANLADI ARKADASLAR..KUSURA BAKMAYIN COK ZORUMA GITTI……

 90. gökhan

  ya kardeşim bir fiber baglattım 2 tane oldu mitoz bölünme geçirdi.(4 fiber)bida mitoz bölünme geçirdi.(16 fiber)mayoz geçirdi(64 fiber)bu sefer döllenerek en hızlı fiber oluştu

 91. Ziyaretçi

  İlk önce demeliyim ki biz fen dersinde değiliz bu arada fiberler mitoz mayoz geçirmez onlar üremez.ikincisi konun adı süperonline’ın bağlantıda sınır getirmesiyle ilgili bazı insanlarda gelmiş ttnete falan suç atıp birbirlerine salak diyorlar. konuda insanlar süperonline ile ilgili sorunlarını dile getiriyolar sen gidip ”hadi be ordan 50gb yeter” deyip başka insanların düşüncelerini görmezden gelemezsin bunu diyenler 50 gb’ın yeter de artar deyip bizim millet salak laik değil diyenler salak asıl.Belki bir insan ayda 100gb indiriyo sana ne yetip yetmemesinden ayrıca insanlar kazıklanıyoruz diyolar sen gidip ttnet’de kazık atmadı mı diyorsun.İşte onlar salak görmüyomusun konu süperonline’ın sorunlarıyla ilgili yani süperonline’ın attığı kazıklar sonra kullanıcıları suçluyosrsunuz.Adam anlatıyo olayı sen kestirip atıyosun en azından hız olarak daha iyi.Görmüyomusun faturada sorun var o zaman kabullen neden hızı konuya taşıyosun her ay adamlar anlaşmada olmadığı halde para ödesinler sen hız iyi diyosun ama burda para gidiyo işte türk milletini suçlayan miltet de böyle diyolar ”biz böyleyiz hep fazlasını istiyoruz” senin de başına gelsin öyle kafan basar.Fiyatlar konusunda hata oluyo adam diyo hız daha iyi diyo.Bazıları da demiş sen fiberle adsli bir mi tutuyosun diyolar tamam fiber daha hızlı ama bak müşteri hizmetleri batmış sen sorunları dile getiremiyosan ne yapıcaksın merak ediyorum doğrusu.Sonrada o kadar çok kişi farklı açılardan yorum yapmış ki iki taraf oluşmuş biri ttnet tarafı biri süperonline.Bu süperonline’ destekleyenler herhalde konuyu okumamış yani konu sorunlarla ilgili sen gidip oraya kusursuz demeyi biliyosun sonra neymiş sen ttnet’i mi tutuyosun al sana taraf tutma.Bu süperonline’destekleyenler bu konunun içine etmiş bravo diyorum sen gidip bir malın sorunları hakkındaki konuda gidip sorunları söyleyen kişilere ne sallıyosun öyle birşey yok dersen asıl sen sallıyosun.

 92. Ziyaretçi

  internet sınırsız diye yağladılar balladırar şimdide bu ne şimdi afreim nerde yaşadığını unutmayın diye çok güzel bi sistem hiçbişey inmiyor verili gibi bişey oldu yine hız . çok saçmaladı.

 93. suat

  Süperonline kullanıcısıyım. Özellikle yazdım sadece süperonline. Hayranlıkla tebrik ettiğim ve Türkiye’de bir numara olan bir devdi bence. Taki Türkcell işin içine girene kadar. Yazıklar olsun diyorum Türkcele. Türkiye vatandaşını sömürmeye öle alışmış ki bu şirket. Süperonlineyi satın alarak. Yine hizmet yerine sömürmeyi tercih etti. Avrupayı yakalamak bu şirketlerle olacak şeymi. Süeronline sınırsız 10 mp sınırsız ile para kazanırken. Türkcelin gözü doyuyor. Ne oldu türkcellsüperonline. Yani süper diye bir şey kalmadı. En kısa zamanda Türkcellin batması dileğiyle :))

