Super Street Fighter 4 Son Street Fighter 4 Oyunu Mu Olacak?

Pehlivan Hakan’ın şenlendireceği Super Street Fighter IV, 30 Nisan’da Xbox 360 ve PlayStation 3 için raflardaki yerini alacak. Hatta oyunla ilgili gelen ilk bilgilere bakacak olursak; Street Fighter IV’te yakalanan başarılı çizginin, bu yeni oyunla bir adım daha ileriye taşındığı görünüyor.

Ancak Super Street Fighter IV’ün sağlam bir dövüş oyunu olması kafalardaki asıl soru işaretini yok etmeye yetmiyor: Capcom, Street Fighter IV adı altında daha kaç tane oyun geliştirecek? Ultra, Super Ultra, Turbo, Ultra Turbo, Super Light, SLX…?

Bu mantıklı sorunun uzun süredir beklediğimiz yanıtıysa, Capcom’dan yapımcı Yoshinori Ono’dan geldi. Resmi Xbox Dergisi’ne (OXM) konuşan Ono, Capcom’un bu konuda geçmişte yaptığı hataların farkında olduklarının ve Super Street Fighter IV’ün belirgin bir bitiş  oyunu olması gerektiğinin altını çizmiş. Ono, bunun son Street Fighter IV oyunu olacağını belirtirken Capcom’un oyunlarını dengelemek ve iyileştirmek adına yeni yamalar çıkarmaya devam edeceğini eklemeyi de ihmal etmemiş.

Tabi Capcom, Street Fighter oyunları geliştirmeyi bırakmıyor. Ono’nun sözlerinden, yapılacak yeni oyunların belirgin farklar içereceği ve farklı konseptlere sahip olacağı sonucuna varmak çok zor değil.

Bir cevap yazın