Street Fighter X Tekken İnceleme

Sanırım dövüş oyunlarından hoşlanıp da Street Fighter ya da Tekken ismini duymamış bir oyuncu yoktur. Dövüş oyunları denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan bu oyunların gün gelip de aynı kare içerisinde anılacağını duymak her oyuncuda ister istemez büyük heyecan yaratırdı herhalde.  Zira Street Fighter X Tekken ve Tekken X Street Fighter, San Diego Comic-Con 2010’da duyurulduğunda da oyun gündemine bomba gibi düşmüştü. İki Japon devi Namco ve Capcom’un aralarında yaptıkları anlaşma ile Tekken karakterleri yeni Street Fighter oyununda, Street Fighter karakterleri de yeni Tekken oyununda boy göstereceklerdi. Namco bu dönemde hali hazırda geliştirmekte olduğu bir Tekken oyunu olduğundan Tekken X Street Fighter projesini ileri bir tarihe erteledi. (Ki bu erteleme hala gizemini koruyor. Namco’dan henüz bu proje ile ilgili bir ses gelmiş değil ) Capcom ise Street Fighter 4 ve Street Fighter 4 Arcade Edition ile yakaladığı maddi başarının üzeri soğumadan Street Fighter X Tekken projesini hayata geçirdi.

Duyurulduğu günden, raflardaki yerini aldığı güne kadar düzenli aralıklarla yayımlanan haber, ekran görüntüsü ve videolar ile Street Fighter X Tekken’i her daim gündemde tutmayı başaran Capcom, diğer oyunlarında da olduğu gibi son derece başarılı bir satış politikasının da ilk adımlarını attı. Projenin başına Yoshinori Ono ismini getiren Capcom, oyunun yapım aşamasında Tekken’in marka sahibi olan Namco’dan da destek aldı.

İlk olarak PS3 ve Xbox360 için yayımlanan Street Fighter X Tekken önümüzdeki günler de PC ( büyük bir aksilik olmasa 14 Mayıs’ta çıkacak ) ve PSVita için de raflardaki yerini alacak. Öyle görünüyor ki Capcom, PC için çıkan Street Fighter 4 sürümlerinin satışından öyle ya da böyle memnun görünüyor. Neyse Bu kadar ön bilginin ardından şimdi oyunumuza geçelim. Bakalım Capcom bize nasıl bir Street Fighter X Tekken deneyimi sunmuş.

7 Yorum

Bir cevap yazın