 94. hakan99

  Bende süper onlinenin fiberini kullandım ve adsl hizmetini kullanmaktayım..arkadaşlar unutmayın hani bi zamanlar avea 77 tl di sanırım her yöne sınırsız paket çıkarmıştı telefonda,noldu hiç haberimiz olmadan kocaman faturalar ödedik,neymiş adil kullanım süresini geçmişiz..bilgilendirme olmadı birçok insan madur oldu,bana süperonline 16 mbs ye kadar sınırsız ilk 6 ay 9.90 tarifesi açtı şuan 5. ayımdayım hızımı 4 mbsye indirdiler ve 25 gb sanırım kota çıkardılar…adamlar ückaatcı.madem 16 mbs veremiyordun neden beni o zmaanlar 4 mbsden müşteri yapmadın,topu santral desteklemiyor diye türk telekoma atıyorlar,bina içi tesisata atıyorlar ama her ikisinede baktırdım,hatta türk telekomdan siteye tesisata bakmaya gelen kişiyi zorladım lafı aldım,bina tesisatımda hiç bir şey yokmuş,ama siz 4 mbs nin üzerinde asla internet alamazsınız dedi.benim bildigim bu sahtekarlık ve dolandırıcılıktır,ben dedim 4 mbs ye geçmiyorum cezai şartsız beni sözleşmeden çıkarın dedim onuda yapmıyorlar,hatta 14 gün internetimi yapamadılar,amaç benim hızımı düşürmekmiş.şimdi 4 mbsden sizlere yazıyorum süperonlineyi ……….!

 95. okan bagcetın

  Bende baglatmak ıstıyordum tt net ı kapattırmıstım esımle karaverdık baglatalım dıye yorumları okuyunca valla vaz gectım sogudum uyarıları yazan arkadaslara tesekur ederım

 96. erdal şahin

  AYNIKULLANIMDA tt net E ÖDEDİĞİM 27 Lİ,RALIK FATURA 43 LİRA OLARAK GELDİ GÜYA 29 LİRA SABİT ÜCRETTİ BU SOYGUNCULUK BAŞKA BİŞEYDEYİL,AP MANDA ÜYEOLACAK VE KOMŞULARI UYARDIR ONLARBARİ YANMASIN BİZ 24 AY YAŞARIZ KULLANMADAN AKILSIZLIK PARASI ÖDEYECEĞİZ ARTIK,BUSİSTEMİN ADINI SÜPER ..BŞİDİYE ADLANDIRMAK LAZIM SAKIN BUTUZAGA DÜŞMEYİN

 97. Ahmet Emin

  teşekkürler bende düşünüyordum bu yazıyı okumam iyi oldu, diğer seceneklere bakıyorum süperonline benim için şu andan itibaren bitmiştir. TTNET i coktan silmiştim..

 98. halil ibrahim

  aslında yapılacak çok şeyde yok bunlara para kazandırtmayacaksın biraz zarar edecekler ve ondan sonrada promosyon üstüne promosyon yapacaklar sen sömüreceksin yani sömürülmeyeceksin buda yeni sözleşme yapmayarak protesto edeceksin kullanama kardeşim 3 4 ay ne olcak sanki ben kapattım mesela 6 aydır vodafonun netini kullanıyorum kontörlü istersem yükleyip kullanıyorum yüklemezsemde kimse niye kontör yüklemyorsun demiyor çözüm yolları geniş aslında

 99. Ziyaretçi

  Yaa arkadaş bizidi daha demin aradılar torrent yani (dowland) programı kllanıyomusunuz dediler bizde hayır dedik halbuki oğlan kullanıyomuş 20 mb hızda kullanıyoduk 1 mb den aşağı düştü adil kota diye bişe gelmiş 100 gb ye kadar kullanma izni varmış hani sınırsızdı tmam ben bu apartmanı 40 daireye payşalsam dolduramazlar 1 ay icerisinde ama sınırsız diyorsunuz adam gibi yapın nolur yani ??

