Stronghold Kingdoms’ın Halka Açık Test Süreci Başladı

Gerçek zamanlı strateji (RTS) oyunları arasında hatırı sayılan oyunlarından biri de Stronghold’dur. Ne var ki Stronghold ilerleyen yıllara ayak uyduramadı. Piyasaya çıkan yeni seri üyeleri ile beklenen başarıyı yakalayamadı ve anılarımızda yer edinen bir oyun haline geldi. Yapımcı Firefly Studios serinin ölmediğini Temmuz 2009’da Stronghold Kingdoms’la duyurdu.

Son dönem oyunlarının bir çoğu co-op ya da multiplayer seçenekleri içeriyor. Bu seçeneklerden mahrum olan bazı RTS oyunları ise yeni seri üyeleri ile bize sürpriz yapıyorlar. Anno 1404 Venice ve Napoleon: Total War bu kervana katılan oyunlar olarak örnek gösterilebilir.

Teknolojinin sınırları zorlansa da oyunlardaki yapay zeka bizi tatmin edemez hale gelmiş durumda. İşte bu yüzden oyuncular artık oyunların her safhasında kendileri gibi kandan candan birilerini, insan zekasını görmek istiyor. Firefly Studios, oyuncuların bu arzusunu yerine getirmek için Stronghold Kingdoms’a bir hayli yoğunlaşmış durumda.

Stronghold Kingdoms MMO RTS türü üyesi olacak, yani gerçek zamanlı devasa çevrimiçi strateji oyun, üstelik bedava.  Devasa bir harita ve bu haritada yer alan binlerce oyuncunun oluşturduğu yerleşim alanları düşünün…  Algılamak zor, biliyorum bu yüzden aşağıdaki videoyu izlemek en mantıklısı. Ancak Video tatmin etmez ve bu oyunu çıkmadan denemek isterseniz  Stronghold kingdoms sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Tek yapmanız gereken siteye girer girmez karşınıza çıkan bölüme e-postanızı yazarak kaydınızı yaptırmak.

Not: Video youtube’tandır.

Alternatif video linkleri:

IncGamers

MMO RPG Center

Bir cevap yazın