Super Talent’dan USB 3.0 Bellek

Eğer USB 3.0 bağlantılı yeni Asus ve Gigabyte anakartlarından birini satın almayı düşünüyorsanız size iyi bir haberimiz var. Super Talent üç farklı kapasitede, dünyanın ilk USB 3.0 belleklerini üretti. Üstelik okuma ve yazma hızları insanın dudaklarını uçuklatabilir.

Super Talent RAIDDrive

SuperSpeed USB 3.0 RAIDDrive serisi 32, 64 ve 128 GB kapasitelere sahip. Super Talent bu USB 3.0 belleklerin veri aktarım hızının 200 MB/s’ye kadar ulaşabildiğini söylüyor. Elbette burada kullandığınız sabit diskin okuma ve yazma hızları da önemli. En azından sabit diskinizin bu belleklerle kullanıldığında tam gaz çalışacağından eminiz. Eğer SSD kullanıyorsanız bu belleklerin tam potansiyelini görebilirsiniz.

USB 3.0 bellekleri şu an kullandığınız anakartın USB 2.0 yuvalarına takarsanız, sıradan bir USB bellek ile neredeyse aynı başarımı elde edersiniz. O yüzden bu belleklerle beraber kullanacağınız parçaların da USB 3.0 teknolojisini desteklemesi gerektiğini önemle hatırlatırız.

Super Talent’in süper hızlı bellekleri sene sonunda çıkabilir. Bir de Intel şu USB 3.0 teknolojisini desteklemeyi 2011’e ertelemese çok güzel olacak. Tabii ki henüz şirket cephesinden resmi bir açıklama yapılmış değil.

Bir cevap yazın