 100. Polat K.

  benimde haziran da 2 senelik 8 mb/54 TL olan ttnet adsl tarifem sona eriyor.turksat fiberoptikten arıyorlar devamlı fiber bağlantı 1mb/29 TL,3-5 mb/49 TL diye ama o mb/tl tarifeleri bana göre yavaş/pahalı.Ben turkcell superonline’nın sınırsız 20mb/44 Tl olan paketine merak salmıştım.Ama turkcell hattı varken bol bol kazıklarını yemiş biri olarak (attıkları kazıklardan sıkıldım 10 yıllık hattımı taşıdım :)) ve burda okuduğum yorumlardan da yola çıkarak edindiğim izlenim; turkcell in el attığı hiç bir şeye bulaşmamak.Çünkü öyle yada böyle insanı kazıklıyorlar.Gene galiba en iyisi ttnet den mevcut tarifeye devam etmek.

 101. Süperkazık

  Süper online yetkilileri de boş durmamış Forumda mümkün olduğunca süper online kazıklarından memnun olduklarını dile getirerek, diğerleri bu kadar kazık atıyordu , onlar yabancı bunlar türk bunlar kazıklasın ne varki gazını vermeye çalışıyor, yerseniz

 102. serkan

  -Selam arkadaşlar..bundan 1 sene önce bende süperonline üye oldum..kapıma kadar geldiler..3 ay kampanyalı 10 mbit hızla lmiitsiz dediler buraya kadar sorun yok taa ki sanırım kasım ayına kadar..ayda 49 tl.veriyorum..kota olayı sınır getirdiler..ama sözleşmede de lmiitsiz-fatura bilgilerimde de limitsiz anlaşmıştım..sanırım sizlerde de aynı sorun var..bu durumda ne yaptınız arkadaşlar şikayetiniz nasıl dikkate alındı mı?ben e-mail de attım telefonda açtım sonuç olarak bana detaylı bir açıklama yada beni inandırabilecek bir açıklama yapamadılar..sınırsız diye insanları kandırıyorlar ve sanırım bu yüzden birçok üye üyeliklerini iptal ettiriyor..yakın zamanda bende iptal ettirip, uydu nete gececem saygılar..
  -sözleşmeyi iptal ettirmek içinde “Telekomünikasyon Sektöründe Tüketici Hakları Yönetmeliği‘nin 19/3 maddesini koz olarak kullanacam..rezillik resmen dizboyu..50GB hak vermişler bana herauy için şimdi hergece kota sorgulaması yapıyorum..sözde LİMİTSİZ birde..LİMİTSİZ demek cevap verir misiniz? dedim hiçbirşey söyleyemediler…İNSANLARI SÖMÜRÜYORLAR,KAZIKLIYORLAR ENAYİ YERİNE KOYUYORLAR UTANMADAN BİRDE isterseniz size 20 mbit hız verelim aynı tarifeye diyorlar amaçları belli..yeni yeni tarifeler kazandırmak ama bilmiyorlar ki ÜYE SAYISINDA AZALMALARA yol açtıklarını..

  • Ziyaretçi

   TTNET’in de SUPERONLİNE ‘ ın da Allah bin belasını versin.En sonunda Recep İvedik gibi arayacagım diyeceğim arkadaşım sen Yardım personeli değil misin? Ben TTNET kullanıyorum yaklaşık 6 ay önce kapattım ve aralıkta tekrar abone oldum.Ama olmaz olaydım… Gelmişini Geçmişini böyle internetin.Müşteri hizmetlerini 50 kez aradım her seferinde arıza kaydı oluşturdular.Sadece 2 kez geldiler ekipler ve hiç bir bok yapmadan gittiler.Yok bu gündüz işi yok bilmem ne.2 sokak aşağıdaki adam 5MB ile bağlanırken benim hızım 0.2 – 0.3 arası geziyor.Üstelik internet devlet dairesi gibi akşam 8’e kadar çalışıyor saat 8’den sonra kopuyor ertesi gün sabaha kadar sanki mesai yapıyor.Ama eğer ekipler bir daha aradıgımda gelirler de bir halt yemeden giderlerse Anam avradım olsun o ekibi ambulansla değil cenaze arabasıyla yollarım. Bunlar satarken iyi sattıktan sonra yok babam öyle değil yok babam biz şöyle dedik.Başvurduğum bayii deki elemana 1 kez gittim şikayet etmek için biraz sert çıktım.Bir dahaki gittiğimde artık ne dediysem adamlar o başvurduğum bayiyi kapatmışlar.Yok böyle bir adilik böyle bir şerefsizlik böyle kalleşlik.Hepsi aynı bok arkadaş.

 103. Volkan Ünal

  Limitsiz ne demek superonline.. ne demek limitsiz demek?????
  Şu ingilizce kelimenin anlamını sanırım ben bu yaşıma kadar idrak edememişim; biri bana açıklasın!!!!!!!!…

  Adiliğin bu kadarı olmaz; insanları hayal kırıklığına uğratmaktan başka hiçbir şey yapmadın superonline, yazıklar olsun, o kadar insanı dolandırmanız çoluğunuzdan çocuğunuzdan sizden ve tüm sülalenizden çıksın.. Adi insanlar. O çalışanları da insanları kandırmaya çalıştıklarını gün boyu nasıl hazmedebiliyorlar, yani para kazanıyorsanız bu kazıkladığınız insanların parasını kazanıyor ve kazandırıyorsunuz. Kazandırmaya bak.. resmen ÇALMAK!

  Ne kadar beddua etsem, küfür etsem bu şirketin karaktersizliğine az kalır..
  Yukarıdakileri okumak yeterli…..

  İnsanlara hakkını verecektiniz!! iyi ki sözleşme yapmamışım henüz, beni de kandıracaktınız haysiyetsiz şerefsizler.. Sadece ben değil, herkese anlatacağım, ne sülalemden ne mahallemden kimse, hiçbir arkadaşımın superonlinedan bir tarifeye üye olmaması için elimden geleni yapacağım.

 104. Ziraat Mühendisi

  ttnet ile 200gb indiriyordum bazen aylık bu superonline a gectim 2 günde aştım indirme kotasini 28 gün işkence…
  Ttnet de bole bir sorun hic olmamisti rahatca indirme yapiyordum… Gecis yapacak varsa indirme işini unutun ttnete devam edin…

 105. astamiga

  Beyler ttnet tahahütlü abonesiyseniz ve para ödemeden cıkmak istiyorsanız size bi tavsiyem var. Boşuna kullanmadıgınız aylar icin para vermeyin bunlara.

  Turk telekoma gidiyosunuz
  Internet tarifemi degistirmek istiyorum diyosunuz
  Gunluk 2 TL sınırsız tarifesine geciyorsunuz.
  Telefon hattınızı dondurmak istediginizi belirtiyorsunuz.

  Bu tarifeyle kullanmadıgınız gunler icin ucret odemiyceksiniz.
  Modem aydatı olarak aylık 2 TL fatura gelcek.
  Telefon hattınız da dondugu icin fatura gelmiycek.

  Eğer arada bi kullanabilirim derseniz telefon hattınızı dondurmayıp aylık 20 TL telefon faturası oduyosunuz. Internete girdiginiz her gun icin 2 TL internet faturanıza eklenir.
  Yalnız kullanmadıgınız gunler icin modeminizi kapatın yoksa antivirus gibi programlar guncelleme yaparak interneti kullanır. Bu yuzden hergun internet kullanmış olursunuz.

  Ben modemi kapattım hic kullanmıyorum telefonu da dondurdum. 24 ay doldugunda telefon ve interneti kapattırcam.
  Bu şekilde tahahüt işimi sorunsuz halletim. Tahahütlü arkadaslara tavsiye ederim.

  • hasan

   24 aylık taahhüt süresi boyunca müşterilerimiz kampanyaya girdikleri tarife paketinin altına düşmemek kaydıyla tarife hız ve paket değişikliği yapabileceklerdir. Düşük ya da yüksek tarife hız/paket, hıza göre değil tarifedeki ücretine göre değerlendirilecektir. buna karsı bir önerin var mı astamida kullandmz pektin altında degişiklik yapamıorz maalesef…

 106. metin

  arkadaşlar aldanmayın bu süperonline denen şirkete aynı benimde başımda sınırsız bağlattım şimdi kota koydylar kendi kafalarına göre beni bilgilendirmeden bu sahtekarlık dolandırıcılık değilde ne peki . tt net kullanıyordum bunu çok övdüler bende girdim ama bin pişmanım pişman oldum bu dolandırıcılara inanmakla adil kullanım kota sorunu yok diye milleti kandırıyolar . inanmayın bunlara be iptal ettiricem

 107. Ziyaretçi

  eski bi çalışan olarak şöyle bir bilgi veriyim size.. adres degisikliği yaparken nakil ücreti ödemek istemiyorsanız. fiberinizi taşırken adsl ye çevirerek taşıyın taşındıktan sonrada adsl yi fibere cevirttirin.. ürünler arası geçişler ücretsiz oldugundan nakil ücreti olan 100 tl yi ödemezsiniz 😉

 108. tamer

  TTNET ten kaçıp s.online geçmiştim bundan 3 yıl önce ve bugün itibarıyla o soygunculardan yakamı ancak kurtardım. ne zaman arasam alt yapı çalışmaları var msj., yahu ikidebir kesiliyor diyorum evin içinde maymuna çevirdiler yok modemi aç kapa, ayarlarını tekrar yap, modeme bak lambası yanıyormu, yahu onların hepsini zaten ben yaptım çaresizlikten seni arıyorum diyorum, herseferinde bir bahane bulup sıyırmaya çalışyorlar, ve düzelen birşey yok, 10mp hız diyorlar alakası yok, fibermiş… eğer fiber bu ise TTNET e haksızlık yapmışım. lanet olsun diyerek tüm sözleşmeyi iptal ettim, hemen tehditler başladı yok şukadar ödersiniz. Öderim ama sizin gibi hokkabazdanda kurtulurum diyerek iptal ettim.şu an yöneticisi olduğum sitedeki diğer kurbanları bilgilendiriyorum ve tümüyle bu soygunculardan kurulacağız. diğer teknik sahtekarlıklarını anlatmama gerek yok ama birdahamı.. verdiğim paralarda haram zıkkım olsun.

  • orhan

   Aynı şikayetleri bizde duymuştuk, geçenlerde site yöneticisi milleti kandırmaya çalıştı fakat birçok kişi istemedi ben bilmiyordum. O zaman orada superonline denen kurumu tanımış olduk anlatılanlara göre bir çok insanın canı yanmış durumda. Yönetici bir iki kıvrandı sonra ısrarından vazgeçti. Keşke imkan olsada superonline nın insanlara attığı kazıkları buraya yazabilsem. Siz hiç değilse ucuz kurtulmuşsunuz. Gene en iyisi ttnet kavga döğüş oluyor ama en azından dürüstler.

 109. şentürk

  pişmanım geçtiğime 1 hafta oldu ttnette 1 ile bağlanıyordum arasıra takılıyordu şimdi 10 mu 20 ile bağlanıyorum 3-5 defa donuyor nerde fark pişmanım

 110. Thief

  Arkadaşlar hiç “adil kullanım kotası sadece Superonline’da mı var” diye baktınız mı? Bunu onlar icat etmiş ve hile hurda ile milleti kandırıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Hatta bildiğim kadarıyla mevcut durumda Superonline’ın koyduğu adil kullanım kotası rakibindeki eşdeğer pakete göre 2 katı.

  • herder

   Adil kullanım yabancı icadı evet. Ama 10 mbit internet verip 25 GB kota koymak ve bunu limitsiz diye pazarlamak yurtdışında da ahlaksızlıktır, burada da.

   Superonline hangi rakibin 2 katı bilmiyorum ama uydunette adil kullanım falan yok. İstersen ayda 1 terabayt film indir.

 111. Sabertooth

  Superonline fiber kullanıcılarına bir sorum olacak. Gerçekten peki kotayı aştığınızda hız düşüyormu? Ben TTNET de kullandım, su an Doping ADSL de kullanıyorum hız falan düşmüyor. Zaten hız düşürme santral üzerinden yapılmıyor, kendi verdikleri modemlerdeki bir port sayesinde modeme o portu aktif hale getiren bir sinyal yollanıyor. modemi resetlediğinizde yada kendinize ait bir modeminiz varsa etkilenmiyordunuz. Acaba Superonline bu olayı uyguluyor mu onu merak ettim.

 112. delimavi

  Arkadaşlar Superonline adil kullanım diye birşey çıkardı diyoruz ama ttnet bunu yıllardır yapıyor. Bunu çoğu insan bilir bilmeyenlerde araştırabilir. Ben ttnet’ten nasıl kaçtım bir allah bilir. Günde 100 kere bağlantı gider gelir , ağır ağır yerlerde sürünürsün , yardım için ararsın telefon bile açılmaz. Bunları da yazmak lazım tek taraflı olmuyor. Superonline ile ilgili en azından bağlantım kopmuyor sürekli stabil. Hız olarak da gayet tatminkar. Eğer tek sıkıntı adil kullanım ise siz nereye geçerseniz geçin bu adil kullanım denen şey olacak. En azından superonline piyasadaki rakiplerine göre 2 kat daha yüksek adil kullanım kotası kullanıyor. Sonuçta al birini vur ötekine ama yiğidi öldür ama hakkını yeme derler. Bence şuan da halen piyasadaki en iyi bağlantı hizmeti superonlinede ama siz yine araştırın sabit fikirli olmayın derim.

 113. CareFuL

  Tüm yorumlar için saolun üşenmeden hepsini okudum amacım süperonline almaktı şimdi hepsinden vazgeçtim.
  İnterneti olan arkadaşlardan faydalanmaya Devam:)

 114. astamiga

  Beyler ttnet tahahutlu interneti kapatmak icin kalan ayların parasını vermeyin.
  Gunluk tarifeye gecin kac ay kaldıysa gunluk tarifede kalsın internetiniz. (Gunluk 2 lira tarifesi) telefon hattınızı da dondurun. Kac ay kaldıysa ayda 2 lira modem ucreti geliyor bitek. Ben bu sekilde yaptım.

 115. astamiga

  Adil kota olmayan tarife sadece superonline’da var suan.
  24 ay tahahutlu
  ayda 84 lira + 20 lira telefon = 104 lira.
  ilk 6 ay 10 lira + 20 telefon.
  modem ve aktivasyon ucretsiz.
  Modem arızalandıgında servise verilmiyor yeni modem veriliyor diye bilgi verildi bana. Geçmeyi dusunuyorum. Ama su sınırsız tarifelerindeki adil kotayı mahkeme kararıyla kaldırabiliyoruz sanırım. Bunu iptal etme imkanı yoksa bu bahsettigim tarifeden internet alcam.

  • herder

   “Adil kota olmayan tarife sadece superonline’da var suan.”

   Yanlış! Superonline’ın tüm tarifelerinde adil kullanım kotası var.

   Sadece uydunette adil kullanım kotası yok.

 116. Hobarey

  22 aydır 20mbit fiber kullanıcısıyım ve bu ay adil kullanım muhabbeti beni de vurdu..

  Superonline yetkilileri mart 2010den itibaren akk olayının yapılacağını duyurmuşlar fakat sanki kendi insiyatifleri doğrultusunda uygulamaya koymamış gibi davrandılar.. Tam da milletin telekomdan dilinin yandığı bi zamanda UYGULAMIYORUZ yalanıyla herkesi topladılar.Ben sadece kendi övgülerimle en az 10 müşteri kazandırmışımdır superonline’a.Milleti 24 aylık taahhütlerle bağladılar kendilerine şimdi artık başladılar yavaştan sağmaya insanları.. Bu resmen KANDIRMACADIR DOLANDIRICILIKTIR..

  Madem bu a.k.k. olayını uygulayacaktın karar ilk çıktığı anda uygulamaya koycaktın ki bizde senin reklamını sağda solda yapmayıp bi sürü insanın dolandırılmasında aracı olmayacaktık..Senin de bu kadar müşterin olmayacak böyleşovlar yapamıyo olacaktın!

  İllaki bu durumu gözönünde bulunduran tüketici yanlısı heyetler veyahut avvukatlar duruma itiraz edip emsal olacak bi dava kazanacaklardır.. O zaman herkes hakkını arayacaktır…

  2 ay sonra taahhüt de bitiyo bakalım yeniden kandırabilmek için kaç takla atacak bu superonline..

  Keşke şu turkcell el atmasaydı..Yıllardır GSM’den soyduğu yetmiyormuş gibi şimdi de yılların şirketinde ne imaj ne güven bıraktı…

 117. herder

  Uydunet alıyorsunuz; gerçek sınırsız tarifeniz oluyor. Ben 5 mbit’e 69 lira veriyorum. Bazen ayda 40 GB indiriyorum, bazen 100 GB. Adil kullanım falan yok.

  Superonline, Turkcell ile grup şirketi. Her ikisi de başlangıçtan beri Karamehmet grubu şirketler. Turkcell’deki sahtekarlıklar, paket aşım geçirmeleri canıma yetti, 16 senelik Turkcell hattımı Vodafone’a taşıdım. Superonline da aynı kafa ile müşterilerine hizmet derdinde değil de sadece para peşinde olunca daha çok müşteri kaybeder.

  Kaybetsinler de. Ne uydunet (eskiden kablonet) ne de Vodafone bana bir yamuk yapmadı. Parayı aldılar hizmeti verdiler. Turkcell bana sayısız kereler şu ücreti bu ücreti diye neler sokuşturdu. Ayda sadece “30” dakika konuşmaya 50 TL fatura veriyordum bazen. Şu anda 1000 dakikaya 29 TL veriyorum.

  Avea ve Vodafone rekabeti olmasa idi Turkcell daha çok kazıklardı bizi.

  Bakın, sahtekarlığın kralını söyleyeyim:

  “Paket kapsamında verilen 20 MB’lık kullanımın doldurulması halinde, internet erişim hızı, paketin tekrar tanımlanma tarihine kadar 5 Kbps’a indirilir”.

  Bunu “paket aşımsız tarife” olarak reklam ediyorlar. Verilen hızı gördünüz mü? 5 (BEŞ) KİLOBİT.

  Şimdi test ettim, Hürriyet’in açılış sayfası 1,7 MB. Yani verilen hızla sayfanın açılması 1,7*1024*8= 13926 saniye yani yaklaşık 4 SAAT sürüyor.

  Yani birisi, hürriyeti açıp bir haber okumak isterse 4 saat beklemek zorunda. Buna kargalar bile güler. Ama Turkcell utanmadan bunu “paket aşımsız tarife” olarak pazarlıyor, ve malesef gariban halkım bunu yiyor. Yazık…

 118. Burak Çınar

  20 mbps hızında Superonline aboneleri 100 Gb download ve 50 GB upload ile limitlendiriliyorlar (AKK)
  10 mbps hızında abonelik almışsanız 50 GB download ve 10 GB upload limitiniz var.

  Ben daha ilk ayımda 26 GB download’a erişmişken, 10 GB upload sınırını aştığım için 1mbps hıza zank diye düşürüldüm.

  Müşteri hizmetlerini yıktım geçirdim (bir şey yapamayacaklarını bile bile).

  İşin ilk saçmalığı aboneliği satmaya uğraşırken upload limitinden bahsetmemeleri, ki ADSL’de upload limiti diye bir şey yok.
  İkinci saçmalık, 20 mbps hızda yarı yarıya (100GB/50GB) olan bu limit neden 10mbps hızda 5 misli (50GB/10GB) fark ediyor.

  Artı olarak artık bilindiği gibi DSL aboneliklerde kota aşımı sonrasında 3mbps’ye düşürülüyor hız, fiber internette halen 1mbps olması da ayrı bir abesle iştigal.

 119. Yaşar Ağayar

  Bakın arkadaşlar yukarıdaki yazılardan yüzlerce vatandaş superonlineden şikayetçi adamlar TTNET ten kiralamış karını üzerine koyarak vatandaşa satıyor.yani kazık atıyor. bunu iptal edecek hangi kuruluştur.ona şikayet edelim.TTNETT ten ayrılın ceza parasını ödüyecerğiz diyor sahtekarlık yapıp çeşitli bahanelerle ödemiyor.ilgilileri göreve davet ediyorum.bunlar kimin adamları.

 120. meko

  nefret ettim ya sınırsız internet diyip sınır koymak ne biçim bir saçmalıktır ttnetde de böyle sözleşmedede sınırsız diye geçiyordu mahkemeye versen kazanırsın ama kim uğraşacak

 121. hüseyin

  ya arkadaşlar ben 3 senedir 20mbps 50gb ve aşağı yukarı günde 18-20 saat internet başındayım ve ayda 45,60tl ödüyorum ne kısıtlama var nede ücret artımı valla benim şikayetim yok sizin yorumlarınızı okuyunca şaşırıyorum

 122. hasan

  TURKCELL SUPERONLINE nın Hediye Tuzağına Sakın düşmeyin….!
  24 ay taahhütlü 55 TL ye Fiber internet sözleşmesi yaptım,ancak taşınmam sebebiyle geriye kalan 9 aylık süremi fiber olmadığı için yalın internet talebinde bulundum fakat 24 ay yeni taahhüt ile aylık 74 TL ödemem gerekiyormuş,
  -neden bu fark 55 yerine 74 TL
  -neden 24 ay yeni taahhüt zorunluğu
  uyanıklar bana sözde D-SMART hediye etmişlerdi 3 ay kullandıktan sonra iade etmiştim,ancak bu hediyenin bile bedelini 505 TL olarak istiyorlar bin bir hileli yöntemlerle müşteriyi aldatmada ustadırlar
  hiç bir tekliflerini kabul etmedim ABONELİK İPTAL FAXI gönderdim
  Devletimin yasaları vatandaşlarını bu işkencelerden korumaya yetmelidir.
  “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer’den onu”

 123. hasan

  TURKCELL SUPERONLINE nın Hediye Tuzağına Sakın düşmeyin….!

  24 ay taahhütlü 55 TL ye Fiber internet sözleşmesi yaptım,ancak taşınmam sebebiyle geriye kalan 9 aylık süremi fiber olmadığı için yalın internet talebinde bulundum fakat 24 ay yeni taahhüt ile aylık 74 TL ödemem gerekiyormuş,

  -neden bu fark 55 yerine 74 TL

  -neden 24 ay yeni taahhüt zorunluğu

  uyanıklar bana sözde D-SMART hediye etmişlerdi 3 ay kullandıktan sonra iade etmiştim,ancak bu hediyenin bile bedelini 505 TL olarak belirtiyorlar.(iptal etmem durumunda)

  hiç bir tekliflerini kabul etmedim ABONELİK İPTAL FAXI gönderdim

  Devletimin yasaları vatandaşlarını bu işkencelerden korumaya yetmelidir.

  “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa bir koyunu, Gelir de adl-i İlahi sorar Ömer’den onu”

Bir cevap yazın